علی نصیریان: مدیران مسئولیت سنگینی دربرابر سینما و مردم دارند
 

به مناسبت روز ملی سینما رئیس سازمان سینمایی همراه با قادر آشنا معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی و یزدان عشیری مشاور رئیس سازمان و مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی به دیدار علی نصیریان بازیگر پیشکسوت و شناخته شده سینمای ایران رفتند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، علی نصیریان در این دیدار با اشاره به موفقیت‌های اخیر سینمای ایران در جشنواره‌های بین‌المللی گفت: کار شما به عنوان مدیر سازمان سینمایی بسیار مهم است و مسئولیت سنگینی دارید زیرا سینما مقوله کوچکی نیست و همانطور که می‌دانید امروز سینما در همه ارکان زندگی ما نفوذ دارد و مردم ایران سینما را بسیار دوست دارند و اگر سینما نبود زندگی بشری بی‌مزه می‌شد.
وی با تأکید بر استعدادهایی که در شهرستان‌ها وجود دارند، گفت: اگر حمایت از استا‌ن‌ها به‌ویژه در بحث توسعه آموزش‌ها افزایش یابد قطعا ما شاهد استقبال بیشتر جوانان علاقمند به سینما در استان‌های مختلف و شکوفایی استعدادهای جدید خواهیم بود.
نصیریان افزود: عصاره هنر، خلاقیت و آفرینش است و با پول و ابزار شکوفا نمی‌شود هرچند داشتن پول و آخرین تجهیزات بسیار کمک می‌کند اما ذات هنر آفرینندگی است که خدا در ذات هنرمندان قرار داده است. من معتقدم انسان هنرمند خلاق است و آنچه موجب احترام گذاشتن مردم به هنرمندان می‌شود همین خلاقیت است.
وی تأکید کرد: در همه جای ایران استعدادهای درخشانی وجود دارند که متأسفانه به دلیل دور بودن از مرکز استان‌ها از حمایت‌ها محروم هستند؛ درحالیکه بسیاری از هنرمندانی که امروز در تهران و حتی جهان شناخته شده هستند از شهرستان‌ها برخاستند.
نصیریان گفت: اگر کمک‌های آموزشی شامل کتاب‌ها، مقالات و … در اختیار استان‌ها قرار گیرد جوانان علاقمند به سینما بهره بیشتری می‌برند. یادش بخیر زنده‌یاد عباس کیارستمی همیشه این کار را با نگاه خاص خودش انجام می‌داد.
وی با بیان اینکه از کودکی به بازیگری علاقه داشته است، خاطرنشان کرد: زمانی‌که با سینما آشنا شدم فقط دو سینمای رکس و ایران در لاله‌زار بود که من با بلیت شش ریال می‌رفتم فیلم می‌دیدم و زمانی‌که به خانه برمی‌گشتم ادای آنها را درمی‌آوردم.
رئیس سازمان سینمایی نیز در این دیدار گفت: مردم ایران همیشه به سینماگران و استادان هنر احترام می‌گذارند و ما هم اگر امروز به دیدن شما آمده‌ایم هدفمان فقط عرض ادب و احترام است.
خزاعی ادامه داد: اگر امروز ما شاهد سینمای موفقی هستیم که تبدیل به یک عنصر حذف‌نشدنی از جامعه شده، مرهون تلاش‌های هنرمندان بزرگی همچون شما است و مردم نیز آن را به خوبی می‌دانند.
وی با بیان اینکه امکانات سینمایی باید به صورت عادلانه در سراسر کشور توزیع شوند، تأکید کرد: همه ما در هر پست و مقامی که هستیم تنها وظیفه خود را خدمت به سینما و سینماگران و حل مشکلات آنها و اعتلای سینمای کشور می‌دانیم.
رئیس سازمان سینمایی یادآور شد: خوشبختانه سالن‌های سینما پس از یک وقفه دو ساله در دوران کرونا حیات دوباره یافته‌اند و این روزها شاهد استقبال گسترده مردم از سینماها هستیم.
قادر آشنا، معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی که پیش از این در حوزه تئاتر سابقه همکاری با علی نصیریان را داشته است نیز اظهار کرد: برنامه‌های خوبی تدارک دیده‌ایم تا از هنرمندان در استان‌های مختلف حمایت و تجلیل شود و حتی قصد داریم در استان‌ها نیز معاونت سینمایی راه‌اندازی کنیم.
وی ادامه داد: در بخش تجهیزات سینمایی نیز تلاش داریم بهترین لوازم را در اختیار استان‌ها قرار بدهیم و در بخش آموزش و خدمات دیگر در مناطق محروم برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده‌ایم تا این خدمات با کمترین هزینه و حتی به صورت رایگان در اختیار هموطنان قرار گیرند.

نسخه مناسب چاپ