قلم قرمز کی‌روش روی ۱۴ بازیکن داخلی
 

سرمربی تیم ملی ترجیح داد اولویت را به لژیونرهای تیم ملی بدهد و روی ۱۴ بازیکن داخلی خط قرمز کشید.
به گزارش ایسنا، کارلوس کی‌روش با اعلام لیست نهایی ملی پوشان، ۱۴ بازیکن از بازیکنان داخلی دعوت شده را حذف کرد. مهدی شیری، عارف آقاسی، سامان فلاح، آرمین سهرابیان، مهدی مهدی‌پور، محمد کریمی، مهدی حسینی، یاسین سلمانی، محمد خدابنده‌لو، رضا اسدی، محمد محبی، مهدی قایدی، سعید صادقی و شهریار مغانلو بازیکنانی بودند که در لیست اولیه تیم ملی حضور داشتند اما نتوانستند نظر سرمربی تیم ملی را برای ادامه حضور در اردوی تیم ملی جلب کنند.
کی‌روش ترجیح داد اولویت را در پست‌های مشابه به لژیونرهای تیم ملی بدهد. بر همین اساس ۱۱ بازیکن داخلی در لیست نهایی تیم ملی حضور دارند. علیرضا بیرانوند، سید حسین حسینی، پیام نیازمند، صالح حردانی، مرتضی پورعلی‌گنجی، ابوالفضل جلالی، امید نورافکن، میلاد سرلک، وحید امیری، مهدی ترابی و رامین رضاییان بازیکنان شاغل در لیگ ایران هستند که در کنار لژیونرها در تیم ملی حضور خواهند داشت.
امیر عابدزاده، صادق محرمی، حسین کنعانی‌زادگان، مجید حسینی، شجاع خلیل‌زاده، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی، سامان قدوس، احمد نوراللهی، احسان حاج‌صفی، علی قلی‌زاده، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی، کریم انصاری‌فرد و سردار آزمون ۱۶ بازیکن لژیونر تیم ملی هستند که کی‌روش حساب ویژه‌ای روی آن‌ها باز کرده است و به نظر می‌رسد نگاه سرمربی تیم ملی به این بازیکنان بیش‌تر از ملی‌پوشان شاغل در داخل باشد.
همچنین علی علیپور، شهاب زاهدی، مهرداد محمدی و امیرحسین حسین‌زاده از دیگر لژیونرهایی بودند که به تیم ملی دعوت نشدند. الهیار صیادمنش نیز به دلیل مصدومیت به اردوی تیم ملی ایران دعوت نشد.
آخرین تمرین تیم ملی پیش از حضور در اردوی اتریش دیروز با حضور تمام بازیکنان ملی‌پوش در کمپ تیم‌های ملی برگزار خواهد شد. کاروان تیم ملی فوتبال امروز تهران را به مقصد وین ترک می‌کند و خود را برای دو دیدار دوستانه مقابل اروگوئه و سنگال آماده خواهد کرد.
ارائه برنامه جدید لیگ و تیم ملی در چند روز آینده
در جلسه سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران و سازمان لیگ دو طرف نقطه نظرهای خود را درباره آماده‌سازی تیم ملی ارائه کردند.
کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران که به تازگی جانشین دراگان اسکوچیچ شده است، دیروز در جلسه‌ای با مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ شرکت کرد.
در این جلسه، کی‌روش اعلام کرد که خواستار تعامل باشگاه‌ها با تیم ملی بوده و بهتر است برنامه‌ای تدارک دیده شود که در مدت باقیمانده تا شروع جام جهانی فرصت بیشتری برای رصد کردن بازیکنان ملی‌پوش داخلی داشته باشد.
مسئولان سازمان لیگ و سرمربی تیم ملی فرصت‌های موجود در برنامه ریزی لیگ را بررسی کردند و قرار شد که در یکی دو روز آینده درباره یکی از این برنامه‌ها تصمیم‌گیری شود.
با توجه به اینکه هفته هفتم لیگ برتر به دلیل بحث لیست قبلی و برنامه های تیم ملی در موعد مقرر برگزار نمی‌شود، عملا مسابقات نیم فصل اول لیگ تا قبل از شروع جام جهانی به اتمام نمی‌رسد، به همین منظور سازمان لیگ برای اینکه فشار زیادی به تیم‌ها برای برگزاری بازی‌ها به صورت فشرده وارد نکند، این موضوع را به آنها ابلاغ خواهد کرد. یکی از برنامه‌‌های پیشنهادی سازمان لیگ این بود که با فاصله برگزار کردن بازی‌های لیگ، امکان حضور بازیکنان ملی‌پوش تیم‌ها در تمرینات تیم ملی مهیا شود.
اسکوچیچ زمانی که سرمربی تیم ملی بود از سازمان لیگ خواسته بود با توجه به فرصت یک هفته‌ای فیفا که در اختیار تیم‌ها برای حضور در جام جهانی قرار می‌گیرد، ۱۰ روز نیز اضافه شود تا حداقل ملی‌پوشان داخلی را ۱۷ تا ۲۰ روز در اختیار داشته باشد.
در جلسه امروز، قرار شد با توجه به برداشتن فشار برگزاری بازی‌ها از روی تیم‌ها و برگزاری مسابقات به صورت فشرده، این تعداد روز ها به روشی بهتر و کاربردی در اختیار تیم ملی قرار گیرد تا ملی‌پوشان تا شروع جام جهانی در شرایط بهتری اختیار تیم ملی و باشگاه‌شان باشند و نهایتا بر اساس تقویم فیفا در یک هفته مانده تا آغاز مسابقات لژیونرها به کمپ اضافه شوند.

نسخه مناسب چاپ