دبیرکل حزب الله لبنان همه نیروهای مقاومت را به اتحاد فراخواند
 

سرویس خارجی: دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی روز اربعین حسینی تاکید کرد: مقاومت تنها راه بازپس گیری حقوق است، نه التماس؛ آنچه امروز در منطقه خود می‌خواهیم این است که همه نیروهای مقاومت متحد شوند زیرا مقاومت تنها امید لبنانی‌ها، فلسطینی‌ها و سوری‌ها برای بازپس‌ گیری سرزمین، نفت، گاز و عزت خود از موضع اقتدار، سربلندی و عزت است.
سید حسن نصرالله اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین درس‌های روز اربعین، ضمن یادآور شدن مواضع امام سجاد (ع) و حضرت زینب (ع) در مجلس یزید، این است که مومن هر چقدر مصیبت‌ها و شرایط سخت باشد نمی‌تواند ضعیف یا تسلیم شود. دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: جایی برای ذلت و پذیرش خواری نیست، بلکه بر اساس این تاریخ مملو از یقین باید به سمت آینده و وعده الهی پیش رفت. وی خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق آنچه حضرت زینب (س) فرمودند، راهپیمایی اربعین در عراق است و ۲۰ میلیون زائر یعنی ۲۰ میلیون دل، عشق و محبت، حسین(ع) را فریاد می‌زنند. دبیرکل حزب‌الله افزود: در تاریخ هیچ جمعیتی مانند جمعیت دلدادگان امام حسین (علیه السلام) در کربلا وجود ندارد و این امروز شبیه معجزه است. رهبران برجسته برای خدمت به زائران ابا عبدالله الحسین(ع) مشرف می‌شوند اما دنیا این رویداد را نادیده می‌گیرد و این بخشی از غربت و مظلومیت است.
نصرالله همچنین از مردم عراق و همه مراجع به خاطر بخشندگی، میهمان نوازی، تواضع و محبتی که به زائران امام حسین(ع) ابراز می‌کنند، قدردانی و تمجید کرد و گفت: یک صحنه تاریخی در عراق از نظر خیل عظیم جمعیت وجود دارد که در سطح بین‌المللی نادیده گرفته می‌شود و راهپیمایی اربعین در عراق که با وجود دمای بالای هوا، از نظر تعداد جمعیت بی سابقه است، مانند یک معجزه است. وی درخصوص پرونده تعیین مرزهای دریایی لبنان و رژیم صهیونیستی هم گفت: تنها فرصت ما این است که لبنان نفت و گاز استخراج کند. آنچه برای ما مهم است عدم استخراج صهیونیستها از میدان گازی «کاریش» قبل از اینکه لبنان حقوقش را بستاند، است؛ استخراج از میدان کاریش خط قرمز ما است و این پیام را ارسال کرده ایم که ما با استخراج از سوی صهیونیستها مشکل داریم.وی افزود: امکان ندارد که اجازه استخراج نفت و گاز از میدان کاریش قبل از اینکه حقوق لبنان تامین شود را بدهیم؛ هدف ما این است که لبنان نفت و گاز استخراج کند و این پرونده به پرونده دیگری گره نخورد ضمن اینکه تهدیدات اثری بر ما ندارد؛ نگاه و موشکهای ما به سمت کاریش است و اگر جنگی تحمیل شود گریزی از آن نیست. دبیرکل حزب الله لبنان دربخش دیگری از سخنانش گفت اعتماد به ضمانت های آمریکا همانند این است که اعضای خانواده‌ات را به قربانگاه ببری .

نسخه مناسب چاپ