وزیر آموزش و پرورش: اینترنت شاد تا پایان سال رایگان است
 

وزیر آموزش و پرورش ضمن تأکید بر اینکه شبکه شاد نباید تعطیل شود، گفت: بچه‌های ما باید در این زیست‌بوم هم حضور داشته باشند. اینترنت شاد نیز طبق قرار با وزارت ارتباطات، تا پایان سال ۱۴۰۱ رایگان است.
یوسف نوری در گفتگو با ایسنا، درباره جایگاه و چگونگی استفاده از شبکه شاد در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: شاد، شبکه منحصربه‌فردی است. راه‌اندازی شاد، کار خوبی بود، به‌گونه‌ای که می‌توان آن را در سطح جهانی هم معرفی کرده و به نمایش گذاشت.
وی افزود: شبکه‌ای که بتواند روزانه ۱۱میلیون نفر را پذیرا باشد، شبکه‌ای گسترده و قدرتمند است و این آمار بالایی است و گاهی پهنای باند بالاتری نسبت به پیام‌رسان‌های معروف دنیا را به خود اختصاص می‌داد.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شاد، نقایصی داشت که به مدیر مجموعه فنی شاد منتقل کردیم و به‌تدریج برطرف شدند که یکی از آنها ایجاد کلاس مجازی بود که به قابلیت‌های شاد افزوده شد، گفت: برای خارج از کشور و مناطقی که دسترسی کمتری به آموزش باکیفیت دارند، باید از این شبکه به صورت مکمل آموزش استفاده شود.
نوری تأکید کرد: شاد نباید تعطیل شود. بچه‌های ما باید در این زیست‌بوم هم حضور داشته باشند. باید فرزندانمان را متناسب با زمان تربیت کنیم. بچه‌ها با این فضا زودتر سازگاری پیدا می‌کنند و می‌توانند آموزش‌های مکمل را از آنجا دریافت کنند. وی با اشاره به اینکه شاد خودش پیام‌رسان اختصاصی است و مهم‌تر از آن، یک موتور جستجوی پاک و اختصاصی تحت عنوان «شادبین» دارد گفت: شادبین موتور جستجوی بسیار خوبی است که اطلاعات دسته‌بندی‌شده کامل بر اساس نیاز دانش‌آموز را در اختیار او قرار می‌دهد.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: آموزش و پرورش شبکه‌ای را در اختیار دارد که هم کلاس مجازی دارد، هم پیام‌رسان اختصاصی و هم موتور جستجوی ایمن. شاد، یک پیام‌رسان جامع است؛ البته ممکن است پهنای باند، کم باشد یا دسترسی به گوشی و دستگاه وجود نداشته نباشد که باید آن را به‌تدریج جبران کنیم. سال گذشته نیز تعدادی تبلت میان دانش‌آموزان کم‌برخوردار توزیع شد و امسال هم این کار را با خیرین ادامه می‌دهیم.
وی درباره هزینه استفاده از اینترنت در شبکه شاد نیز گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت ارتباطات داشتیم، قرار بوده اینترنت شاد تا پایان برنامه ششم توسعه، یعنی تا پایان سال ۱۴۰۱رایگان باشد که با وزیر ارتباطات و معاون اول رئیس‌جمهوری در این باره صحبت کردیم تا به آن عمل شود.

نسخه مناسب چاپ