‎خاکسپاری ۲ شهید مدافع امنیت در استان‌های گلستان و ایلام
 

‎ ‎سرویس خبر: پیکرهای پاک شهید علی سراوانی مامور انتظامی استان گلستان و شهید رضا شریفی از نیروهای مرزبانی گروهان مرزی بانه استان کردستان، دیروز با حضور مردم در شهرعلی آباد استان گلستان و شهرستان آبدانان استان ایلام تشییع و به خاک سپرده شد‎.
‎پیکر شهید علی سراوانی مامور انتظامی استان گلستان که شامگاه پنجشنبه گذشته در جریان یک ماموریت در «رامیان» به شهادت رسیده بود، بر روی دستان مردم مومن و ولایی رامیان و علی‌آبادکتول استان گلستان تشییع و در گلزار شهدای امامزاده‌هارون(ع) روستای «الازمن» علی‌آباد به خاک سپرده شد‏‎.
‎پیکر این شهید ۲۹ساله که در راه حفاظت از امنیت و آرامش مردم به شهادت رسید با شعار «لبیک یا حسین» تشییع‌کنندگان و روضه خوانی مداحان اهل بیت(ع) بر دستان مردم «رامیان» از روبروی شهرداری به سمت میدان مرکزی شهر تشییع و در گلزار شهدای امامزاده‌هارون(ع) روستای الازمن علی‌آباد به خاک‌سپرده شد‏‎.
همچنین فرمانده انتظامی گلستان از دستگیری عامل اصلی شهادت مامور انتظامی رامیان خبر داد.
سردار محمد سعید فاضل دادگر گفت: شامگاه پنجشنبه گذشته درپی وقوع نزاع مسلحانه در یکی از روستا‌های شهرستان رامیان که منجر به شهادت ستوان دوم علی سراوانی از ماموران انتظامی شد، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت .
وی افزود: با اشراف اطلاعاتی پلیس، عوامل درگیری شناسایی و دستگیر شدند و عامل اصلی تیراندازی هم به جرم خود اعتراف کرد.
حیدر آسیابی، رئیس کل دادگستری گلستان هم بر رسیدگی سریع و قاطع به پرونده قاتل شهید مدافع امنیت استان تاکید کرد و گفت: در برخورد با مخلان نظم و امنیت و گردن کشی برابر قانون، ذره‌ای اغماض نمی کنیم.
‎ خبر دیگر اینکه با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان پیکر شهید رضا شریفی مدافع امنیت،در آبدانان استان ایلام تشییع وبه خاک سپرده شد‎.‎به گزارش خبرنگار ما در ایلام،‎ ‎مراسم تشیع پیکر شهید رضا شریفی با حضور با شکوه مردم قدرشناس شهرستان آبدانان، همرزمان شهیدو مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد.پیکر این شهید گرانقدر پس از تشیع در آبدانان به سمت امامزاده سید صلاح الدین محمد بدرقه و سپس در زادگاهش روستای چشمه کبود به خاک
سپرده شد‏‎.
‎شهید رضا شریفی از نیرو‌های فراجا بود که ۲۴شهریورماه در حین پایش نوار مرزی در بانه کردستان به درجه‌رفیع شهادت نائل شد.‏

نسخه مناسب چاپ