دزدان خشن به بیش از ۱۰۰ فقره سرقت اعتراف کردند
 

سرویس حوادث: شماری از سارقان خشن که اقدام به سرقت از مشتریان بانک وصرافی،زورگیری،سرقت درپوشش مسافربر و کیف قاپی در سطح تهران و اطراف آن می‌کردند پس از دستگیری درعملیات ویژه پلیس آگاهی تهران به بیش از ۱۰۰ فقره سرقت با روش‌های مختلف اعتراف کردند.‏

سرهنگ محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران‌ بزرگ دراین باره اظهار داشت: پس از دریافت اخبار و اطلاعات در خصوص ارتکاب سرقت‌های خشن از سوی گروهی از دزدان سابقه دار،کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران واردعمل شدند و معلوم شدگروهی از مجرمان حرفه‌ای که عده‌ای از آنها به تازگی با تأمین قرار وثیقه آزاد شده اند، دوباره با تشکیل گروه،‌ دزدی‌های خود را از سر گرفته اند.

وی افزود:با بررسی اظهارات شکات و شناسایی تصاویر متهمان از سوی گروهی از مالباختگان و تصاویر به دست آمده از صحنه‌های سرقت، معلوم شدمتهمان به شیوه و شگردهای مختلف «زاغ زنی و سرقت از مراجعه کنندگان به مراکز تجاری و بانک‌ها»، «زورگیری از عابرین با استفاده از انواع موتورسیکلت» و «زورگیری در پوشش مسافربری» اقدام به ده‌ها فقره سرقت در مناطق مختلف شهر تهران وشهرستان‌های حاشیه تهران از جمله شهریار، اسلامشهر، کرج کرده‌اند.

سرهنگ محمدیان اضافه کرد: ۹ نفراز این دزدان اقدام به شناسایی مالباختگان در داخل صرافی‌ها، بانک‌ها و مراکز تجاری کرده و پس از تعقیب و در مکانی خلوت و کم تردد به شیوه خفه کنی اموالشان را مورد سرقت قرار می‌دادند.بررسی تصاویر بدست آمده از مراکز تجاری نشان داد یکی از مجرمین سابقه دار و حرفه‌ای به نام (امید. ق) پس از شناسایی افراد مورد نظر، مشخصات مالباختگان را به سایر همدستان و اعضای گروه اعلام و آنها نیز اقدام به سرقت به شیوه زورگیری و خفه کنی می‌کردند.

وی افزود: باشناسایی شماردیگری از مالباختگان هم معلوم شد گروهی از دزدان در قالب گروه‌های ۲، ۴، ۵، ۶ نفری با دو یا سه دستگاه موتورسیکلت اقدام به سرقت‌های مقرون به آزار، کیف قاپی، گوشی قاپی و گردنبند قاپی کرده و عمده سرقت‌های خود را مناطق جنوب، غرب، مرکز، شمال و شهرهای اطراف تهران از جمله اسلامشهر، شهریار و کرج انجام داده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران افزود: شناسایی تصاویر سه عضو دیگر گروه سارقان حکایت از آن داشت که سه متهم به نام‌های داریوش، وحید و جاوید، در پوشش «راننده مسافربر» و با یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ اقدام به زورگیری از مسافران درون شهری کرده و در یک فقره از سرقت‌ها هم با رها کردن یک دستگاه خودرو از محل سرقت گریخته بودند. این گروه از سارقان، عمده سرقت‌های خود را در مناطق غرب تهران به ویژه در محدوده میدان آزادی، یافت آباد و همچنین اسلامشهر و شهریار انجام می‌دادند.

سرهنگ محمدیان گفت: با شناسایی تمامی اعضای گروه سارقان و با انجام هماهنگی قضایی با شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، دستگیری تمامی دزدان در دستور کار کارآگاهان اداره هجدهم قرار گرفت و در چند عملیات همزمان در مناطق مختلف شهر تهران، تمامی متهمان دستگیر و به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به شناسایی متهمان از سوی دهها مالباخته اظهارداشت: با انتقال متهمان به اداره هجدهم پلیس آگاهی، دزدان به بیش از صد فقره سرقت در سطح شهر تهران اعتراف کردند که با توجه به تجمیع پرونده‌ها در اداره هجدهم، شماری از شکات و مالباختگان پس از حضور در این اداره اقدام به شناسایی دقیق و کامل متهمان کردند.وی از شهروندان خواست برای شناسایی این دزدان به پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند. ‏

نسخه مناسب چاپ