اعلام نحوه برگزاری مزایده ۱۰۶۲ خودرو وارداتی رسوبی در گمرک
مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی جزئیات مزایده ۱۰۶۲ خودرو رسوبی وارداتی را اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، عبدالمجید اجتهادی با اشاره به پرونده موسوم به ثبت سفارش در سال ۱۳۹۶ اظهار داشت: این پرونده در سال ۱۳۹۷ در دادگاه انقلاب تشکیل شد و ۱۰۶۲ خودرو خارجی صفر کیلومتر به دلیل مشکلات ثبت سفارش از گمرک ترخیص نشد و برای جلوگیری از تضییع این خودروها که در شرایط خوبی نگهداری نمی‌شدند، اجازه برگزاری مزایده به سازمان اموال تملیکی داده شده است.
وی در مورد جزئیات خودروها توضیح داد: ۶۲ دستگاه لکسوس، ۴۵۹ دستگاه از خانواده هیوندا، ۱۵۴ دستگاه تویوتا، ۴۳ دستگاه پورشه، ۱۸۲ دستگاه کیا، ۱۵۲ دستگاه بی ام و، ۸ دستگاه بنز، یک دستگاه ولوو و یک دستگاه بی نام به مزایده گذاشته خواهد شد.
مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به دستور وزیر اقتصاد مبنی بر تعیین تکلیف خودروهای مذکور تا پایان مهر اظهار داشت: با توجه به اینکه مزایده به صورت الکترونیک است، افرادی که قصد مشارکت در مزایده را دارند باید در سامانه ستادیران ثبت‌نام کرده و برای گواهی امضای الکترونیک اقدام و سپس می‌توانند نوع خودرو را انتخاب کنند.
وی با اشاره به اینکه مشخصات فنی خودروها اعم اینکه در کدام شهر و بندر قرار دارند از روز چهارشنبه ششم مهر روی سایت اموال تملیکی قرار خواهد گرفت،افزود: تاریخ بازدید از خودروها هفتم تا ۱۲ مهر بوده و افراد بعد از بازدید باید پیشنهاد خود را ارائه کرده و همزمان با آن ۱۵ درصد قیمت خودرو را به عنوان ضمانت سپرده‌گذاری کنند.
اجتهادی با بیان اینکه اسامی برندگان مزایده در روز ۱۶ مهر اعلام می‌شود، گفت: افرادی که ضمانت‌نامه را سپرده کرده و بعد می خواهند انصراف بدهند تا ساعت ۱۴ روز سیزدهم مهر فرصت دارند با مراجعه به سایت ستادیران انصراف خود را اعلام کنند.
وی با بیان اینکه خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی در لیست این خودروها قرار ندارد، اظهار داشت: همچنین هیچ سرقتی از این خودروها صورت نگرفته است و این خودروها برای فروش داخل بوده و شماره‌گذاری ملی می‌شود و اشخاص حقیقی با کد ملی و اشخاص حقوقی با کد اقتصادی می‌توانند در این مزایده شرکت کنند.
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه منابع حاصل از فروش این خودروها به خزانه دولت واریز می‌شود، اضافه کرد: اگر برای این خودروها رای برائت صادر شود، منابع از خزانه به حساب‌هایی که قوه قضائیه تعیین می‌کند، واریز خواهد شد.
وی در مورد تحویل خودروها گفت: برندگان تا سه روز بعد از مزایده فرصت دارند برای تسویه مراجعه کرده و خودرو را تحویل بگیرند. برای افراد محدودیتی وجود ندارد و یک فرد می‌تواند در مزایده چند خودرو شرکت کند. همچنین قیمت‌گذاری خودروها توسط هیات سه نفره از کارشناسان رسمی دادگستری انجام گرفته و قیمت پایه در سایت اعلام خواهد شد.
اجتهادی با بیان اینکه اگر خودرویی در این مزایده به فروش نرفت، دوباره به مزایده گذاشته خواهد شد، تاکید کرد: مالکان خودروها هم می‌توانند در این مزایده شرکت کنند.

نسخه مناسب چاپ