هفتمین یادواره صلح در برج آزادی برگزار می‌شود
 

هفتمین یادواره صلح، مقاومت، امید همزمان با روز جهانی صلح و آغاز هفته دفاع مقدس با حضور هنرمندان و شخصیت‌های فرهنگی هنری در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی تهران افتتاح می‌شود.
به گزارش ایرنا، هفتمین یادواره صلح، مقاومت، امید که توسط مرکز آموزش‌های هنری و سینمایی دارالفنون، دبیری محمدمهدی تدین موغاری و با همکاری برج آزادی برگزار می‌شود شامل بخش‌های مختلف تجسمی و نمایشی است.
نمایشنامه‌خوانی «نزار این خواب تعبیر بشه» به کارگردانی سعید محبی و تهیه‌کنندگی مرکز فرهنگی هنری دارالفنون و نمایشگاه عکس و هنرهای دیجیتال، همراه با رونمایی از کتاب صلح از دیگر برنامه‌های این یادواره است.
نمایشگاه عکس شامل ۴۰اثر از ۴۰هنرمند دانش‌آموخته دارالفنون به ابعاد ۵۰×۷۰بر روی کاغذ عکس و به صورت تخته شاسی است که این آثار پس از بازدید از موزه‌های صلح تهران، موزه جنگ، موزه دفاع مقدس، موزه شهدا و جلسات نمادشناسی صلح توسط هنرجویان مرکز آموزش‌های هنری و سینمایی دارالفنون بارویکرد پژوهشی و خلق آثار مفهومی با تکنیک‌های عکس‌سازی، فتوکولاژ و فتومنی پولیشن تولید شده است.
یادواره صلح، مقاومت، امید هفت دوره متوالی به خلق آثار صلح پرداخته و آثار متعددی با پیام صلح و دوستی و جهانی عاری از جنگ و خشونت را به نمایش گذاشته است. این یادواره همه ساله همزمان با روزجهانی صلح و آغاز هفته دفاع مقدس آثار جدید خود را به نمایش می‌گذارد.
تدین، دبیر برگزاری یادواره صلح مقاومت امید، هدف از برپایی این نمایشگاه را گامی برای تحقق آرزوی جهانی عاری از خشونت و صلحی پایدار خواند و تأکید کرد سال‌هاست با امید و انتظار برای ظهور منجی عدل‌گستر این یادواره توسط مرکز آموزش‌های هنری و سینمایی دارالفنون در روز ۳۱شهریورماه همزمان با روز جهانی صلح برگزار می‌شود.
هفتمین یادواره صلح، مقاومت، امید، پنجشنبه ۳۱شهریور ساعت ۱۱ در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی تهران افتتاح می‌شود و تا هشتم مهر در نگارخانه برج آزادی درمعرض دید عموم علاقه‌مندان قرار خواهد داشت.

نسخه مناسب چاپ