انتقاد شدید پدر حسن یزدانی از علیرضا دبیر
 

پدرحسن یزدانی نسبت به شکست پسرش و اتفاقاتی که در جریان رقابت‌های جهانی رخ داد انتقادات شدیدی را علیه علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی بازگو کرد.
پدر حسن یزدانی در مراسم استقبال از تیم ملی کشتی آزاد در بازگشت از رقابت‌های قهرمانی جهان، در جمع خبرنگاران، گفت: پسر من دنبال رکورد نیست و فقط برای شادی دل مردم کشتی می‌گیرد. پسر من دنبال رئیس فدراسیون نیست، دنبال سرمربی نیست، دنبال شورای شهر و نماینده مجلس نیست. پسر من می‌خواهد بعد از پایان کشتی در مجموعه خودش بچه‌ها را آموزش بدهد و مثل خودش کشتی گیر به بار بیاورد.
وی در ادامه با طرح ادعا‌های جنجالی علیه علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، گفت: سوال من این است چرا آقای دبیر نیم ساعت مانده به مبارزه فینال به پسر من گفت که با مربی ۱۱۰ کیلوگرمی تمرین کن که باعث شد ضربان قلب او به ۲۵۰ برسد؛ در حالیکه نیم ساعت بعد، مبارزه فینال داشت؟ چرا این کار را کرد؟ باید پاسخ بدهد. چرا در فدراسیون کشتی در تمرینات زیر کتف با حسن یزدانی کار می‌کند، اما اینجا می‌گوید کشتی فقط زیر کتف زدن نیست؟
او ادامه داد: حسن یزدانی زیر کتف می‌زند، زیر می‌گیرد، سر و ته یکی می‌کند، کشتی بلد است و کشتی می‌گیرد. حسن را این‌ها نساختند بلکه مربی سازنده ساخت. همه کشتی گیران را مربیان سازنده ساختند.
پدر حسن یزدانی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا معتقد است رئیس فدراسیون کشتی در امور فنی دخالت می‌کند؟ گفت: این را می‌توانید از آقای دبیر سوال کنید. مگر در فضای مجازی فیلم‌ها را نمی‌بینید؟ اینکه آیا دخالت می‌کند یا نه را من نمی‌دانم، اما من اینجا جواب می‌خواهم.
هادی عامل چرا قبلا گزارش می‌کرد می‌گفت رحمان عموزاد به سبک حسن یزدانی کشتی می‌گیرد، اما اینجا اسمی از او نبرد؟ تمام کشتی گیرانی که کشتی می‌گیرند به سبک حسن یزدانی زیر کتف می‌زنند. بعد از ۲۷ سال می‌خواهند سبک کشتی حسن را عوض کنند؟ برای چه؟ حسن باید کشتی خودش را بگیرد. حسن مگر نونهال است که می‌خواهند از نو سبک او را عوض کنند؟
او در واکنش به اظهارات کارشناسان مبنی بر اینکه دیوید تیلور آنالیز بهتری از یزدانی داشت، گفت: از دیوید تیلور بگذریم. مگر حریفان اطری، محمدیان و سرلک آنالیز شده بودند؟ من وکیل وصی بقیه کشتی گیران نیستم، اما وکیل وصی پسر خودم هستم. بر خلاف اینکه این آقایان فکر می‌کنند، پسر من دنبال رکورد نیست. پسر من دنبال این چیز‌هایی که نام بردند نیست.
پدر حسن یزدانی در پاسخ به این سئوال که آیا حسن یزدانی از این صحبت‌ها ناراحت نمی‌شود؟ گفت: حسن آقا ناراحت شود. من پدر او هستم. حسن آقا هنوز بچه است و متوجه نمی‌شود. حسن آقا دوست ندارد من مصاحبه کنم، اما دیگر کاسه صبرم لبریز شده است. خیلی از حرف‌ها هست که باید بعدا بگویم. ان‌شاءالله به موقع حرف هایم را می‌زنم.
وی در پایان گفت: حسن آقا هدفش این است که در بازی‌های آسیایی، مسابقات جهانی ۲۰۲۳ و المپیک ۲۰۲۴ پاریس کشتی بگیرد. هر کس ادعای این را دارد که جای حسن را بگیرد بسم الله. حسن از همان اول در انتخابی شرکت کرد و از این به بعد هم شرکت می‌کند و به قوانین احترام می‌گذارد، اما باید تمام کشتی گیران در انتخابی شرکت کنند.

نسخه مناسب چاپ