خط ارتباطی مردم با اطلاعات
تشکر از چاپ ویژه‌نامه علا مه آیت‌الله حسن‌زاده آملی
از انتشار ویژه‌نامه روزنامه اطلاعات سالگرد به مناسبت درگذشت آیت‌الله علامه حسن‌ حسن‌زاده آملی و به‌خصوص مقاله پربار دکتر سید عباس صالحی مدیرمسئول محترم این روزنامه با عنوان «علامه حسن‌زاده آملی و سنت‌های فراموش شده آموزشی» تشکر و قدردانی می‌کنم و امیدوارم شاهد چاپ دیگر مقاله‌های ارزشمند ایشان در روزنامه وزین اطلاعات باشیم.
خواننده روزنامه اطلاعات

از کمیته امداد کار می‌خواهم
به عنوان یک معلول از کمیته امداد شهرستان گالیکش استان گلستان تقاضای اشتغال کرده‌ام، اما می‌گویند چون تحت پوشش بهزیستی هستم، نمی‌توانند به من کار بدهند، با داشتن همسر و فرزند اگر حمایت و مساعدت‌های پدر و مادر عزیزم نبود، با بیکاری نمی‌دانستم چگونه می‌توانم زندگی خود و خانواده‌ام را اداره کنم؟ از دولت محترم که در پی اشتغالزایی در کشور است، انتظار می‌رود برای اشتغال و درآمدزایی معلولان هم اقدام کنند.
صادق بارانی ـ گالیکش (استان گلستان)

هدایت مردم با روش‌های خشونت‌آمیز به صلاح نیست
پیام‌ها و نظرهای گوناگونی درباره مرگ ناگهانی و ناباورانه مهسا امینی دختر عزیز کردستانی در این روزها خوانده و شنیده شده است که امیدواریم دیگر شاهد این‌گونه وقایع تلخ در کشورمان نباشیم، اما یادآوری این نکته هم ضروری است که هدایت مردم با روش‌ها و برنامه‌های خشونت‌آمیز به صلاح ملت و مملکت نیست.
تلفن به خط ارتباطی
رفتار برخی از مأموران گشت ارشاد قابل انتقاد است
سخنان ضدونقیض برخی از مسئولان درباره درگذشت یکی از دختران هموطن به جای اینکه آرام‌بخش دل مردم و خانواده آن عزیز باشد، متأسفانه باعث انتقاد بسیاری از افراد جامعه نسبت به این‌گونه برخوردها می‌شود. مگر این مسئولان فیلم برخوردهای شماری از مأموران گشت ارشاد در فضای مجازی را ندیده‌اند که ادعا می‌کنند تمامی مأموران آن‌ از خانم‌ها هستند؟ البته خانم یا آقا بودن این مأموران مطرح نیست، بلکه نحوه برخوردهای غیراخلاقی برخی از آنان با بانوان بدحجاب دور از شأن و منزلت پلیس به عنوان حافظ امنیت و آرامش در کشور است.
بانوی خواننده روزنامه اطلاعات

شهرداری برای جمع‌آوری ظروف یکبار مصرف چاره‌اندیشی می‌کرد
برگزاری مراسم باشکوه پیاده‌روی اربعین برای جاماندگان آن در اکثر شهرهای کشور امسال هم برگزار شد که از جنبه معنوی بسیار ارزشمند و قابل احترام است، اما بهتر بود برای جمع‌آوری ظروف یکبار مصرف استفاده شده و همچنین جمع‌آوری زباله در این مراسم از سوی شهرداری تهران تمهیدات بیشتری در نظر گرفته می‌شد، تا شاهد انبوهی از زباله در مسیر پیاده‌روی نبودیم. در ضمن از ستاد برگزاری مراسم اربعین انتظار می‌رود که سال‌های آینده برای برگزاری این مراسم از تعداد موکب‌ها بکاهند، تا باعث ازدحام جمعیت در مسیر پیاده‌روی نشوند.
تلفن به خط ارتباطی

فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های دولتی ودیعه بسپارند
فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد که شهریه‌هایشان را خودشان می‌پردازند، مختارند که بدون هیچ محدودیتی به خارج از کشور مهاجرت کنند، اما کسانی که با هزینه‌های زیاد و از بیت‌المال و به عبارت دیگر از جیب ملت ایران بخصوص در رشته‌های پزشکی و مهندسی در دانشگاه‌های معتبر مانند شریف و علم و صنعت درس خوانده‌‌اند، به نظر من برای اقامت در خارج باید هزینه تحصیلات‌شان را به دولت بپردازند که البته بهتر است هنگام خروج از ایران ودیعه‌هایی را بسپارند که به فرض اگر تا ۱۰ سال بعد به کشور بازنگشتند، به نفع دولت مصادره و هزینه تحصیلات‌شان جبران شود.
خانم فرهنگی بازنشسته

این فاجعه در کانون پرورش فکری تکرار نشود
بچه‌های ما با برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رشد کرده‌اند و بزرگ شده‌اند که تأثیر آن را در بزرگسالی آنان می‌بینیم و از اینرو بسیار خطا است که به بهانه عدم سود‌آوری، بناهایش را بفروشند و کانون را به سرنوشت نامعلومی دچار کنند. اوایل انقلاب افرادی به بیشتر صفحات کتاب‌های کانون به وسیله مهرهای بزرگ «غیرقابل فروش» آسیب رساندند و سپس آن‌‌ها را به صورت فله‌ای در انبار واقع در تهران‌پارس به قیمت‌های ۱۰ و ۱۵ ریال فروختند و عملاً این گنجینه بی‌نظیر را نابود کردند، که امیدواریم این فاجعه دوباره تکرار نشود.
نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان

سیاستمداران و هنرمندان لباس‌های مناسب بپوشند
سیاستمداران و هنرمندان به هنگام حضور در مجامع عمومی باید لباس‌های متناسب با شأن و جایگاه اجتماعی‌شان را بپوشند، زیرا به عنوان مثال درست و منطقی نیست که یک نفر با لباس کوهنوردی به یک میهمانی برود و یا با لباس میهمانی به کوهنوردی بپردازد!
خانم شهروند از تهران

از ورود موتورسواران به پارک زرگنده جلوگیری کنند
رفت و آمد موتورسیکلت‌سواران در پارک حسن‌آباد زرگنده و عبور خطرناک از میان مردم موجب ایجاد مزاحمت برای آنان شده است، از پلیس راهور و شهرداری منطقه ۳ تهران می‌خواهیم که از ورود موتورسواران به پارک زرگنده جلوگیری کنند.
از ساکنان زرگنده شمیران

فرزندان مسئولان دانش و تخصص خود را در ایران به کار گیرند
از آقای فتح‌الله آملی به دلیل نگارش یادداشت «جای بهتری برای زندگی؟» روزنامه اطلاعات ۲۱ شهریورماه تشکر می‌کنم. به نظر من اگرچه مهاجرت و ادامه تحصیل جوانان در خارج از کشور در مجموع ایرادی ندارد، اما فرزندان مسئولانی که از امکانات کشور بسیار استفاده کرده‌اند و مشکلات مالی و اشتغال هم نداشته‌اند، بهتر است دانش و تخصص خود را برای همین کشوری که از مواهب و مزایای آن به خوبی بهره‌مند شده‌اند، به کار گیرند و الگویی برای دیگر جوانان تحصیلکرده و مستعد برای خدمت به هموطنان‌شان باشند.
خانم شهروند از تهران

تقاضا از شرکت آب و فاضلاب شهر پردیس
دریچه‌های فولادی ۲ حلقه چاه فاضلاب و همچنین کنتور آب بلوک «۱۴ سی» تعاونی مسکن رزمندگان گلستان شهر جدید پردیس متاسفانه به سرقت رفته است و پوشاندن روی چاه‌ها با قطعات چوب می‌تواند برای ساکنان بلوک یاد شده خطرناک باشد، از شرکت آب و فاضلاب شهر پردیس تقاضا می‌شود در اسرع‌وقت نسبت به نصب دوباره دریچه‌های فولادی چاه‌های فاضلاب اقدام کنند.
از ساکنان شهر پردیس (شرق تهران)

افزایش هزینه نگهداری امتیاز تلفن‌های ثابت به مصوبه مجلس نیاز دارد
براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار و با امضای وزیر صنعت معدن و تجارت هزینه نگهداری امتیاز تلفن‌های ثابت به ۲۰ هزار تومان در ماه افزایش یافته است که به نظر من اعمال آن به تصویب مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان نیاز دارد، ضمن آن‌که ورود وزارت صمت به تعرفه‌های شرکت مخابرات ایران منطقی نیست و افزایش هزینه آبونمان تلفن هم به نوبه خود بر مشکلات مالی مردم می‌افزاید.
مشترک تلفن ثابت

در انتظار انتشار جدول افزایش حقوق بازنشستگان هستیم
سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده بود که برای افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری جدولی را تنظیم کرده است که شهریورماه منتشر می‌شود، اما تاکنون در این باره اطلاع‌رسانی نشده است و ما بازنشستگان در انتظار اعلام نتیجه جدول یاد شده هستیم.
بازنشسته کشوری

ضرورت کاهش هزینه سرویس مدارس دانش‌آموزان
هزینه استفاده دانش‌آموزان از سرویس مدارس به نحو چشمگیری افزایش یافته است که ضرورت دارد کاهش یابد و بر اجرای آن نظارت بیشتری شود.
فواد کاسب

تعمیر تاب و سرسره پارک‌ها برای کودکان ضروری است
تاب و سرسره‌های محوطه بازی کودکان در بیشتر پارک‌ها فرسوده است و نیاز به تعمیرات اساسی دارد، تا موجب سقوط آنان و مشکلاتی برای خانواده‌ها نشود.
سید منصور خامسی

نسخه مناسب چاپ