اخبار خارجی
 

رونالدو: در یورو ۲۰۲۴ هم منتظر من باشید
رونالدو که گمانه‌زنی‌هایی درباره خداحافظی‌اش از عرصه ملی پس از جام‌جهانی قطر وجود داشت، با اعلام اینکه در یورو ۲۰۲۴ هم بازی خواهد کرد، گفت: جاه‌طلبی‌های من ادامه دارد.
به گزارش ایرنا، کریستیانو رونالدوی ۳۷ ساله هر چقدر در عرصه باشگاهی دور از روزهای اوج است و اریک تن‌هاخ او را در منچستر بیشتر به نیمکت چسبانده اما در عرصه ملی همچنان به دنبال آرزوهای بزرگی است و می‌خواهد به ماجراجویی ادامه بدهد. رونالدو در مصاحبه ای فاش کرد که قصدی برای خداحافظی ندارد و می‌خواهد پس از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هم برای تیم ملی پرتغال بازی کند. این در حالی است که توجه به اینکه این مهاجم افسانه‌ای اکنون ۳۷ سال دارد، گمانه زنی‌هایی در مورد اینکه آیا جام‌جهانی قطر آخرین تورنمنت بزرگ او خواهد بود، وجود داشت.
فوق ستاره پرتغالی فوتبال جهان در حاشیه مراسم اهدای جوایز فوتبال پرتغال گفت: این یک راه طولانی بوده است، اما می‌خواهم از فرصت استفاده کنم و بگویم که راه من هنوز تمام نشده است. احساس می‌کنم انگیزه دارم، جاه‌طلبی من بالا است. رونالدو افزود: می‌خواهم بخشی از این جام جهانی باشم و در یورو ۲۰۲۴ هم بازی کنم.
جام‌جهانی قطر دهمین تورنمنت بین‌المللی رونالدو با پرتغال است. او تاکنون ۱۸۹ بازی ملی انجام داده است و به نظر می‌رسد با ادامه بازی در عرصه ملی، رونالدو خواهد توانست از مرز ۲۰۰ بازی ملی عبور کند.
روسیه از مسابقات جهانی جودو حذف شد
جودوکاران روسیه و بلاروس به‌رغم اینکه پیش‌تر مجوز حضور در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۲ را به عنوان ورزشکار بی‌طرف دریافت کرده بودند، از حضور در رقابت‌های جهانی تاجیکستان محروم شدند.
فدراسیون جهانی جودو در ماه مارس در تصمیم مغایر با تصمیم سایر نهادهای ورزشی بین‌المللی ورزشی، اعلام کرد که جودوکاران روسیه و بلاروس می‌توانند در تورنمنت‌ها حاضر شوند اما تنها زیر پرچم فدراسیون جهانی. تصمیم فدراسیون جهانی جودو با انتقاد شدید اوکراین مواجه شد و اعلام کرد که در صورت حضور ورزشکاران روسیه در رقابت‌های جهانی تاجیکستان در ماه اکتبر، این مسابقات را تحریم خواهد کرد.
فدراسیون جهانی جودو دیروز در بیانیه‌ای موضع خود را تغییر داد و اعلام کرد که با توجه به شرایط بین‌المللی کنونی، به منظور حصول اطمینان از امنیت همه ورزشکاران رشته جودو، تا ژوئن ۲۰۲۳ از حضور نمایندگان روسیه و بلاروس در رقابت‌های بین‌المللی ممانعت به عمل خواهد آورد.

نسخه مناسب چاپ