آغاز پرداخت علی الحساب مزایای رتبه بندی به حساب معلمان
 

تأخیر در اجرای نظام رتبه بندی معلمان باعث نگرانی فرهنگیان شده و این شائبه را ایجاد کرده است که دولت منابع مالی کافی برای اجرای رتبه بندی در اختیار ندارد؛ در عین حال گروهی از معلمان قراردادی که آزمون رتبه بندی نداده اند نسبت به عدم تعیین تکلیف خود در نظام رتبه بندی گلایه دارند.
به گزارش خبرنگارما، طبق وعده قبلی وزیر اموزش و پرورش قرار بود که نظام رتبه بندی معلمان از اول شهریور اجرا شود ولی اینک در پایان شهریور هنوز هیچکدام از فرهنگیان رتبه بندی نشده اند.
یوسف نوری دیروز در حاشیه جلسه هیأت دولت ضمن تکذیب کمبود اعتبار اجرای قانون رتبه بندی معلمان به خبرنگار اطلاعات گفت: برای رتبه‌بندی معلمان ۳۸ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که این رقم ظرف ۱۸ ماه میان مشمولان توزیع می‌شود.
وزیر اموزش و پرورش با اشاره به اینکه از اول سال آینده هر یک از معلمانی که ازمون لازم را داده باشد، وارد رتبه استحقاقی خود می شود، در مورد گلایه برخی معلمان قراردادی از نحوه اجرای نظام رتبه بندی گفت: برخی از همکاران ما مدارک لازم را هنوز بارگذاری نکرده‌اند. یکسری از مدارک هستند که در سامانه ما قرار دارند و همکاران ما باید یکسری مدارک تکمیلی را بارگذاری کنند که این مدارک مربوط به صلاحیت عمومی یا شایستگی عمومی و شایستگی تخصصی و حرفه‌ای است و ما این مدارک را نداریم و باید یکبار برای همیشه در راستای اجرای این طرح این مدارک در سامانه مشخص شده قرار گیرد.
وی افزود: ما از همکاران مان درخواست می‌کنیم که این کار را هرچه زودتر انجام دهند؛ مهلت بارگذاری این مدارک تا پایان امروز (۳۱ شهریور) تمدید شده و من از همکارانم خواهش می‌کنم هرچه زودتر این اطلاعات و مدارک را جمع‌آوری و ثبت کنند تا ما این کار را زودتر انجام دهیم.
واریز ماهانه یک میلیون تومان بابت رتبه بندی معلمان
رئیس سازمان برنامه و بودجه هم در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه ماهانه یک میلیون تومان به صورت علی الحساب بابت رتبه بندی به حساب معلمان پرداخت می‌شود، گفت: این مبلغ تا زمان صدور احکام جدید از سوی وزارت آموزش و پرورش ادامه دارد و پس از آن با معلمان تسویه می‌شود.
مسعود میرکاظمی همچنین درباره علت پرداخت نشدن افزایش حقوق بازنشستگان در شهریور گفت: اگر خزانه داری منابع مورد نیاز را تامین کند، برخی از این پرداختی‌ها انجام می‌شود.وی در مورد افزایش حقوق کارکنان دولت اظهار داشت: این موضوع هم در دستور کار قرار دارد که باید در دولت به تصویب برسد و سپس به تصویب مجلس برسد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره تدوین برنامه هفتم توسعه اظهار داشت: سال گذشته با همکاری مرحوم عادل آذر اقدامات لازم انجام و با اعلام سیاست‌ها، کار جدی‌تر شد و در چارچوب مدنظر در سازمان تدوین و کار شروع شده است.
وی با بیان اینکه به صورت موازی در حال پیشبرد برنامه هفتم توسعه و بودجه هستیم، اضافه کرد: اگر بخواهیم این مسیر را طی کنیم بودجه به موقع آماده نمی شود، بنابراین اقدامات مربوط به بودجه را باید سریع‌تر آغاز کنیم.
معاون رئیس جمهوری با رد ادعای برخی از پیمانکاران که دولت از ابتدای امسال تاکنون هیچ پولی بابت اجرای طرح های عمرانی پرداخت نکرده است، گفت: حداقل ۳۵ هزار میلیارد تومان از ابتدای امسال تاکنون به طرح های عمرانی پرداخت شده است و به محض آماده شدن منابع، بقیه پرداخت‌ها هم انجام می‌شود.
وی درباره استفساریه مجلس در مورد نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان و جانبازان یادآور شد: طرح مجلس ۵ هزار میلیارد تومان بار مالی دارد که برای آن هم باید فکری اندیشیده شود که البته در صورت تصویب مجلس، مکلف به اجرای آن هستیم.
تکذیب اعمال محدودیت و قطع اینترنت در روزهای آینده
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم دیروز در خاتمه جلسه هیأت دولت به خبرنگاران ادعای اعمال محدودیت و قطع اینترنت در روزهای آینده را تکذیب کرد و گفت: در حال حاضر شبکه ارتباطی هیچ مشکلی از منظر سرعت و کیفیت ارتباطی ندارد
عیسی زارع پور در ارتباط با روند پیوستن دستگاه‌ها به پنجره ملی خدمات تصریح کرد: همانطور که می‌دانید تا آخر شهریور دستگاه‌ها مکلف شده‌اند که پنجره خود را راه اندازی کنند و تا دی ماه به پنجره خدماتی که وزارت ارتباطات راه اندازی می‌کند، بپیوندند.
وی گفت: تا الان حدود ۶۰ دستگاه از طریق پنجره ملی خدمات خود را ارائه می‌دهند و حدود ۳۰ دستگاه هم از قبل از طریق پنجره ملی مجوزها، خدمات خود را که عموما دادن مجوز هست، ارائه کردند و چون پنجره ملی مجوزها به پنجره ملی خدمات متصل شده است، می‌توان گفت که اکنون حدود ۹۰ دستگاه در پنجره ما حضور دارند و روند پیوستن دستگاه‌ها به این پنجره ادامه دارد.
بررسی پرونده مرحومه مهسا امینی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم پس از خاتمه جلسه دولت در مورد نا آرامی های اخیر در برخی شهرها گفت: وزارت کشور و نیروی انتظامی مشغول بررسی پرونده کامل مرحومه مهسا امینی هستند و هر گزارش دقیق واصله مبنای تصمیم گیری خواهد بود.
محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه همه ما از اتفاق تلخ رخ داده برای این دختر عزیز کُرد ناراحت هستیم و گویی برای یک عضو خانواده ما این اتفاق افتاده است، از ابراز همدردی مردم با خانواده مهسا امینی تشکر کرد و گفت: با اتفاقاتی که رخ داده، عده اندکی تلاش می‌کنند وحدت ملی ما را نشانه بگیرند که یادگار شهدا و حاج قاسم عزیز است و اینها نباید آسیب ببیند. نظام اسلامی در مواجهه با آنها اقدامات لازم را انجام خواهد داد و این روزها خواهد گذشت و ملت ایران مانند همیشه به مسیر خود ادامه خواهند داد.
به گفته وزیر ارشاد، در نشست اخیر هیأت دولت احکام اعضای شورای عالی سینما از سوی محمد مخبر معاون اول رئیس جمهوری اعلام شد. البته قرار بود ۲۱ شهریور این جلسه برگزار شود اما به دلیل درگیری دولت با موضوع اربعین و پیگیری مسایل اربعین از سوی معاون اول رئیس جمهوری عقب افتاد.
وی افزود: در وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی و سازمان حج و زیارت بخش مهمی از کارها توسط همکاران ما در ایران و عراق در زمان اربعین انجام شد که با تشکیل کمیته‌های مختلف در عراق کارها را مدیریت کردند. در جلسه قبلی دولت، رئیس جمهوری دستور داد تا شورای عالی حج و زیارت در اسرع وقت تشکیل شود.
واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا مطالبه رئیس‌جمهوری است
وزیر امور اقتصاد و دارایی هم با بیان اینکه واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا یکی از مطالبات جدی رئیس جمهوری است؛ گفت: دولت قصد خالی کردن شانه از مسئولیت یا کسب درآمد را ندارد و به دنبال ارائه کارنامه موفق در صنعت خودرو سازی در سال های آینده است.
احسان خاندوزی از تشکیل کارگروه ویژه ای از وزارت اقتصاد و وزارت صنعت برای افزایش بهره وری در صنعت خودرو خبر داد و خاطرنشان کرد: خصوصی سازی باید به عنوان اولین گام مهم خصوصی سازی های دولت سیزدهم کارنامه موفق، قابل قبول و درخشانی در حوزه صنعت خودروسازی در سال های آینده داشته باشد و در قالب همین چارچوب تا به حال دو موضوع تنظیم گری در صنعت خودرو در سالهای آینده و چاره سازی برای قیمت‌های دستوری در این صنعت به عنوان دو پیش نیاز قطعی با وزارت صنعت مطرح شده است و به محض اینکه این چارچوب به مرحله نهایی برسد با صاحبنظران به بحث و نقد گذاشته خواهد شد.
وی در پاسخ به اینکه چرا سازمان خصوصی سازی به درگاه الکترونیک نپیوست، اظهار داشت: سازمان خصوصی سازی ممکن است در سال برای تعداد انگشت شماری از شرکت‌های دولتی آمار واگذاری داشته باشد و عامه مردم خدمتی از آن سازمان دریافت نمی‌کنند؛از این رو درخواست داشتیم سازمان‌هایی که به عامه مردم خدمت ارائه نمی‌کنند، از این لیست استثنا شوند.وزیر اقتصاد در رابطه با اقدام دولت در حوزه تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری گفت: ما در سال ۱۴۰۱ هیچ حکم قانونی ناظر بر تعیین سقف و تعداد گردش نداشته‌ایم و بنای دولت در حوزه تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری، تکیه بر خود اظهاری افراد و قبول آن از سوی دولت است.
وی درباره چرایی قطع شدن دستگاه‌های پوز از سوی نانوایان و افزایش ۳۰ درصدی قیمت نان به بهانه افزایش مالیات، تصریح کرد: ما هیچ برنامه‌ای برای افزایش مالیات خبازها نداریم و نباید چنین تخلفی انجام شود و در صورت مواجهه با چنین تخلفی، وزارت کشور، استانداری ها و سازمان غله پیگیری لازم را انجام خواهند داد.
خاندوزی درباره آخرین وضعیت اجرای کالابرگ الکترونیک هم اظهارداشت: با توجه به اینکه وعده بر این بود تا در شهریور نتایج اجرای آزمایشی کالابرگ الکترونیک به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بیاید و بعد درباره آن تصمیم گیری شود، این جلسه برگزار شد و وزارت رفاه توضیحاتی درباره نتایج اجرای آزمایشی داد و درخواست وزارت رفاه این بود که یک مرحله دیگر هم در کشور اجرا شود تا در زمان اجرای سراسری مانند برخی اعتراضات که در اردیبهشت و خرداد نسبت به مساله یارانه ها صورت گرفته بود، در این مرحله با اعتراض و ایجاد مشکل مواجه نباشیم.
تمام امکانات برای برپایی اردوی تیم ملی فوتبال فراهم است
وزیر ورزش و جوانان هم پس از خاتمه نشست هیأت دولت به خبرنگاران گفت: همه امکانات لازم برای برپایی اردوی تیم ملی فوتبال فراهم شده و هفته اینده هم دو بازی تدارکاتی با تیم های ملی سنگال و اروگوئه برگزار خواهد شد.
سیدحمید سجادی با ابراز بی‌اطلاعی از اتمام ماموریت کوتاه مدت «کارلوس کی‌روش» در تیم ملی فوتبال ایران در پایان جام جهانی گفت: مجموع دیدارهای تدارکاتی تیم ملی فوتبال پیش از حضور در جام جهانی ۳ دیدار خواهد بود.
وی گفت: فعلا با کارلوس کیروش توافق شده که در جریان جام جهانی فوتبال در کنار تیم ملی ایران باشد و هنوز فرصت نشده تا فدراسیون فوتبال مرا در جریان ادامه مذاکراتش با کارلوس کی‌روش قرار دهد. حتی قرار بود کی‌روش را دعوت کنیم تا در خصوص برنامه‌های او و برنامه‌های تیم ملی جلسه‌ای داشته باشیم ولی آن‌قدر وقت تنگ بود و کارهای مهم‌تری بود و باید به تیم رسیدگی می‌شد؛ مقرر شد بعد از بازگشت تیم از اردوی اتریش، ما در وزارت ورزش میزبان دوستان فدراسیون باشیم و از برنامه‌های تیم ملی بیشتر صحبت کنیم و گزارشی از اردوی تیم ملی داشته و علاوه بر آن با کی‌روش از نزدیک دیدار داشته باشیم و در خصوص برنامه‌هایش صحبت کنیم.
وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این‌که تیم ملی تا قبل از حضور در جام جهانی چند دیدار تدارکاتی برگزار خواهد کرد، گفت: در اتریش دو دیدار تدارکاتی خواهیم داشت. روز جمعه تیم ملی با اروگوئه دیدار خواهد کرد و سپس روز سه‌شنبه پنجم مهر هم با سنگال دیداری انجام خواهد داد. همان‌طور که می‌دانید اروگوئه صاحب رنکینگ سیزدهم دنیاست و سنگال در رده بیستم دنیا قرار دارد و ما هم در رده بیست و یکم رده‌بندی جهانی فیفا قرار داریم. ضمن این که تیم ملی در حال برنامه‌ریزی برای انجام دیدار تدارکاتی با تیم فوتبال روسیه است اما این دیدار هنوز قطعی نیست و از آن‌جا که نظر سرمربی برای انجام بازی دوستانه مهم است، هنوز نظر کی‌روش در خصوص برگزاری این دیدار اعلام نشده است؛ البته این صحبت من مربوط به سه روز پیش است و نمی‌دانم در این فاصله این دیدار قطعی شده یا خیر. اما در نهایت مجموع دیدارهای تدارکاتی تیم ملی ۳ دیدار خواهد بود.
وی در خصوص زمان برگزاری انتخابات فدراسیون‌هایی که در حال حاضر با سرپرست اداره می‌شوند، افزود: عقل سلیم می‌گوید انتخابات در موعد خودش برگزار شود و دوران سرپرستی کوتاه باشد اما در برخی موارد به صورت ناخواسته شرایطی پیش می‌آید که برخی فدراسیون‌ها وارد دوران موقت سرپرستی می‌شوند.
سجادی با اشاره به در پیش بودن بازی‌های آسیایی هانگژو ادامه داد: به‌زودی دور جدید جلسات ستاد عالی بازی‌های آسیایی هانگژو و المپیک پاریس آغاز خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ