خطیب جمعه قم:
آمریکا از «داعش» حمایت می‌کند
سرویس شهرستان‌ها ـ خطیب جمعه قم گفت: آمریکا هیچگاه بنای مقابله با داعش را نداشته و ندارد و همواره از تفکر تکفیری‌ها و گروه‌های امثال داعش حمایت می‌کند.

به گزارش ایرنا؛ آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم با ابراز رضایت از روند رو به کمال اوضاع سیاسی در کشور عراق؛ رفع مشکلات امنیتی و نظامی در این کشور را منوط به رسیدن به شرایط مطلوب سیاسی بیان کرد و گفت: آمریکا در مانور علیه گروه داعش؛ نتوانست چهره نفاق خود را از میان بردارد.

وی در ادامه با بیان این که رژیم اشغالگر صهیونیستی درجنگ علیه مردم مظلوم غزه از نظر اخلاقی و نظامی شکست خورده است؛ ابراز امیدواری کرد: رژیم صهیونیستی در مذاکرات با فلسطینی‌ها از نظر سیاسی نیز شکست بخورد و خواسته‌ها و شرایط مردم فلسطین محقق شود.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور همچنین با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار سفرا و رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران؛ خاطرنشان کرد: همانگونه که معظم له فرمودند ما هیچ گاه نباید از هیبت کشورهای بزرگ بهراسیم و همچنان معتقدیم آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی بابیان این که راهبرد نظام مقدس جمهوری اسلامی؛ دفاع از مظلوم و مخالفت با نظام سلطه است؛ اظهار داشت: امروز مردم احساس تنفر شدیدی از آمریکا دارند و او را در کنار رژیم جنایتکار و آدمکش صهیونیستی می‌دانند.

حسینی بوشهری همچنین با اشاره به موضوع مذاکرات در بیانات رهبر فرزانه انقلاب؛ انجام مذاکره با آمریکایی‌ها را دارای دو ضرر و آسیب‌ دانست و گفت: نخستین ضرر این که شاید برخی ملت‌ها تصور کنند که ایران اسلامی در برابر آمریکایی‌ها دچار تزلزل شده است؛ که البته با مواضع قاطع رهبری این احتمال کمرنگ شده است.

وی افزود: دومین ضرر مذاکره با آمریکایی‌ها؛ افزایش زیاده خواهی دشمنان و طرح خواسته‌های دیگر غیر از مسأله هسته‌ای از کشورمان است که مسئولان باید نسبت به این مهم توجه و دقت نظر داشته باشند.

خطیب جمعه قم در بخش دیگری از سخنان خود سانحه سقوط هواپیما را به بازماندگان این سانحه تسلیت گفت و اظهار داشت: متاسفانه زمانی که برای اعلام علت وقوع جزییات این حادثه اعلام شده بسیار دور است؛ در حالی که مسئولان باید اینگونه حوادث را به سرعت ریشه یابی کنند زیرا مراقبت از جان انسان‌ها بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به ارائه بسته اقتصادی خروج از رکود توسط دولت یازدهم؛ تصریح کرد: دولت اعلام کرده که در مهار تورم موفق عمل کرده است و این بسیار مهم است که در حال تورم؛ کشور از حالت رکود خارج شود و این ظرافت خاصی در برنامه‌‌ریزی و نیز همراهی مجلس شورای اسلامی را می‌طلبد.

نسخه مناسب چاپ