چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز چهارشنبه ۳۱شهریورماه ۱۳۶۱ (برابر با ۴ ذیحجه ۱۴۰۲، ۲۲ سپتامبر ۱۹۸۲) نقل شده است.
میزان و نحوه خرید کالا از خارج اعلام شد
سرویس اقتصادی ـ صبح دیروز مرتضی موحدی‌زاده مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در یک مصاحبه مطبوعاتی پیرامون فعالیت‌های شرکت بازرگانی دولتی ایران و قرارداد اقتصادی ایران و برزیل که اخیرا منعقد شده است توضیحاتی داد. وی ابتدا در مورد وظایف شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهارداشت: شرکت بازرگانی دولتی ایران یک شرکت صد‌درصد دولتی و وابسته به وزارت بازرگانی است. مسئولیت اساسی این شرکت تهیه ارزاق و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم مخصوصا کالاهای خوراکی است. موحدی‌زاده افزود: کالاهایی را که شرکت بازرگانی دولتی ایران از خارج خریداری و به انبار متقاضیان حمل می‌کند عبارتست از: ۱ـ گندم ۲ـ جو ۳ـ ذرت ۴ـ برنج ۵ـ کنجاله سویا ۶ـ روغن خام به عنوان ماده اولیه کارخانجات تولید‌کننده روغن نباتی ۷ـ شکر ۸ـ چای ۹ـ گوشت ـ ۱۰ـ تخم‌مرغ ۱۱ـ مرغ یخ‌زده ۱۲ـ بذرهای مورد نیاز کشاورزی ۱۳ـ در موارد کمبود سیمان ۱۴ـ پودر ماهی جهت مرغداری‌ها.

فروشندگان قلابی زمین دستگیر شدند
سرویس خبری ـ ۵ کلاهبردار که با تاسیس یک شرکت قلابی زمین‌های مردم را با تبانی کارمند یک محضر به فروش می‌رساندند، دستگیر شدند. این ۵ نفر که عبدالله، عبدالمجید، قاسمی، شکرالله و احمد نام دارند ابتدا با تاسیس شرکتی در خیابان آیت‌الله طالقانی تعدادی متقاضی خرید زمین پیدا کردند. عبدالله یکی از شرکای شرکت که خود ساکن ونک است و از موقعیت و چگونگی زمین‌های ونک با اطلاع بوده به عنوان مالک زمین و عبدالمجید به عنوان فروشنده و بقیه به‌عنوان واسطه، با مشتریان وارد معامله می‌‌‌شدند و زمین‌های مورد نظر را به مردم نشان می‌دادند و …

از نفوذ دشمن به منطقه مهران جلوگیری شد
اهواز ـ خبرگزاری جمهوری اسلامی: تبادل آتش توپخانه طی شبانه‌روز گذشته میان نیروهای اسلام و متجاوزین بعثی ـ صهیونیستی عراق در دو سوی اروندرود ادامه داشت. با آتش هماهنگ برادران پاسدار کمیته‌های انقلاب اسلامی آبادان و سلحشوران ژاندارمری و نیروی دریائی، دو سنگر اجتماعی، یک سنگر دیدبانی و یک سنگر انفرادی صدامیان در حوالی منطقه سیبه عراق واقع در آنسوی اروندرود منهدم و شماری از صدامیان به هلاکت رسیدند و از جابه‌جائی نیروهای دشمن و تردد خودروهای آنان در جاده سیبه سیحان جلوگیری شد. از سوی دیگر در جبهه‌های جنوب کوشک، شرق بصره و شلمچه تبادل آتش به طور پراکنده ادامه داشت و رزمندگان اسلام ضمن پدافند از مواضع خود، هرگونه حرکت دشمن را زیر نظر داشتند.

پارلمان لبنان امین جمیل را ر ئیس‌جمهور کرد
تهران ـ خبرگزاری جمهوری اسلامی: نمایندگان مجلس لبنان یک بار دیگر در زیر چتر نظامیان رژیم صهیونیستی به پای صندوق‌های رای رفتند و امین جمیل کاندیدای حزب فالانژیست کتائب را برای شش سال آینده به عنوان رئیس‌جمهوری لبنان بر مردم ستمدیده این کشور تحمیل کردند. امین جمیل برادر بشیر جمیل معدوم که ۴۰ سال دارد، با ۷۷ رای موافق و سه رای ممتنع از سوی نمایندگان مجلس لبنان توانست در دور اول این مقام را به ناحق کسب کند. لازم به یاد‌آوریست که مدت ریاست جمهوری الیاس سرکیس رئیس‌جمهوری فعلی لبنان در ۲۳ سپتامبر (فردا) پایان می‌یابد.

حمله شوروی و نیروهای دولتی به دره پنج‌شیر افغانستان شکست خورد
اسلام‌آباد ـ خبرگزاری فرانسه ـ منابع دیپلماتیک غرب در اسلام‌آباد اظهار داشتند که حمله اخیر نیروهای زمینی شوروی و افغانستان به دره پنج‌شیر متوقف شده و در عوض بمباران هوائی این دره استراتژیک شدت یافته است. به گفته همین منابع نیروهای کمکی و واحد‌های زرهی که به دره پنج‌شیر فرستاده شده بودند پس از نبردهای شدید بدون نتیجه به کابل بازگشته‌اند. به گزارش منابع وابسته به مقاومت اسلامی، مجاهدین افغانی توانسته‌اند شهر «روخا» این منطقه را که به تصرف نیروهای شوروی درآمده بود بار دیگر تصرف کنند.

code

نسخه مناسب چاپ