اخبار کوتاه
‎بازداشت ۲ مدیر متخلف اداری در قزوین
سرویس حوادث: رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان قزوین از کشف یک فقره تخلف در معاملات یکی از دستگاه‌های دولتی این استان به ارزش ۱۴میلیارد ریال و دستگیری ۲ مدیر متهم در این زمینه خبر داد‏‎.
‎سرهنگ مهدی حاجیان راد با بیان این خبر، افزود: در پی کسب اطلاعات از منابع خبری مبنی بر اینکه ۲ تن از مدیران دولتی در یکی از ادارات اقدام به تقلب در معامله و فروش تجهیزات کرده اند، بررسی موضوع در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت و مأموران با شناسایی و تحقیقات تکمیلی دریافتند که این ۲ مدیر دولتی اقدام به فروش مجدد تجهیزات خریداری شده توسط شرکت با قیمت ۳ برابری کرده‌اند‏‎. ‎رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان قزوین با بیان اینکه کارشناسان میزان خسارات وارده به بیت‌المال را ۱۴ میلیارد ریال اعلام کرده‌اند، تاکید کرد: در این زمینه ۲ تن از مدیران این سازمان دولتی دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند‏‎.
کیفرخواست پرونده به شهادت رساندن مأمور نیروی انتظامی در گلستان صادر شد‏
سرویس حوادث: رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: کیفر خواست پرونده به شهادت رساندن مامور نیروی انتظامی این استان توسط افراد شرور و مسلح، صادر شد‎.
‎حیدر آسیابی با بیان این که تحقیقات مقدماتی، قرار نهایی و صدور کیفرخواست این پرونده در مدت ۶ روز انجام شد،افزود: پرونده مورد نظر برای محاکمه و صدور رای به دادگاه کیفری یک گنبدکاووس ارسال و به منظور تسریع در روند رسیدگی به این پرونده، به قاضی مربوطه تاکید شد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، حکم را صادر کند‎.
‎شهید ستواندوم «علی سراوانی» جمعه شب ۲۵ شهریور ماه که به منظور پایان دادن به نزاع دستجمعی در یکی از روستاهای شهرستان رامیان به همراه همکاران خود اعزام شده بود، با اصابت گلوله اسلحه شکاری به شهادت رسید‎.
‎مرگ ۳ نفر بر اثر مصرف الکل سمی در رشت ‏
سرویس حوادث: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از بستری شدن ۱۸ نفر به دلیل مصرف مشروبات الکلی تقلبی و سمی خبر داد و گفت: متاسفانه ۳ نفر از مسمومین فوت کردند‏‎.
‎دکتر فردین مهرابیان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه طی روزهای اخیر ۱۸ نفر به دلیل مصرف مشروبات الکلی سمی به بیمارستان مراجعه کردند، گفت: متاسفانه سه نفر از این عده به واسطه وخامت حالشان جان باختند. ‏ وی بیمارستان رازی رشت را مرکز مداوای مسمومیت‌ها دانست و افزود: این افراد پس از مصرف الکل سمی به این بیمارستان مراجعه کردند و بستری شدند، که تعدادی از افراد مسموم دچار عوارض بینایی شدند و تا کوری پیش رفتند‎. ‎مهرابیان ضمن هشدار درباره خطرات مصرف الکل تقلبی و سمی، گفت: تعدادی از افرادی که این الکل‌های سمی را مصرف کرده بودند، کارشان به دیالیز کشیده شد. ‏
‎حمله مسلحانه به مدرسه‌ای در روسیه ۱۳ کشته داشت ‏
رسانه‌های روسیه از مرگ ۱۳ نفر بر اثر وقوع تیراندازی در یکی از مدارس این کشور خبر دادند‎.
‎به گزارش ایسنا از رویترز، رسانه‌های روسیه اعلام کردند که یک فرد مسلح وارد مدرسه‌ای در شهر «ایژوسک»، مرکز جمهوری «اودمورتیا» روسیه شد و اقدام به تیراندازی کرد‏‎. ‎شمار کشته‌های این حادثه که ابتدا ۶ نفر اعلام شده بود به ۱۳ نفر و از جمله ۷ کودک افزایش یافته است‎. ‎وزارت کشور روسیه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این فرد مسلح اقدام به خودکشی کرده است، همچنین گفته شده که این حادثه تاکنون دستکم ۲۰ مجروح داشته است‏‎.
هنوز جزئیات بیشتری از این حادثه و انگیزه تیراندازی منتشر نشده است‏‎.

نسخه مناسب چاپ