تمامی مدارس سیستان و بلوچستان تا پایان سال دارای سیستم گرمایشی می‌شوند
 

زاهدان ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار سیستان و بلوچستان از اهدای ۱۰ هزار بسته آموزشی از سوی خیران در میان دانش آموزان نیازمند خبرداد و گفت: طرح حذف مدارس کانکسی این استان با اعتباری بیش ‌از ۱۰۰ میلیارد تومان در قالب طرح شهید پناهی آغاز شده است.
حسین مدرس خیابانی در شورای آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان اظهارداشت: از محل منابع سال ۱۴۰۱ تا کنون از ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصصی به نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان، ۲۲۰ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است که نشان از تحقق صددرصدی تعهدات در بازه زمانی تعریف شده دارد.
وی تأکید کرد: از مهرماه پارسال تا مهر امسال ۳ هزار و ۳۵۶ کلاس درس مجهز به اسپیلت و ۳ هزار و ۶۰۰ کلاس درس در سیستان و بلوچستان در راستای استاندارد سازی به سیستم گرمایشی مجهز شده است و تا پایان امسال همه کلاس‌های درس در این استان به سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مجهز خواهند شد.
وی با تأکید بر این‌که کتاب‌های درسی تمام مقاطع تحصیلی مدارس دولتی در سیستان و بلوچستان به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار داده شده است، افزود: از ابتدای مهرماه پارسال تا مهر امسال یکهزار و ۳۰۰ کلاس درس در سیستان و بلوچستان تحویل آموزش و پرورش این استان شده، که ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه قبل افزایش یافته است و با توجه به مشارکتی که خیران در مدرسه سازی در سیستان و بلوچستان دارند و تلاش دولت برای ایجاد فضاهای جدید آموزشی، امیدواریم بزودی به میانگین ۵٫۵ متر فضای آموزشی در این استان دست یابیم.
استاندار سیستان و بلوچستان تأکید کرد: اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و اداره کل آموزش و پرورش این استان برای جذب خیران مدرسه ساز همگرایی بیشتری داشته باشند.
وی ادامه داد: تا پایان امسال ۸۰۰ کلاس درس و تا مهرماه سال آینده ۸۰۰ کلاس درس دیگر از سوی اداره‌ کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان تحویل آموزش و پرورش این استان خواهد داد که نقش مهمی در ارتقای شاخص‌های فضای آموزشی در این نقطه از ایران اسلامی دارد.مدرس خیابانی گفت: یکهزار و ۳۱۵ دانش آموز از اتباع خارجی در مدارس سیستان و بلوچستان تا کنون نام‌نویسی کرده‌اند و این روند ادامه دارد.وی تأکید کرد: مقرر شد ۱۲ دستگاه کانکس اداره کل اتباع و امور مهاجرین سیستان و بلوچستان در اختیار آموزش و پرورش این استان به منظور تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی قرار گیرد و همچنین فضاهای خالی سازمان‌های دولتی این استان به منظور تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.
وی اظهار داشت: تمامی زمین‌های با کاربری آموزشی که در اختیار ادارات دولتی سیستان و بلوچستان قرار دارد، در اختیار اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس برای ساخت مدرسه قرار گیرد.
مدرس خیابانی گفت: توسعه دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان از طریق ملی، نهادهای انقلابی و اعتبارات استانی باید در دستور کار قرار گیرد، زیرا آموزش زیربنای توسعه همه جانبه کشور است.
وی افزود: با توجه به این که برخی از روستاها در سیستان و بلوچستان پراکنده هستند و نیاز به سرویس مدارس دارند، علاوه بر سرویس‌های موجود باید خودروهای دستگاه‌های دولتی که نیاز به تعمیر دارند و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در زمینه تعمیر آن‌ها اعلام آمادگی کرده است، تعمیر شود و در اختیار آموزش و پرورش برای انجام سرویس دانش آموزان قرار گیرد.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: خرید کالا برای دانش آموزان شامل تغذیه آنان باید از سوی آموزش و پرورش از تولیدات داخل استان انجام شود و کارخانه‌های سیستان و بلوچستان موظفند استاندارهای لازم مدنظر آموزش و پرورش برای خرید کالا از آنها را رعایت کنند.
مدرس خیابانی اظهارداشت: با توجه به اینکه مدارس حضوری شده است، ورود گوشی توسط دانش آموز به داخل مدارس باید ممنوع شود تا دانش آموز تمام فکر و ذهن خود را به درس معطوف کند.وی افزود: یافته‌های علمی ثابت کرده است که امواج گوشی‌های تلفن همراه برای مغز انسان مضر است، بنابراین باید تلاش کرد تا دانش آموزان از آن‌ها فاصله بگیرند که آن هم نیازمند فرهنگ سازی است.‏

نسخه مناسب چاپ