جزئیات برگزاری مزایده ۱۰۶۲ خودرو خارجی رسوبی از امروز
سخنگوی سازمان اموال تملیکی از برگزاری مزایده ۱۰۶۲ خودرو خارجی رسوبی از ساعت ۸ صبح امروز تا ساعت ۲۴ روز ۱۲ مهر خبر داد.
به گزارش شادا، صاحب حجتی اظهار داشت: قرار بود این کار از طریق بورس کالا انجام شود، اما با پیگیری‌های صورت گرفته متوجه شدیم که از طریق بورس عملی نیست و ناچار شدیم که از طریق مزایده، این خودروها را به فروش برسانیم.
وی افزود: موضوع امضای الکترونیک باید مورد توجه قرار گیرد چرا که شرکت‌کنندگان در این مزایده حتماً باید ثبت نام کرده و گواهی امضای الکترونیک (توکن) را دریافت کنند و برای این کار هم لازم است که به دفاتر ثبت اسناد رسمی در سراسر کشور مراجعه کرده و گواهی امضای الکترونیک را دریافت کرده و بتوانند در این مزایده شرکت کنند.
قائم مقام و سخنگوی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی خاطرنشان کرد: این مزایده از ساعت هشت صبح امروز آغاز می شود و متفاضیان می‌توانند فهرست خودروها و شرایطی را که برای رویت خودروها برای مزایده الکترونیک عنوان شده است، در وبگاه مزایده الکترونیک سازمان تملیکی مشاهده کرده و از شرایط و خودروها مطلع شوند.
وی بیان کرد: خریداران تا ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه دوازدهم مهر برای ثبت پیشنهاد قیمت در این سامانه وقت دارند و برای شرکت در مزایده هم ارائه کد ملی برای شخص حقیقی و کد اقتصادی برای شخص حقوقی به همراه شماره حسابی که قابل استفاده از طریق اینترنت باشد، الزامی است.
حجتی با اشاره به اینکه متقاضیان برای مشاهده خودروها در ایام هفته از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعدازظهر می توانند اقدام کنند، اضافه کرد: پیشنهادهایی که در سامانه مزایده الکترونیک ثبت شده باشد، روز شنبه شانزدهم مهر در محل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی رمزگشایی شده و همان روز هم برندگان این مزایده معرفی خواهند شد.
وی افزود: متقاضیان باید در زمان ثبت نام ۱۵ درصد از ارزش کارشناسی شده را به عنوان وثیقه واریز کنند، اگر برنده شده و بعد انصراف بدهند، این مبلغ به نفع دولت ضبط خواهد شد، اما در صورت انصراف تا ساعت ۱۴ روز چهارشنبه ۱۳ مهر مشکلی برای آنان پیش نخواهد آمد و می‌توانند مبلغ واریزی را پس بگیرند.
سخنگوی سازمان اموال تملیکی اضافه کرد: خودروهایی که در این مزایده به حراج گذاشته می شود شامل ۶۲ خودرو از خانواده لکسوس، تعداد ۴۰ خودرو از خانواده پورشه ماکان، تعداد ۱۸۲ خودرو از خانواده کیا (سوراتو، سورنتو، اپتیما و …)، تعداد ۱۵۲ خودرو از خانواده بی‌ام‌و (۸۳۰، ۵۳۰، x۴ و…)، ۸ دستگاه خودرو بنز (مرسدس و e۲۰۰)، تعداد ۴۵۹ دستگاه خودرو از خانواده هیوندای (توسان، سانتافه، سوناتا، هیبریدی‌ها و…)،تعداد ۱۵۴ دستگاه از خانواده تویوتا (راوفور، کمری، کمری هیبریدی و…)، یک دستگاه ولوو و سه دستگاه پورشه باکستر است که جمعاً ۱۰۶۲ دستگاه خودرو می‌شود.
وی تأکید کرد: استان‌هایی که مزایده فوق‌العاده شماره ۵۶۵ در آنها انجام می‌شود شامل استان‌های هرمزگان، بوشهر، تهران، گیلان، خوزستان، فارس و مازندران است.

نسخه مناسب چاپ