نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان خواستار بررسی علت ناآرامی های چابهار شد
سرویس خبر: فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان خبر منتشر شده علیه یکی از مسئولان انتظامی چابهار را تکذیب کرد.
به گزارش ایرنا در پی انتشار اخبار تائید نشده ای مبنی بر ارتکاب اعمال منافی عفت و غیراخلاقی از سوی یکی از مسئولان انتظامی چابهار ،این خطه از کشورمان پریشب با ناآرامی هایی مواجه شد.
سردار احمد طاهری در واکنش به این خبر اظهار داشت: کانال‌ها و شبکه های وابسته به گروهک های منتسب به معاندان نظام اسلامی به طور هماهنگ و برنامه ریزی شده در شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی، خبری جعلی با مضمونی بسیار سخیف علیه یکی از مسئولان انتظامی شهرستان چابهار منتشر کردند.
وی گفت: این خبر توهین آمیز موجب تنفر عموم مردم از این افراد از خدا بی خبر شد لذا ضمن محکوم کردن این عمل مجرمانه و غیر اخلاقی دون صفتان عزم ما برای ارائه خدمات بهتر به جامعه ایمانی استان بیشتر شد.لذا پلیس با افرادی که این خبر جعلی را تهیه و منتشر کرده اند قاطعانه برخورد می‌کند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: پلیس فتا و معاونت حقوقی انتظامی استان با جدیت تمام و با هماهنگی و پشتیبانی دستگاه قضایی مقتدر در اسرع وقت برخورد قاطع قانونی با عاملان اهانت به مقام انتظامی و نشردهندگان اکاذیب خواهند کرد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان هم نسبت به این خبر واکنش نشان داد و گفت: متاسفانه در استان خود شاهد پرونده مشابه ماجرای مهسا امینی هستیم و به مسئولان استان عرض کردم خود این ها باید مدعی اصلی ماجرا باشند.
آیت الله مصطفی محامی تاکید کرد: ما از مسئولان انتظامی خواسته‌ایم که به جد پرونده را بررسی کنند و اگر خطایی رخ داده است، با خاطی به طور قاطع برخورد شود.همچنین مسئولان دستگاه مربوطه باید مدعی باشند تا اگر تخلفی صورت نگرفته است، برای مردم بیان شود و اگر تخلفی هم بوده است، به طور قاطعانه برخورد شود.لذا ماجرای چابهار باید در هر صورت به اطلاع مردم برسد.
مولوی عبدالرحمن ملازهی امام جمعه اهل سنت چابهار هم گفت: ایجاد فتنه و آشوب به بهانه‌های واهی محکوم است ،لذا مردم چابهار هوشیاری خودشان را حفظ کنند .
استقرار شعب ویژه در دادسرای سنندج
همچنین درپی ناآرامی های اخیر در برخی شهرها ،دستورات قضایی برای رسیدگی ویژه به پرونده بازداشت شدگان صادر شد.
رئیس کل دادگستری استان کردستان در این باره از استقرار شعب ویژه رسیدگی به جرائم علیه امنیت عمومی در دادسرای عمومی و انقلاب سنندج، دادگاه انقلاب و دادگاه تجدیدنظر استان خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی به همراه محمد جباری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در بازدید ۲ساعته از زندان سنندج، با بازداشت شدگان ناآرامی های اخیر به صورت چهره به چهره دیدار کردند.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حسینی رئیس کل دادگستری استان کردستان در جریان این بازدید تاکید کرد: دستور پایش و غربالگری افراد دستگیر شده از آغاز اغتشاشات صادر شده و در این باره صرفا افراد فریب خورده ای که نقشی در تخریب اموال یا شرارت نداشته اند، با اخذ تعهد و تضمین لازم بلافاصله آزاد می شوند.
وی ضمن تاکید بر رسیدگی قاطع به پرونده عوامل ناآرامی ها و کسانی که به اموال عمومی خسارت وارد کردند، اظهار داشت: طبق تاکیدات رئیس قوه قضائیه، به پرونده عناصر اصلی اغتشاشات با سرعت و قاطعیت رسیدگی خواهد شد و دستگاه قضایی استان از ابتدا ، لیدرها در فضای حقیقی و مجازی را شناسایی کرد که با آنان برخورد قاطع و قانونی را انجام می دهد.
رییس کل دادگستری کرمان هم با بیان این که تفکیک اولیه درباره بازداشت شدگان ناآرامی ها در این استان انجام گرفته است؛ گفت: برخی از این افراد به سرویس های اطلاعاتی خارجی وابسته بودند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی در مصاحبه با خبرنگاران با تاکید بر اینکه مردم اولین نقش را در جمع آوری ناآرامی های اخیر بر عهده داشتند، اظهار داشت: در اغتشاشات اخیر شماری از افراد در مرکز استان و در برخی از شهرستان ها دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند که تفکیک اولیه درباره آن ها انجام گرفته است. شماری از این افراد لیدر بوده اند و شماری هم به سرویس های اطلاعاتی در خارج از کشور وابستگی داشته اند که درباره این افراد، مجازات قانونی لازم اعمال خواهد شد.
دستگیری عوامل اصلی ناآرامی ها در خراسان شمالی
فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی هم از شناسایی و دستگیری عوامل اصلی ناآرامی های اخیر در استان خراسان شمالی خبر داد و گفت: این افراد تحویل مقامات قضایی شدند.
سردار سعید مطهری‌زاده در گفتگو با تسنیم دربجنورد، اظهار داشت: اغلب دستگیر شدگان در محدوده سنی ۱۷ تا ۲۵ ساله و اهل خراسان شمالی هستند.در مجموع همه عوامل اصلی اغتشاش و آسیب زدن به اموال عمومی در شهرهای بجنورد و شیروان شناسایی٬ دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.
سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ هماز مجروحیت ۱۸۵بسیجی در اغتشاشات اخیر تهران خبر داد و گفت: اغتشاشگران چون به نتیجه نرسیده‌اند اکنون در کوچه‌های تاریک با سلاح کمری مردم را هدف قرار می‌دهند.
به گزارش ایرنا، به گفته این مسئول اکنون در کوچه‌های تاریک با سلاح کمری مردم را هدف قرار می‌دهند و سپس پیکر آن‌ها را در جای دیگری می‌اندازند؛ این اتفاقاتی است که از طریق تصاویر ضبط شده در دوربین‌ها به ثبت رسیده است.
محسن منصوری استاندار تهران هم گفت: هر شخصی که در آشوب‌های اخیر نقش فعال لیدری داشته است، ضمن اینکه باید پاسخگوی بسیاری از خرابی‌ها باشد در ریختن خون شهید «شهید فرید کرم پور» سهیم است.
رئیس کل دادگستری استان فارس هم گفت: بازداشت‌شدگان حوادث اخیر تا پایان تحقیقات قضایی در بازداشت خواهند بود.
به گزارش تسنیم ، حجت‌الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی ،با تاکید بر این که برخورد قاطع قانونی با عوامل اصلی آشوب در دستور کار دستگاه قضایی است،افزود: با افرادی که اقدام به آسیب زدن به اموال عمومی و تخریب بیت المال کرده‌اند و آرامش عمومی جامعه را برهم زده‌اند قطعاً در محاکم قضایی برخورد جدی خواهد شد، قصد این افراد اعتراض نیست ، لذا مردم صف خود را با این اغتشاشگران جدا کنند.
همچنین سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در سنندج گفت: دشمن می‌خواست با استفاده از بهانه مرگ مهسا امینی، مردم را به خیابان و اغتشاش دعوت و ملت را از نظام جدا کند.

نسخه مناسب چاپ