رونمایی نخستین جلد دانشنامه دفاع مقدس خراسان رضوی
 

سرویس شهرستان ها: آیین رونمایی از نخستین جلد دانشنامه دفاع مقدس خراسان رضوی با حضور رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در مشهد رونمایی شد.
به گزارش ایرنا،رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در این آیین گفت: پیش از این تصور می کردیم نخستین سلاح‌های شیمیایی را کشورهای اروپای شرقی به صدام داده اند اما بعدها مطالعات مشخص کرد ایالات متحده آمریکا از ذخایر راهبردی خود در خاورمیانه این سلاح‌ها را در اختیار این رژیم قرار داده است.
سردار بهمن کارگر افزود: پادشاه سابق اردن گفته بود ما واسطه آمریکا با عراق بودیم و سلاح های شیمیایی را به صدام می دادیم، همچنین اطلاعات ارتش ایران به واسطه حضور ۴۰هزار مستشار نظامی آمریکا در ایران طی دوره پهلوی، به راحتی در اختیار ارتش عراق قرار می‌گرفت.
وی دفاع مقدس را یک حرکت عقلایی دانست و ادامه داد: در همه رده های جنگ عملیات ها با همفکری و مشورت نیروها انجام می گرفت و دفاع ما هم در برابر هجوم صدام و متحدان جهانی اش عقلایی بود.
کارگر با بیان این که دفاع مقدس، انقلاب اسلامی را تثبیت کرد، افزود: وجود امام خمینی (ره) در دوران دفاع مقدس بسیار با اهمیت بود و با قدرت مدیریت و بینش ایشان همه ملت برای دفاع بسیج شدند و همین مدیریت نشان دهنده جایگاه شاخص امام خمینی(ره) در رهبری ایران است. وی گفت: دانشنامه دفاع مقدس اگر مرجع، محکم، قوی، مستند و بی تعارف باشد به شبهات پاسخ می دهد البته وقتی برخی می گویند مردم شبهاتی در خصوص دفاع مقدس دارند گاهی این شبهات مربوط به مردم نیست بلکه این ها شبهاتی است که خود بیان کنندگان پیدا کرده اند و آن ها را به مردم نسبت می دهند.

نسخه مناسب چاپ