۹۱۷هزار دانش آموز در کشور بازمانده از تحصیل هستند
سرویس شهرستان ها: رئیس ستاد توانمندسازی محلات کم برخوردار کشور شمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل در کشور را ۹۱۷هزار نفر اعلام کرد.
به گزارش مهر، علی آقامحمدی در جلسه محرومیت زدایی مناطق کم برخوردار مازندران با بیان این که ۹۱۷هزار نفر دانش آموز بازمانده از تحصیل در کشور وجود دارد، افزود: طرحی به عنوان جهاد عدالت آموزشی تهیه شده است تا بتوانیم افراد بازمانده از تحصیل زیر پوشش قرار گیرند.
وی با بیان این که در آغاز کار دولت سیزدهم ،۶۵درصد مردم فاقد بیمه بودند، افزود: طبق تفاهم نامه با بیمه سلامت قرار شده است تا پایان سال و تا خردادماه سال آینده همه افراد فاقد بیمه در مناطق مختلف کشور زیر پوشش قرار گیرند .بر همین اساس تاکنون ۶میلیون نفر در کشور بیمه شده اند که باید برای اجرای طرح بیمه میز خدمت را در محلات راه اندازی کنیم.
آقامحمدی درباره پوشش بیماران صعب العلاج هم گفت: ۵ هزار میلیارد تومان به بیمه سلامت تخصیص داده شد تا داروهای بیماران مشمول حمایت قرار گیرد، لذا مردم باید از مزایای این طرح مطلع شوند.
وی همچنین ارائه خدمات دندانپزشکی در مناطق کم برخوردار را از جمله طرح‌ها دانست و گفت: در بخش غربالگری اساسی و اسکلت هم طرح‌هایی در دست اقدام است.

نسخه مناسب چاپ