خط ارتباطی مردم با اطلاعات
حسینیه‌های تهران کم‌نظیرند
عزاداری تهرانی‌ها مانند دیگر هموطنان عزیزمان آداب و رسوم خاصی دارد که بخصوص همزمان با دیداری از هیأت‌ها و حسینیه‌های قدیمی و تاریخی تهران می‌تواند از نظر معنوی بسیار پربار و از سوی دیگر خاطره انگیز باشد، که به بعضی از آن‌ها اشاره می‌شود. حسینیه کربلایی‌ها واقع در چهارراه گلوبندک، حسینیه سادات اخوی در بازار تهران، حسینیه ارشاد در خیابان دکتر شریعتی، حسینیه استرآبادی در پامنار، حسینیه اصفهانی‌ها در خیابان ری و دیگر حسینیه‌هایی که اغلب آن‌ها در محله‌های قدیمی تهران قرار دارند. در تهران حدود ۱۲ هزار مسجد و حسینیه فعالند که عزاداری‌های محرم در آن‌ها واقعاً کم‌نظیر است.
روح‌الله مهرپارسا
ضرورت فعال‌سازی دوربین‌‌های هوشمند کنترل ترافیک
در خیابان‌های آمل
با توجه به این‌که مقدمات اجرای طرح الکترونیکی کنترل ترافیک در شهرهای استان مازندران و از جمله آمل فراهم و کابل‌کشی و نصب دوربین‌های آن‌ها انجام شده است، انتظار می‌رود که تمامی خیابان‌ها و کوچه‌های آمل به دوربین‌‌های ثبت تخلفات رانندگی مجهز شوند تا به محض پارک خلاف خودروها، ابتدا به مالکان آن‌ها پیامک تذکر داده شود و سپس علاوه بر جریمه راننده خلافکار، مجبور شود خودرو‌اش را جابه‌جا و رفع سد معبر کند که اجرای این طرح بخصوص با بازگشایی مدارس آثار مطلوبی دارد و ضمن تأمین آرامش شهروندان، شهر را از حضور فیزیکی مأموران راهور بی‌نیاز می‌کند.
ذبیح‌الله بناگر ـ آمل
ساخت پل عابر پیاده در بزرگراه آزادگان ضروری است
نبود پل عابر پیاده در بزرگراه آزادگان، بخصوص شب هنگام موجب حوادث رانندگی و خطرهایی برای عبور از عرض این بزرگراه می‌شود و از اینرو ساخت پل عابر پیاده در این مسیر ضرورت دارد.
شهروندی از تهران
لزوم همسان‌سازی مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی
با تشکر از افزایش مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی امیدوارم برای همسان‌سازی حقوق آنان هم اقدام شود.
بازنشسته تأمین اجتماعی
چرا روزنامه اطلاعات سکوت کرده است؟
درباره جان باختن مهسا امینی و حوادث اخیر چرا روزنامه اطلاعات سکوت کرده است و مطلبی نمی‌نویسد؟
تلفن به خط ارتباطی
خط ارتباطی: در این ارتباط ضمن چاپ اظهارات مسئولان کشور، یادداشت‌هایی از نویسندگان روزنامه اطلاعات و صاحب نظرانی مانند دکتر سیدمصطفی محقق داماد، دکتر شبان شهیدی مؤدب، دکتر فرید فدایی و دکتر محمدعلی فیاض‌بخش و… در روزنامه اطلاعات چاپ شده است.
تلفن‌های گویا ادارات دولتی مردم را عصبانی می‌کنند!
در شرایطی که مراجعه به سازمان‌های دولتی بخصوص برای سالمندان مشکل، هوای شهر آلوده و ترافیک آن سنگین است، بهترین راه برای اجرای کارها مراجعه به تلفن‌های گویای آن‌ها است، اما به محض تماس
پشت سر هم شماره‌گیری‌‌هایی را اعلام می‌کنند که علیرغم چندین بار تماس هیچکدام از آن‌ها پاسخ نمی‌دهند و در نهایت تماس با اپراتورهای تلفن‌های سازمان‌های دولتی هم بی‌جواب می‌ماند و یا تلفن‌هایش یکسره اشغال است. مسئولان تا کی می‌خواهند شاهد ناکارآمدی و عصبانیت مردم از تماس با تلفن‌های گویای ادارات دولتی باشند؟
خانم شهروند از تهران
آسفالت بزرگراه نیاز به مرمت دارد
آسفالت بزرگراه شهید یاسینی از ابتدا تا پل شهید باقری خیلی خراب است و باید مرمت شود.
فواد کاسب
ایستگاه میدان هفتم‌تیر خط ۶ متروکی افتتاح می‌شود؟
قرار بود تا ابتدای امسال ایستگاه‌های میادین ولی‌عصر(عج) و شهدای هفتم‌تیر در خط ۶ متروی تهران افتتاح شود، اما از راه‌اندازی آن‌ها خبری نیست. شرکت بهره‌برداری متروی تهران لطفا در این باره اطلاع‌رسانی کند.
مسافر مترو
پیشنهادی درباره اعضای هیأت مدیره شرکت‌های دولتی
عضویت بازنشستگان در هیأت‌های مدیره سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی یک حسن دارد که آن هم استفاده از تجربه‌های کاری آنان است، اما پرداخت حق عضویت در هیأت‌های مدیره و پاداش‌های کلان به برخی از آنان، خارج از عرف و قوانین اشتغال در کشور است که علاوه بر تحمیل هزینه‌های بیشتر به دولت، منجر به کاهش استخدام نیروهای جدید و جایگزین برای آنان می‌شود و از اینرو شایسته است از کارگروه‌هایی در اداره‌ها و سازمان‌های دولتی متشکل از کارشناسان شاغل به عنوان اعضای هیأت مدیره شرکت‌ها استفاده شود، تا در بودجه دولت صرفه‌جویی به‌عمل آید.
محمد رضایی
ساعت پایانی ایستگاه صادقیه مترو افزایش یابد
حدود ۲ سال به دلیل شیوع کرونا تعداد واگن‌های خطوط تندرو و عادی متروی تهران ـ کرج کاهش یافته بود و در حال حاضر همچنان آخرین قطار از ایستگاه تهران رأس ساعت ۲۲ حرکت می‌کند و سپس ایستگاه تعطیل می‌شود و انبوه مردم که از خطوط دیگر به ایستگاه صادقیه می‌رسند، به حال خود رها می‌شوند که ضرورت دارد شرکت بهره‌برداری متروی تهران برای این مسافران فکری کنند.
مسافر مترو ـ ایمیل به خط ارتباطی
ضرورت پیشگیری از سرقت تابلوهای راهنمایی
در پل طبقاتی شهید صدر
مدتی است که برخی تجهیزات شهری و از جمله تابلوهای راهنمایی و رانندگی و شناسایی بزرگراه‌ها و خیابان‌ها متأسفانه سرقت می‌شود که از جمله به تابلوهای پل طبقاتی شهید صدر می‌توان اشاره کرد. مورد دیگر اینکه گاهی شاهد تخلیه نخاله‌های ساختمانی، برروی عرشه پل طبقاتی صدر توسط رانندگان متخلف کامیون‌های حمل آن‌ها هستیم. از آنجا که هزینه مرمت پل یاد شده باید از بیت‌المال تأمین ‌شود و با عنایت به پوشش مناسب محدوده پل و بزرگراه صدر به وسیله دوربین‌های نظارتی و امنیتی، آیا امکان جلوگیری از اینگونه تخلفات وجود ندارد؟ لطفاً شهرداری منطقه۱ تهران پاسخگو باشد.
مسعودی ـ تلفن به خط ارتباطی
ساختار اصلی شهرک اکباتان را برهم زده‌اند
در یک دهه اخیر شهرک اکباتان به وسیله برخی ارگان‌ها و شهرداری ساختار اصلی و شهری خود را از دست داده است، مثلاً ساخت تعداد زیادی مغازه در اطراف میدان موسوم به «کاسه» در خروجی شمالی شهرک و نبود پارکینگ مناسب برای خودروها در این میدان، باعث هرج‌ومرج و
برهم خوردن ساختار این شهرک شده است. از شهرداری و شورای شهر تهران خواهان بررسی مشکلات شهرک اکباتان هستیم.
ایمیل به خط ارتباطی، از ساکنان شهرک اکباتان
فردوسیه از یک سال قبل شهردار ندارد!
پس از گذشت یک سال از ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهر فردوسیه شهریار در غرب استان تهران با جمعیت بالغ بر ۴۰ هزار نفر هنوز شهردار ندارد که نشانه تزلزل جایگاه مدیریت شهری است. با توجه به اینکه بی‌ثباتی در مدیریت شهری آثار نامطلوبی در اجرای پروژه‌ها و محروم ماندن شهروندان از خدمات رفاهی و آبادانی دارد، ضروری است که استانداری تهران و وزارت کشور برای انتخاب و معرفی شهردار فردوسیه اقدام کنند.
جلال عبدی ـ فردوسیه شهریار
نبود نرخنامه کالا و خدمات عامل بی‌ثباتی اقتصادی است
به عنوان کسی که در مدیریت اقتصاد مالی و حسابداری سابقه
۴۵ ساله دارم، معتقدم که یکی از مشکلات اصلی اقتصاد کشور ما متغیربودن و تفاوت قیمت یک نوع کالا و خدمات است، زیرا به غیر از به عنوان مثال تاکسی ها که نرخ مشخص و ثابت دارند، نان در هر نانوایی به یک قیمت و یا دستمزد خدمات خودرویی مشابه در شرکت‌های سایپا و ایران‌خودرو به قیمت‌های متفاوت ارائه می‌شود و این که نبود نرخنامه در فروشگاه‌ها و مراکز خدماتی عامل مهم بی‌ثباتی اقتصادی است که متاسفانه نه فقط در شهرها، بلکه روستاهای کشورمان را هم درگیر کرده است.
کارشناس مدیریت مالی و حسابداری
مسئولان به کمک زنان سرپرست خانوار بشتابند
کسانی که می‌گویند درگذشت مرحومه مهسا امینی را فراموش نمی‌کنند، ضمن عرض تسلیت جان باختن نابهنگام این دختر عزیز کردستانی، ایکاش مسئولان به مصائب و مشکلات زنان سرپرست خانوار هم توجه و به آنان عنایتی می‌کردند، چرا که بسیاری از آنان حتی برای خرید چند قرص نان هم مشکل دارند.
بانوی سرپرست خانوار

نسخه مناسب چاپ