حمله مسلحانه تروریست ها به ۳ کلانتری در زاهدان و شهادت فرمانده اطلاعات سپاه استان
سرویس خبر: شورای تامین استان سیستان و بلوچستان درپی ناآرامی ها در شهر زاهدان، اطلاعیه ای صادر کرد.
به گزارش خبرنگار ما در زاهدان، در بخشی از این اطلاعیه که بعد از ظهر دیروز و درپی ناآرامی های زاهدان صادر شد، آمده است: افرادی قصد داشتند ساعتی قبل با تیراندازی اوضاع شهر را ناامن کنند که با هوشیاری و واکنش نیروهای امنیتی و انتظامی اوضاع کنترل شد که خواهشمندیم از نزدیک شدن به اماکن و محل های تجمعی خودداری شود.
از شما مردم بصیر و آگاه سیستان و بلوچستان تقاضا می شود به شایعاتی که اکنون توسط معاندان در حال انتشار است توجه نفرمائید.
اعلام برائت امام جمعه اهل سنت زاهدان
امام جمعه اهل سنت شهر زاهدان از مردم استان سیستان و بلوچستان خواست به شایعات توجهی نکنند.مولوی عبدالحمید افزود: شیعه و سنی در کنار هم سالهاست که در استان زندگی می‌کنند و وقایع رخ داده دیروز از سوی عوامل نفوذی دشمن بوده است و در این باره مردم استان باید هوشیار و آگاه باشند تا به حوادث پیش آمده بیشتر دامن زده نشود.
به گزارش ایسنا، دیروز نمازگزاران هنگام اقامه نماز بودند که شماری از آنان به سمت کلانتری هجوم بردند و یکی از آنان با اتوبوس به دیوار کلانتری کوبید و قصد تخریب دیوار و ورود به کلانتری را داشت که موفق نشدند و فقط بخشی از دیوار
تخریب شد .
مهاجمان همچنین اقدام به تیراندازی کردند که بر اثر آن شماری از عابران و ماموران مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.
شهادت فرمانده اطلاعات سپاه استان
همچنین دیروز جمعی از عناصر معاند نظام در نزدیکی مسجد مکی زاهدان ‌تجمع و اقدام به تیراندازی کردند که بلافاصله ‌نیروهای امنیتی در منطقه حضور یافتند.
به گزارش تسنیم، در ‌این حادثه سیدعلی موسوی، فرمانده اطلاعات سپاه استان سیستان و بلوچستان با اصابت یک گلوله از ناحیه سینه مجروح و بلافاصله به بیمارستان منتقل شدولی بر اثر شدت جراحت به شهادت رسید.
حمله به ۳ کلانتری
سردار احمد طاهری فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان هم گفت: به ۳ کلانتری در شهر زاهدان حمله شده است که فقط در یک کلانتری میزان خسارت بالاست و در کلا‌نتری های دیگر ‌خسارت زیاد نبوده است.
خبر دیگر این که مدرس خیابانی،استاندار سیستان و بلوچستان شمار کشته های حوادث دیروز استان را ۱۹ نفر و مجروحان را ۲۰ نفر اعلام کرد.
همچنین بر اساس اعلام خبرگزاری فارس، دیروز در میدان کشاورز و بازار مشترک و جمعه بازار هم چند لاستیک و سطل زباله به آتش کشیده شد.
همچنین گروهک تروریستی «جیش‌ العدل» مسئولیت حملات در زاهدان را برعهده گرفت.
*برخورد سخت قضایی در انتظار افراد تاثیرگذار در ناآرامی‌ها
خبر دیگر این که، رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: با مسببان و مخلان نظم و امنیت عمومی هیچ مماشاتی نخواهیم کرد و برخورد سخت قضایی در انتظار افراد تاثیرگذار و مخرب در ناآرامی‌های اخیر است.
علی شعبانی در دیدار با مردم خرمدشت افزود: امنیت در تمامی حوزه ها خط قرمز نظام، دستگاه قضایی و سایر دستگاه های متولی است و اجازه نخواهیم داد امنیت مردم را خدشه دار کنند.
حسین رجبی، دادستان عمومی و انقلاب قزوین هم گفت: با تشکیل یک کمیته، پرونده‌های مربوط به متهمان اغتشاشات اخیر با حضور نماینده دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و ضابطان قضایی بر اساس موازین شرعی،قانونی و با سرعت، دقت و قاطعیت لازم مورد بررسی کارشناسی قرار می گیرد و وضعیت آن ها مشخص خواهد شد.استاندار کردستان هم گفت: نظام و نیروی انتطامی در اغتشاشات اخیر استان، با نهایت خویشتن‌داری برخورد کردند به طوری که در استان کمتر از ۳ درصد تجمع کنندگان دستگیر شدند.به گزارش ایرنا، اسماعیل زارعی کوشا در نخستین جلسه ستاد استانی گرامیداشت هفته وحدت در سنندج اظهار داشت: دستگیر کردن چند نفر برای نیروی انتظامی کار سختی نیست اما نظام دنبال این نبود که برخورد قهری با معترضان
داشته باشد.
وی با بیان این که حساب عده‌ای جوان فریب خورده و احساساتی از افراد سودجو جداست، تاکید کرد: عده‌ای که دنبال سوء استفاده از تجمعات بودند و شرایط را به سمت اغتشاش سوق دادند، دستگیر شدند.همچنین استاندار همدان با قدردانی از اقدامات نیروهای انتظامی، اطلاعاتی، بسیج، سپاه و مردم استان در حضور فعال برای آرام سازی وضعیت جامعه گفت: در شهرستان های استان همدان مساله خاصی نداشتیم و اقدامات معاندان نظام در نطفه خفه شد.
علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه شورای اداری استان همدان تاکید کرد: نسبت به برهم خوردن امنیت مردم گذشت نخواهیم کرد.روابط‌ عمومی سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز هم از دستگیری شماری از‌ مخلان امنیت با لباس مبدل و پوشش زنانه همراه با کوکتل مولوتف در منطقه رجایی‌شهر کرج
خبر داد.
همچنین محسن داوری فرماندار مشهد با بیان این که سردسته‌های اصلی آشوب‌ها در مشهد بازداشت شدند، گفت:برخورد با نوجوانان قطعا ارشادی است و نخستین گام اطلاع دادن به خانواده‌ آن‌ها
بوده است.

نسخه مناسب چاپ