‎‏۲۷۴ میلیارد ریال نیت واقفان قمی در یکسال گذشته هزینه شده است‏
قم- خبرنگار اطلاعات:مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم با اشاره به اجرای نیات واقفان این استان در یکسال گذشته گفت: در این زمینه در ۱۶ نیت، ۲۷۴ میلیارد ریال هزینه شده‌است‏‎.

‎حجت الاسلام عباس اسکندری در نشست خبری که در مرقد علی ابن بابویه برگزار شد، به طرح‌های سرمایه گذاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم در ۶ ماه نخست سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: در این مدت ۵ طرح با هزینه ۴۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به اجرا درآمد‏‎.

‎وی افزود: برای جلوگیری از اختلاف اراضی موقوفات با اراضی مردم و تثبیت املاک وقفی و تسهیل صدور اسناد مالکیت برای مستاجران رقبات، ‌اقدام به سند دار شدن ۵۱۰ رقبه به ارزش یکهزار میلیارد تومان در یکسال گذشته شده است. ‏وی از پیگیری دعاوی حقوقی و استیفای حقوق وقف ۸۷ پرونده طی یکسال گذشته خبر داد و گفت: این اقدام در راستای جلوگیری از موقوفه خواری و رفع اختلاف‌های مستاجران موقوفات و حصول عواید موقوفه انجام شد‎.

‎مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم با اشاره به فعالیت‌های ۷ موکب این اداره کل در اربعین اظهار داشت: ۱۹۴ نفر از خادمان افتخاری و مبلغان در این موکب‌ها فعال بودند و ۳ وعده پذیرایی صبحانه، ناهار و شام به تعداد ۲۲۳ هزار پرس غذا توزیع شد‏‎.‎‏ همچنین طی یکسال گذشته یکهزار و ۱۶۰ تن از روحانیان حوزه علمیه و روحانیان بومی به مناسبت‌های مختلف به بقاع متبرکه و مناطق محروم اعزام شدند‏‎.

‎وی اجرای طرح شمیم خدمت در ۸ بقعه، برگزاری ۵۶۰ برنامه در بقاع متبرکه شاخص در قالب مراسم ادعیه و مناسبت‌های مذهبی و انقلابی و کمک به ۱۵۰ هیات را از دیگر فعالیت‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه قم در یکسال گذشته اعلام کرد و افزود: ‏برگزاری زنگ انشا با موضوع وقف در مدارس، تجلیل از مدافعان سلامت، ارائه خدمات رایگان دارو و درمان و برگزاری همایش یاوران وقف از دیگر برنامه‌های اجرایی اداره کل اوقاف و امور خیریه قم در یکسال گذشته

بوده است.

نسخه مناسب چاپ