جانشین فرمانده نیروی دریایی:
توان ساخت داخلی تجهیزات مورد نیاز نیرو را داریم
جانشین فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش با اشاره به رصد هر تهدیدی از سوی این نیرو گفت: توان ساخت تجهیزات مورد نیاز نیروی دریایی با استفاده از توانمندی نخبگان و صنعتگران را داریم.
امیر دریادار حمزه علی کاویان در گفتگو با مهر اظهار داشت: یکی از موضوعات که در نیروی دریای ارتش به آن توجه می‌شود بحث توسعه دیپلماسی دریایی است.
وی اظهار داشت: خاصیت دریا این است که به نقاط مختلف جهان ارتباط دارد، لذا افسران ما در نیروی دریایی ارتش به نوعی دیپلمات هستند و دیدارهای مختلفی در جهت توسعه دیپلماسی دفاعی و دریایی با کشورهای مختلف صورت می‌گیرد.
جانشین فرماندهی نیروی دریایی ارتش بیان کرد: سازمان و تجهیزات نیروی دریایی راهبردی ارتش بر مبنای نیاز عملیاتی است و به اندازه‌ای که بتوانیم جواب دندان شکنی به تهاجمات دشمن بدهیم هم اکنون این امکانات در اختیار است.
دریادار کاویان گفت: نیروی دریایی ارتش هرگونه تهدیدی را از دور دست رصد می‌کند و مطابق آن پاسخ قاطع و خُرد کننده‌ای می‌دهد. وی با بیان این که در چارچوب حفظ و حراست از منافع ملت ایران در دریای شمال و جنوب کشور حضور داریم، بیان داشت: امروز توان ساخت تجهیزات مورد نیاز نیروهای دریایی با استفاده از توانمندی نخبگان، دانشمندان و صنعتگران را داریم و همه تجهیزات مورد نیاز نیروی دریایی ارتش در داخل کشور ساخته می‌شود.
دزدان دریایی حربه آمریکایی‌ها برای حضور در اقیانوس هند
جانشین فرماندهی نیروی دریایی ارتش گفت: دزدان دریایی یکی از حربه‌های آمریکایی‌ها برای حضور در شمال اقیانوس هند بود که ۳۰درصد اقتصاد دنیا در این منطقه قرار دارد و ما با بحث دزدان دریایی مبارزه سرسختی داریم.
دریادار کاویانی گفت: از سواحل چابهار تا کانال سوئز ۳هزار کیلومتر را تحت اشراف اطلاعاتی داریم و ما در مناطق دریایی در هر کجا نیاز باشد حضور جدی داریم.
وی با اشاره به نشانه‌هایی از تضعیف آمریکایی‌ها در منطقه اظهار داشت: در حال حاضر در منطقه دریایی ما خبری از ناو هواپیمابر، ناو بالگردبر و شناورهای تأثیرگذار آمریکایی نیست و این امر نشانه تضعیف آمریکا و همچنین اقتدار ما در دریا است.
جانشین فرماندهی نیروی دریایی ارتش همچنین با اشاره به حضور ناوشکن‌های نیروی دریایی ارتش در دریای سرخ بیان داشت: ناوشکن‌های نیروی دریایی ارتش در این منطقه که از مبادی ورودی و خروجی رژیم اشغالگر قدس است به صورت مستمر رصد اطلاعاتی دارند و مأموریت‌های خود را در این مناطق انجام می‌دهند که این امر هم نشان دهنده قدرت و اقتدار ارتش است.

نسخه مناسب چاپ