کوتاه فرهنگی ـ آموزشی
اجرای تئاتر کودک در تالار هنر متوقف شد
تالار هنر به عنوان پایگاه اصلی اجراهای تئاتر کودک و نوجوان در حال حاضر، بنا به درخواست گروه نمایش «کتابخورها» و به منظور حفظ آرامش و سلامت مخاطبان و هنرمندان تئاتر، اجرا ندارد.
به گزارش ایرنا، در ادامه تعطیلی‌های اخیر ایجاد شده در عرصه اجراهای تئاتری و متوقف شدن فعالیت و اجراهای سالن‌های مختلف تئاتر از جمله مجموعه تئاترشهر، تماشاخانه ایرانشهر، مرکز تئاتر مولوی و تعدادی از تماشاخانه‌های خصوصی، تالار هنر به عنوان پایگاه اصلی اجراهای نمایش کودک و نوجوان نیز به منظور حفظ آرامش و سلامت مخاطبان و هنرمندان تئاتر تا اطلاع‌ثانوی از اثری میزبانی نخواهد کرد.
پیش از تعطیلی‌ها، نمایش «کتابخورها» به کارگردانی اسماعیل رحیمی سروش در تالار هنر به صحنه رفته بود که بعد از بازگشایی مجدد تالار و به درخواست گروه نمایش، مدیریت مجموعه تصمیم گرفت برای حفظ آرامش و سلامت مخاطبان و هنرمندان تئاتر اجرای نمایش «کتابخورها» متوقف شود.
ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان فراخوان داد
فراخوان ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور توسط بنیاد سینمایی فارابی منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، ثبت‌نام ششمین دوره المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور در دو بخش ایده و طراحی شخصیت و فیلم از یکشنبه روز دهم مهرماه آغاز خواهد شد. پایان مهلت ارسال آثار برای نوجوانان علاقه‌مند ۱۰آبان ۱۴۰۰است و علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این المپیاد به نشانی https:ررto.icff.ir مراجعه و فرم ثبت نام را تکمیل کنند. لازم به ذکر است که ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور از ۲۰تا ۲۵آبان ماه برگزار خواهد شد .
بازدید رایگان بیش از ۸۹هزار نفر از موزه‌ها و اماکن تاریخی
مدیرکل موزه‌ها از بازدید ۸۹هزار و ۴۱۰نفر از موزه‌ها و اماکن تاریخی تحت پوشش وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به مناسبت هفته گردشگری در روز جمعه ۸مهر ۱۴۰۱خبر داد.
مرتضی ادیب‌زاده در گفتگو با خبرنگار میراث‌‌آریا گفت: بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی تحت پوشش وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در روز جمعه هشتم مهرماه ۱۴۰۱به مناسبت هفته گردشگری رایگان بود. او افزود: ۸۹هزار و ۴۱۰نفر از موزه‌ها و اماکن تاریخی سراسر کشور بازدید کردند و استان تهران با ۳۴هزار و ۲۳۶نفر بازدید در رتبه اول بازدیدکنندگان قرار گرفت. مدیرکل موزه‌ها تصریح کرد: استان فارس با ۱۸هزار و ۷۷۸نفر و استان اصفهان با ۱۰هزار و ۵۲۸نفربازدید به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم بازدیدکنندگان را در روز جمعه ۸مهر ۱۴۰۱ثبت کردند.
ورود ۳۷هزار دانشجو به دانشگاه‌های علوم پزشکی
در سال تحصیلی ۱۴۰۱
وزیر بهداشت با اشاره به تحصیل حدود ۲۵۰هزار دانشجو در ۶۶دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی گفت: ۳۷هزار دانشجو به دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال تحصیلی ۱۴۰۱راه یافتند.
به گزارش مهر، دکتر بهرام عین اللهی افزود: ۲۰هزار عضو هیأت علمی در دانشگاه‌ها فعالیت دارند و ۶۶هزار دانشجو در رشته پزشکی، ۱۵هزار و ۵۰۰دانشجو در رشته دندانپزشکی و ۱۲هزار دانشجو در رشته داروسازی مشغول به تحصیل هستند. وی اظهار کرد: امسال ۳۷هزار دانشجو در رشته‌های مختلف وارد دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور شدند. وزیر بهداشت یادآور شد: از اقدامات مناسبی که امسال صورت گرفت، افزایش ظرفیت دستیاری بود؛ طوری که در مرحله اول، ۴هزار دانشجوی دستیاری پذیرفته شدند.

نسخه مناسب چاپ