انصارالله از بن بست در مذاکرات تمدید آتش بس در یمن خبر داد
سرویس خارجی: جنبش انصارالله یمن در آستانه پایان آتش بس شش ماهه سازمان ملل با تهدید شرکت‌های نفتی فعال در مناطق تحت کنترل دولت مستعفی اعلام کرد: مذاکرات با ائتلاف سعودی برای تمدید این آتش بس به نتیجه‌ای نرسید.
این جنبش در بیانیه‌ای اعلام کرد: تفاهمات پیرامون تمدید آتش بس به بن بست رسیده و ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان، مسئول عدم اتخاذ اقداماتی برای کاهش درد و رنج انسانی مردم یمن است. در این بیانیه آمده است : انصارالله آتش بس اول و دوم را پذیرفت به این امید که حقوق کارمندان و مستمری بازنشسته‌ها پرداخت شود و اقدامات و محدودیت‌های خودسرانه علیه کشتی‌های نفتی پایان یابد و پرونده اسیران و بازداشتی‌ها نیز حل و فصل شود. جنبش انصارالله در ادامه این بیانیه ، شرکت‌های نفتی فعال در مناطق تحت کنترل دولت مستعفی یمن را تهدید کرد و از آنها خواست به محض پایان یافتن زمان آتش بس، فعالیت خود را متوقف کنند.
این جنبش در بیانیه خود همچنین از شرکت‌های کشتیرانی منطقه ای و خارجی که مقصدشان کشورهای ائتلاف سعودی است و نیز شرکت‌های نفتی فعال در یمن خواست تا هشدارها و اطلاعیه‌های انصارالله را جدی بگیرند و آنها را پیگیری کنند .

نسخه مناسب چاپ