چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز دوشنبه ۱۲ مهرماه ۱۳۶۱ (برابر ۱۶ ذیحجه ۱۴۰۲، ۴ اکتبر ۱۹۸۲) نقل شده است.
امام: صلح صدامی را اگر شورای امنیت هم بگوید، نمی‌پذیریم
گروهی از دانشجویان دانشکده افسری ارتش جمهوری اسلامی به همراه مسئولین این دانشکده، جمعی از افسران، درجه‌داران و سربازان از یکانهای مختلف خط مقدم جبهه‌های نبرد حق علیه باطل و گروهی از بانوان و مددکاران دایره شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران دیروز در حسینیه جماران به حضور امام خمینی رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران رسیدند. در این دیدار ابتدا رئیس دانشکده افسری گزارشی از چگونگی تحصیل و آموزش و پرورش افسران مکتبی در این دانشکده را به استحضار امام امت رساند. آنگاه امام خمینی رهبر انقلاب اسلامی و فرمانده کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بیاناتی بدین شرح ایراد کردند: … انشاءالله خداوند شماها را حفظ کند و ما، باز هم تکرار میکنیم این معنا را. که ما یک مردمی هستیم که برای خاطر اسلام دفاع داریم می‌کنیم. بما هجوم شده است و هجوم را دفاع می‌کنیم و از اول هم همین بود، لاکن در عین حال از اول هم صلح‌طلب بودیم. صلح یکی از اموریست که ما به تبع اسلام قبول کردیم. صلح اسلامی، صلحی که برادر میشوند بعد از صلح، ما طالب این صلح هستیم. اما صلحی که اصلاً اعتنا نکنند به این که جنایت کردند در اینجا، و اعتنا نکنند به اینکه غراماتی وارد شده است و باید جبران بکنند، خساراتی وارد شده است و باید جبران بکنند، این اسمش صلح نیست. این اسمش را باید بگذاریم صلح صدامی. این صلح نیست، صلحی که بخواهند یک مملکتی را بچاپند و یک مملکتی را خراب و ویران بکنند، و الان هم نفت شهر را نفتهایش را آتش زدند برای اینکه احتیاطا آتش بگیرد که وقتی که بیرونشان کردند. نفتها کم شده باشد، ما با یک همچو موجوداتی طرف هستیم. ما چطور میتوانیم همینطوری بی‌قید و شرط بنشینیم و صحبت کنیم و مصالحه کنیم؟ شورای امنیت هم اگر بگوید ما نمیپذیریم. همه عالم بگویند، ما اینطور صلحی را نمی‌توانیم بپذیریم.
دادستان انقلاب مرکز، جزئیات طرح مالک و مستاجر برای شناسایی فوری تروریست‌ها را تشریح کرد
سرویس خبری: اسدالله لاجوردی دادستان انقلاب اسلامی مرکز عصر دیروز در یک مصاحبه مطبوعاتی شرکت کرد و به سئوالات خبرنگاران در مسائل مختلف پاسخ داد. دادستان انقلاب اسلامی مرکز در پاسخ سئوال خبرنگار روزنامه اطلاعات که از وی پرسید: منظور دادستانی انقلاب اسلامی مرکز از اطلاعیه اخیر در مورد تعیین هویت مالکین و مستاجرین چه بوده است و مالکین و مستاجرین در این زمینه چه باید بکنند؟ گفت: برادران و خواهران حزب‌الله میدانند که برپیکر منحوس سازمان منافقین ضربات پی‌درپی وارد شد و ضربات بسیار سنگینی متحمل شدند، اما اینها کم‌وبیش بطور مذبوحانه فعالیتهائی داشتند و برادران و خواهران حزب‌اللهی را ترور میکردند. پس از اجرای طرح مالک و مستاجر، ما یک تروریست را دستگیر کردیم که این شخص ۱۹ نفر از احزاب حزب‌الهی را ترور کرده بود و… دادستان انقلاب اسلامی مرکز افزود: وقتی عکس یا حتی اسمهای مستعار این افراد را به ما بدهند ما می‌توانیم آنها را شناسائی کنیم. ما این طرح را اعلام کردیم و خواهران و برادران حزب‌الله با ما همکاری کردند و پس از ده روز که از اجرای طرح مالک و مستاجر گذشت، حدود چهل نفر از تروریستهای گروهکهای محارب براثر اجرای این طرح لو رفتند و در درگیریهای مسلحانه به درک واصل شدند.
ضربات مهلک رزمندگان اسلام به صدامیان
در عملیات چریکی حسن‌بن‌علی(ع)
ایلام ـ مقارن ساعت یک و ۳۰ دقیقه بامداد دیروز لشکریان اسلام پنجمین مرحله عملیات حسن‌بن‌علی(ع) را با رمز «الله‌اکبر، خمینی رهبر» در جبهه میمک به اجرا درآوردند و ضمن وارد آوردن ضربات مهلکی به قوای صدام بیش از ۲۵۰ تن از متجاوزان بعثی از کشته و زخمی کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی: در این عملیات چریکی و متهورانه، سپاهیان اسلام با برخورداری از آتش توپخانه ارتش جمهوری اسلامی موفق شدند صدتن از نیروهای بعثی صهیونیستی عراق را کشته و بیش از ۱۵۰ تن دیگر را مجروح نمایند.

code

نسخه مناسب چاپ