۳۰۰هزار سرباز آموزش مهارتی دیده‌اند
معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در سال جاری ۳۰۰هزار نفر از سربازان در قالب مهارت‌آموزی، آموزش دیده‌اند و گواهینامه فنی و حرفه‌ای وزارت کار را دریافت کرده‌اند که این می‌تواند زمینه اشتغال آن‌ها را
فراهم کند.
به گزارش فارس، سردار سرتیپ پاسدار علی عبداللهی دیروز در جشنواره جوان سرباز ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: خدمت سربازی امری مقدس است و سرباز مهمترین رکن تأمین امنیت کشور محسوب می‌شود.
وی افزود: در همه شرف‌یابی‌هایی که فرماندهان ارتش، سپاه، ناجا و سایر نیروها خدمت رهبر معظم انقلاب داشتند، حضرت آقا در امر سربازی بر تکریم سربازان، با نشاط‌سازی و آموزشی کردن شرایط سربازی تأکید داشته‌اند.
معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان این که تلاش می‌کنیم تا محیط سربازی همچون یک دانشگاه سبب کسب دانش و معرفت باشد، تصریح کرد: در سال جاری ۳۰۰هزار نفر از سربازان در قالب مهارت‌آموزی، آموزش دیده‌اند و گواهینامه فنی و حرفه‌ای وزارت کار را دریافت کرده‌اند که این می‌تواند زمینه اشتغال آن‌ها را فراهم کند.
عبداللهی ادامه داد: باید از فرصت سربازی استفاده کرد. سربازانی که در طول خدمت‌شان به کاری مشغول هستند، این کار و فعالیت در واقع برای آن‌ها یک حرفه و مهارت محسوب می‌شود و در نهایت می‌توانند این سابقه را از یگان مربوطه کسب کنند و اگر در همان حرفه می‌خواهند ادامه فعالیت دهند، از این سابقه بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به تفاوت دوران سربازی برای اقشار مختلف، خاطرنشان کرد: خدمت سربازی برای فردی که هر ۴۵ روز می تواند ۱۰ تا ۱۵ روز به مرخصی برود با سربازی که در ستادهای بالا و نیرو و کنار منزل خدمت می کند تفاوت دارد، لذا طول دوره خدمت سربازی برای او ۱۷ ماه و برای نمونه دوم ۲۴ ماه است.
عبداللهی افزود: در این باره هم با تصمیم رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یک کار اصلاحی در حال انجام است که در زمان مقتضی اعلام خواهد شد.
وی به شرایط خدمتی سربازان اشاره کرد و اظهار داشت: گرفتن کارهای دون شان سربازی هم یکی از کارهایی است که هم فرمانده کل قوا و هم رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نسبت به آن تاکید دارند و ما هم در این زمینه در حال فعالیت هستیم و برای کنترل این موضوع گروه های مختلفی به ارتش و سپاه اعزام کردیم تا نسبت به آن نظارت کنند تا کار دون شان سربازی به سرباز ندهند.
ویتصریح کرد: در گذشته سربازی یک بار مالی را به خانواده تحمیل می کرد و خانواده سرباز به همراه نامه برای وی پول می فرستادند. بسیاری از سربازان در گذشته دو سال به سربازی می رفتند و به خاطر هزینه ها یک بار هم به مرخصی نمی‌آمدند.
عبداللهی با اشاره به افزایش حقوق سربازان گفت: با پیگیری های ستاد کل نیروهای مسلح و لطف دولت، حقوق سربازان قدری بهبود پیدا کرد و حداقل هزینه رفت و آمد و برخی کارهای آن ها تامین می شود تا به خانواده آن ها فشار اقتصادی وارد نشود.
معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنانش گفت: کشور ما در مقاطع مختلف دستخوش ناامنی شده است و مردم آن دوران تبعات ناامنی را چشیده‌اند که علت اصلی آن برخوردارنبودن از نیرو‌های مسلح مقتدر بوده است؛ امروز به برکت انقلاب اسلامی و سربازان جوان و دانشمندان عزیز، ایران اسلامی مقتدر است و هیچ دشمنی نمی‌تواند امنیت کشور ما را خدشه‌دار کند.
عبداللهی ادامه داد: آمریکایی‌ها چندین سال در افغانستان حضور پیدا کردند و بیش از ۲۰هزار تبعه افغانستان را استخدام کردند و این افراد فکر می‌کردند که به واسطه چندین سال همکاری مستمر دیگر تبعه آمریکا شده‌اند، اما روزی که آمریکایی‌ها تصمیم به ترک خاک افغانستان گرفتند، یک نفر از این افراد را هم با خود نبردند؛ دیدید که چگونه به چرخ‌های هواپیما آویزان شدند و از ارتفاع دو هزار متری سقوط کردند و تاریخ گواه است که شبیه به همین اتفاق در ویتنام افتاد.
وی گفت: امروز نظریه‌پردازان غربی می‌گویند که باید کشور‌های اسلامی از جمله ایران تجزیه شوند تا جهان اسلام قدرتمند نشود و همان‌طور که شاهد هستیم، مخالفت غربی‌ها با انرژی هسته‌ای ایران و مخالفت آنان با پیشرفت‌های موشکی جمهوری اسلامی در چارچوب همین نظریه، قابل ارزیابی است

نسخه مناسب چاپ