وزیر ارشاد: هنرمندان پیشتاز امیدبخشی و ایجاد نشاط در جامعه هستند
 

سرویس شهرستان ها: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که این روزها اغلب هنرمندان پیشتاز عرصه امیدبخشی و ایجاد نشاط در جامعه هستند، افزود: خوشبختانه هنرمندان به خوبی به این موضوع واقف هستند که کشور عزیزمان اکنون بیش از هر زمانی به انسجام و وحدت ملی نیاز دارد.
محمد مهدی اسماعیلی در مراسم اختتامیه چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت در مشهد، به نقش تاثیرگذار مسئولان و هنرمندان در آگاهی بخشی جامعه اشاره کرد و گفت: مسئولان و اهالی فرهنگ و هنر از نقش تعیین کننده ای در آگاهی بخشی و تزریق امید و نشاط در جامعه برخوردارند که با اقدامات خود می توانند به ایجاد آرامش و وحدت ملی در جامعه کمک بسیاری کنند.
وی ادامه داد: خوشبختانه این روزها اغلب هنرمندان پیشتاز عرصه امیدبخشی و ایجاد نشاط در جامعه هستند زیرا به خوبی می دانند که کشور عزیزمان بیش از هر زمانی به انسجام و وحدت ملی نیاز دارد.
اسماعیلی با بیان این که مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خادمی اهالی فرهنگ و هنر افتخار می‌کنند، افزود: منافع ملی ایران عزیز در گرو انسجام و وحدت است و نباید اجازه دهیم کوچکترین خدشه ای به انسجام ملی وارد شود؛ از سوی دیگر هنرمندان همواره آموزگاران مردم در وطن دوستی و شکل گیری اتحاد ملی بوده اند که این مسیر را در کنار هم طی خواهیم کرد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که امنیت کشور به راحتی به دست نیامده است، تاکید کرد: باوجود سپری کردن برخی آشوب‌ها باید با قاطعیت گفت که ایران عزیز ما نقطه آرامش و ثبات منطقه به شمار می‌رود به طوری که قدرت های بزرگ دنیا چاره ای جز تسلیم در مقابل عظمت ایران ندارند.
اسماعیلی ادامه داد: درگذشت غم‌انگیز دختر عزیز و کُرد کشور همه را متاثر کرد و شخص رئیس جمهوری از روز اول این اتفاق با آن که در سفر خارج از کشور بود، شخصا دستور پیگیری این موضوع را ابلاغ کرد و حتی بلافاصله پس از بازگشت به ایران با پدر مرحوم تماس گرفت اما عده‌ای در کنار رسانه‌های معاند و دروغ پرداز، این موضوع را بهانه‌ای برای ایجاد التهاب در جامعه کردند که با هوشیاری اقشار مختلف مردم توطئه‌های دشمنان قسم خورده ملت ایران خنثی شده است.
هنرمندان پیشکسوت وحدت ملی ایجاد کنند
همچنین در این مراسم که با حضور ۱۳۷نفر از پیشکسوتان عرصه های مختلف هنری برگزار شد، بیانیه چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت با تاکید بر حفظ امنیت ملی و ایجاد همگرایی، انسجام و وحدت ملی در شرایط فعلی قرائت شد.
هنرمندان پیشکسوت عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت کشور در بخشی از این بیانیه بر سخنان اخیر رئیس جمهوری در خصوص نگاه مثبت مسئولان به نقدها برای اصلاح امور، دایر کردن مراکزی برای گفتگو، نقد و حتی اعتراض به برخی مشکلات و روش اجرای برخی قوانین و بر حفظ امنیت ملی، حریم و حرمت پرچم و وحدت و یکپارچگی ملی تاکید کردند.
این هنرمندان‌ در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به شأن و جایگاه رفیع هنرمندان پیشکسوت، خواستار اقدامات لازم برای ارتقای موسسه هنرمندان پیشکسوت به بنیاد ملی شدند، همچنین پیگیری تحقق وعده‌های رئیس جمهوری در ضیافت افطاری با هنرمندان و توجه بیشتر سازمان‌ها و نهادهای مختلف فرهنگی و هنری به توسعه موسسه هنرمندان پیشکسوت از دیگر خواسته‌های هنرمندان در این بیانیه بود.سیدمحمود اسلامی معاون توسعه و مدیریت منابع، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و سیدمجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر هم در این مراسم حضور داشتند و در پایان از خانواده هنرمندان فقید صادق صندوقی، حسن مهری، کریم اکبری مبارکه و تورج شعبانخانی تجلیل به عمل آمد.

نسخه مناسب چاپ