افتتاح نخستین مرکز نگهداری زوج‌های سالمند کشور در اراک
سرویس شهرستان ها: نخستین مرکز ویژه زوج‌های سالمند کشور با حضور مسئولان استانی و خیران استان مرکزی در مرکز نگهداری سالمندان روستای ابراهیم آباد اراک افتتاح شد.
معاون مشارکت‌های بهزیستی استان مرکزی در این آیین گفت: این مرکز با ۲۰میلیارد ریال اعتبار و با ظرفیت ۳۰نفر به وسعت ۴۰۰متر مربع با حمایت خیران ساخته شده است. عبدالکریم یادگاری با بیان این که حضور افراد سالمند در خانواده موجب خیر و برکت است، اظهار داشت: زندگی صنعتی و ماشینی موجب شده است تا برخی فرزندان به سبب تغییر سبک زندگی، والدین خود را به مراکز نگهداری سالمندان بسپارند. باید از ظرفیت سالمندان در کاهش مشکلات خانوادگی و اجتماعی استفاده شود، در گذشته در صورت بروز هرگونه مشکل و اختلاف بین زوج‌ها از کمک ریش سفیدان استفاده می شد و رفتن به محاکم قضایی در مراحل آخر بود، اما اکنون به سبب نبود سالمندان در بین خانواده‌ها، پرونده‌های قضایی خانوادگی افزایش یافته است.
معاون مشارکت‌های بهزیستی استان مرکزی گفت: افزایش و توسعه مراکز نگهداری سالمندان از سیاست‌های حمایتی سازمان بهزیستی نیست اما تغییر سبک زندگی، استفاده از این مراکز را اجتناب ناپذیر کرده است و والدینی که فرزند ندارند یا فرزندانی که شرایط نگهداری از پدر و مادر خود را ندارند به ناچار مجبورند والدین خود را به این مراکز بسپارند.یادگاری همچنین افزود: اکنون استان مرکزی بعد از گیلان و مازندران جایگاه سوم استان سالمند کشور را دارد و در استان مرکزی به ترتیب تفرش، آشتیان و فراهان جمعیت سالمند بیشتری دارند.

نسخه مناسب چاپ