‏۱۰۰ درصد جمعیت‌های شهری و روستایی همدان از نعمت گاز برخوردارند‏
همدان ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرعامل شرکت گاز استان همدان گفت: همدان به عنوان نخستین استان سبز کشور است که ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۸ر۹۹ درصد جمعیت روستایی آن از نعمت گاز طبیعی برخوردارند‎.
‎محمدصادق محبی‌نظر در جمع خبرنگاران اظهارداشت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون به ۳۱۳ واحد صنعتی در استان همدان گازرسانی شده و تعداد کل اشتراکات گاز صنعتی استان به ۳ هزار و ۸۲۰ مشترک افزایش یافته است و امسال تلاش می‌کنیم به همه واحدهای صنعتی گازرسانی شود تا به عنوان نخستین استان، همه واحدهای صنعتی از نعمت گاز بهره‌مند شده باشند‎.
‎محبی نظر تاکید کرد: بر اساس قانون به همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت استان گازرسانی شده است و از یک هزار و ۷۲ روستای استان همدان، جمعیت یک هزار و ۴۲ روستا از نعمت گاز بهره‌مند هستند و عملیات گازرسانی به ۸ روستای زیر ۲۰ خانوار نیز در حال اجرا است‏‎.
‎وی با بیان این که طی ۵ ماه گذشته بیش از یک میلیارد و ۶۴۶ میلیون متر مکعب گاز در استان همدان مصرف شده است، اعلام کرد: این رقم در مدت مشابه سال گذشته یک میلیارد و ۴۵۲ میلیون متر مکعب به ثبت رسید که ۱۳ درصد افزایش مصرف را نشان می‌دهد‏‎.
‎محبی نظر ادامه داد: استان همدان ۶۷۴ هزار و ۴۱۵ مشترک گاز دارد که از این تعداد ۴۵۱ هزار و ۹۷۹ اشتراک شهری و ۲۲۲ هزار و ۴۳۶ اشتراک روستایی است‏‎.
‎وی گفت: مطالبات شرکت گاز استان همدان از مشترکان در تمامی بخش‌ها بیش از ۳۰۸ میلیارد تومان است که ۱۰۵ میلیارد تومان آن مربوط به واحدهای صنعتی است‏‎.
*‎افزایش ۲۶ درصدی اهدای‌خون در همدان‏
خبر دیگر این که، مدیرکل انتقال خون استان همدان گفت: اهدای خون امسال نسبت به سال گذشته ۲۶ درصد افزایش یافته است‎.
‎افشین محمدی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نیمه نخست امسال ۲۶ هزار نفر برای اهدای خون به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند که از این تعداد، ۲۱ هزار و ۵۰۰ نفر مجاز به اهدای خون شدند که ۴ درصد آنها زن و ۹۶ درصد آنان مرد بودند‏‎.‎

نسخه مناسب چاپ