ارائه لایحه متناسب سازی حقوق کارمندان و بازنشستگان به مجلس
معاون مجلس، حقوقی و استان‌ها سازمان برنامه و بودجه از ارائه لایحه متناسب سازی حقوق کارمندان و بازنشستگان با قید دو فوریت به مجلس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه، افقهی افزود: بر اساس پیشنهاد دولت افزایش‌های جدید در صورت تصویب مجلس از اول شهریور ۱۴۰۱ اعمال خواهد شد.
بر اساس این لایحه ۳۰۰۰ امتیاز برای کارمندان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و معادل ریالی امتیاز مذکور برای کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت و ۲۱۰ امتیاز برای اعضای هیات‌علمی و قضات با عنوان متناسب‌سازی حقوق به‌صورت ثابت در احکام کارگزینی و قراردادهای آنان درج می‌شود.
حقوق مشمولین جزء (۲) بند (الف) تبصره (۱۳) ماده‌واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور شامل بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی مبلغ ۹ میلیون ریال افزایش پیدا خواهد کرد.
براساس این لایحه پیشنهادی، مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی با میزان ۱۰ درصد و مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی که در دهک‌های درآمدی (۱) و (۲) و (۳) هستند، به میزان ۵ درصد بیشتر افزایش می‌یابد.

نسخه مناسب چاپ