فاطمی‌امین: مهمترین رویکرد بخش کشاورزی، توسعه کشت قراردادی است
سرویس شهرستان ها: وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت حمایت از واحدهای تولیدی و فرآوری بخش کشاورزی به عنوان راهکار حمایت از کشت انواع محصولات ،گفت: یکی از مهمترین رویکردهای بخش کشاورزی و تامین امنیت غذایی، توسعه کشت قراردادی است.
به گزارش ایرنا، سیدرضا فاطمی‌امین در حاشیه بازدید از واحد تولید ریسندگی و بافندگی پنبه در شهرک صنعتی علی آبادکتول در استان گلستان، اظهار داشت: در برخی از صنایع تولیدی حمایت از اقتصاد کشاورزی اتفاق افتاده است و این روند همچنان تداوم خواهد داشت.
وی ، استان گلستان را دارای اقلیم و خاک مناسب برای کشاورزی دانست و افزود: زراعت پنبه یکی از مزیت های این خطه به شمار می‌رود که به دلایل مختلف کشت آن طی دهه‌های گذشته کاهش یافته و نیازمند توجه بیشتر
است.
فاطمی امین با قدردانی از حمایت مسئولان استان گلستان برای بهره‌برداری از واحد تولیدی الیاف پنبه در شهرک صنعتی علی‌آبادکتول، اظهارداشت: این طرح تولیدی در راستای حمایت از کشت قراردادی کشاورزی اجرا شده است و در مدت زمان ۲سال مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
شرکت‌های واجد شرایط واردات خودرو بزودی مشخص می‌شوند
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در حاشیه بازدید از یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی بندرگز در خصوص آخرین وضعیت واردات خودرو به خبرنگاران گفت: برخی از واحدهای متقاضی شرایط واردات خودرو را ندارند و تا چند هفته آینده شرکت‌های واجد شرایط مشخص می شوند.
فاطمی‌امین افزود: آیین نامه واردات خودرو در دولت مصوب شده و شرایطی برای واردات خودرو پیش بینی شده است که نزدیک به ۳۰۰کسب و کار درخواست دادند که این واردات را انجام دهند.
وی افزود: برخی از این واحدها شرایط واردات خودرو را ندارند و تا چند هفته آینده شرکت‌های واجد شرایط مشخص می شوند.
فاطمی امین همچنین گفت: تلاش فعالان اقتصادی در شرایط کنونی برای حفظ و ارتقای تولید در واحدهای تولیدی شایسته قدردانی است.
وزیر صمت ادامه داد: با حمایت‌های دولت سیزدهم، تولید صنعت فولاد کشور به ثبات رسیده و نیاز همه واحدهای تولیدی برای تامین مواد اولیه برطرف شده است.
فاطمی امین به حمایت‌های انجام‌شده از پتروشیمی هم اشاره کرد و گفت: از اوایل اردیبهشت امسال حمایت از واحدهای فعال این بخش آغاز شده و تولید چند ماه اخیر به اندازه یکسال رشد داشته است.به گفته وی، کمبود سرمایه در گردش، تامین نشدن به موقع مواد اولیه و بازاریابی (تجارت) از مهم ترین مشکلات صنایع پتروشیمی
کشور است.
بنا به این گزارش،بازدید از یک صنعتی شهرک صنعتی در سرخنکلاته گرگان، بازدید از معدن ذغالسنگ در رامیان، بازدید از شهرک صنعتی در کلاله و گنبدکاووس و شرکت در نشستی در استانداری گلستان از جمله برنامه‌های سفر وزیر صمت به استان گلستان بود.

نسخه مناسب چاپ