تمام تجهیزات حوزه هوایی به زودی در داخل تولید می‌شود
 

رئیس دفتر نظامی فرمانده کل قوا گفت: با اطلاعاتی که دارم در حوزه هوایی به زودی به وضعی خواهیم رسید که تمام تجهیزات مورد نیاز خود را نه تنها می‌توانیم تولید کنید بلکه قادریم به مرحله صادرات برسیم.
به گزارش فارس، سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی دیروز در همایش جایگاه علم و فناوری هوایی در دفاع مقدس که در دانشگاه هوایی شهید ستاری نیروی هوایی ارتش برگزار شد، اظهار داشت: ارتش امروز به نعمت‌های الهی مختلفی متنعم است که اصل این نعمت‌ها وجود دانشمندان ارزشمندی در سطح ارتش به خصوص در نیروی هوایی الهی است.
وی با اشاره به دیدگاه فرمانده کل قوا درباره دانشگاه شهید ستاری گفت: امام خامنه‌ای نگاه ویژه ای به دانشگاه شهید ستاری دارند و من امروز حامل سلام ایشان به شما عزیزان هستم.
سردار شیرازی افزود: تجربه ما نشان داده است که اگر مسیر خود را بسیار محکم و مقتدر طی کنیم چیزی طول نخواهد کشید که به اهداف بلند خود خواهیم رسید.
رئیس دفتر نظامی فرمانده کل قوا با اشاره به دستاوردهای نیروی هوایی خاطر نشان کرد: امروز در حوزه فناوری هوایی به جایگاهی رسیده ایم که شاید در گذشته این موفقیت ها و دستاوردها برای ما قابل تصور نبود و شما دانشجویان و دانشمندان نیروی هوایی ثابت کردید که خواست فرمانده معظم کل قوا برای این که نیروی هوایی به رتبه اول علم و دانش در سطح جهان در طول ۵۰ سال آینده برسد قابل تحقق است.
وی افزود: خدا را شاکریم که ما در این دوران زندگی می‌کنیم.
نعمت های بسیاری در کشور ما وجود دارد که برای همه آن‌ها از خداوند متعال سپاسگزاریم و امیدواریم بتوانیم از این نعمت ها استفاده درست داشته باشیم.
سردار شیرازی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی، کشور و تمام امکانات آن به دست جوانان کشور افتاد و همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند: «تجهیزاتمان را باید خودمان بسازیم» و این باور موجب تشکیل سازمان جهاد خودکفایی در نیروی هوایی ارتش شد و این جهاد خودکفایی دستاوردها و اقدامات بسیار درخشانی در دوران دفاع مقدس و بعد از آن برای ملت ایران داشته است.
رئیس دفتر نظامی فرمانده کل قوا ادامه داد: با هم افزایی و استفاده از تجارب گرانقدر دفاع مقدس باید بتوانیم تجهیزات مورد نیاز خود را تولید کنیم، یکی از مسائلی که به رشد و موفقیت ما در سال‌های مختلف کمک می‌کند همین بحث هم افزایی و همراهی و استفاده از توانمندی‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی داخل کشور است.
وی درباره اهمیت دفاع مقدس، بیان داشت: مقام معظم رهبری دفاع مقدس را گنجینه‌ای با ارزش می‌دانند که آن گونه که باید و شاید از این گنجینه با ارزش تاکنون استفاده نکرده ایم.
سردار شیرازی با بیان این که در دوران دفاع مقدس در مقابل ما یک دشمن بسیار مجهز و با پشتیبانی‌های جهانی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: در شرایطی که ملت ایران در تحریم کامل قرار داشت و هیچ سلاح و سامانه‌ای را به ما نمی‌دادند، اما ما با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و با وجود تمام محدودیت‌ها با تدبیر خلاقیت و تلاش شبانه روزی جوانان و فرماندهان توانستیم نیازهای کشور را برطرف کنیم.
رئیس دفتر فرمانده کل قوا تصریح کرد: با اطلاعاتی که من دارم در حوزه هوایی به زودی به وضعی خواهیم رسید که تمام تجهیزات مورد نیاز خود را نه تنها می‌توانیم تولید کنیم بلکه قادریم به مرحله صادرات برسیم. ان شاءالله به زودی به جایگاهی خواهیم رسید که بسیاری برای استفاده از علم و دانش و فناوری بومی به سمت ما بیایند و دست تمنا به سوی ایران دراز کنند.
وی در پایان گفت: خدمات و اقدامات گسترده‌ای که نیروی هوایی ارتش در پشتیبانی از جبهه‌های مقاومت و مدافعان حرم انجام داد بسیار قابل توجه است.
فرمانده نیروی هوایی: برنامه‌های زیادی برای تولید محصولات دانش بنیان داریم
فرمانده نیروی هوایی ارتش هم در این مراسم با بیان این که امروز هم باید در مسیر دستیابی به محصولات به روز حرکت کنیم، گفت: برنامه‌های زیادی برای تولید محصولات دانش بنیان داریم.
به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی با بیان این که این همایش به عنوان رکن اندیشه این نیرو برای رشد علم و فناوری در نیروی هوایی است، اظهار داشت: در عملیات های دوران دفاع مقدس که نیروی هوایی حضور داشت، جایگاه علم و فناوری بسیار پررنگ بود.
وی افزود:عملیات کمان۹۹ مبتنی بر دانش و مهارت بالای پروازی بود که بیش از۱۴۰ فروند هواپیمای جنگنده و بمب افکن را در خاک دشمن مدیریت کرد.
واحدی ادامه داد: این همایش ها ضروری است و باید استمرار داشته باشد و آینده را با استفاده از تجارب و علم و فناوری و تفسیرهای پارادایم های علم و فناوری بسازیم. وقتی که سیم خاردار هم به ما نمی دادند، ما توانستیم از خاک کشور دفاع کنیم. در شرایط تحریم های ظالمانه، نیروهای هوایی را زنده نگه داشته و قدرت آن را توسعه
داده ایم. امروز هم باید در مسیر دستیابی به محصولات به روز دنیا حرکت کنیم. فرمانده نیروی هوایی ارتش در پایان گفت: ما برنامه‌های زیادی برای تولید محصولات دانش بنیان داریم و اعلام می دارم در دانشگاه ستاری، سازمان جهاد خودکفایی آماده است که با توجه به اولویت های بخش دفاع در مسیر نقشه جامع علمی ارتش هم افزایی داده باشد.

نسخه مناسب چاپ