وزیر اقتصاد خواستار ارائه راهکارهای بلندمدت برای حمایت از بازار سرمایه شد
نشست بررسی وضع بازار سرمایه با حضور وزیر اقتصاد، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیران هلدینگ‌های بزرگ بازار سرمایه در وزارت اقتصاد برگزار شد.
وزیر اقتصاد در این نشست با تاکید بر ضرورت اتخاذ راهکارهای بلندمدت برای حمایت از بازار سرمایه، گفت: گرچه شرایط جهانی و عوامل خارجی بر وضع بازار سرمایه موثر است اما مدیریت عوامل داخلی با نگاه بلندمدت هم باید معطوف به حمایت از بازار باشد.
سید احسان خاندوزی با اشاره به نگاه مثبت و حمایت رئیس جمهوری از راهکارهای حمایتی از بازار سرمایه یادآور شد: برای نمونه موضوع اصلاح اساسنامه پالایشی و دارایکم و همچنین موضوع واریزی‌ها به صندوق تثبیت بازار با گردش کاری سریع به سرانجام رسید.وی از مدیران بورس خواست تا پیشنهادات خود را برای راهکارهای اصلاحی بازار سرمایه به صورت میان‌مدت و بلندمدت به صورت فهرستی در اختیار دولت قرار دهند تا تدوین لایحه بودجه با نگاه به این پیشنهادات در همکاری بین ارکان دولت انجام شود و نظارت پیشینی درباره عواملی صورت گیرد که امکان تاثیرگذاری بر بازار سرمایه را دارد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در این نشست همچنین مسائل بنیادین شرکت‌ها و اثرپذیری سودآوری صنایع از متغیرهای بودجه بررسی و مقرر شد پیش از تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ پیشنهاد شرکت‌ها به صورت مدون به ستاد اقتصادی دولت ارائه شود.
همچنین اختصاص منابعی از سوی هلدینگ‌ها برای حمایت از سهم‌های خود در قالب انتشار اوراق اختیار تبعی از دیگر مسائل مطرح شده بود که توافق شد در طی روزهای آتی صورت پذیرد.
خبر دیگر اینکه، نشست مشترک سازمان امور مالیاتی و مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان این سازمان با شرکت های فعال در زمینه های بانکی، پولی و مالی پذیرفته شده در بورس و فرابورس برگزار شد.
این نشست به تشریح کلیات قانون، روش‌های اجرا و چگونگی تبادل اطلاعات و همچنین رفع ابهامات مودیان درباره نحوه و زمان صدور صورتحساب الکترونیک و چگونگی استفاده از امضای الکترونیک اختصاص داشت.
همچنین شرکت‌های معتمد ارائه‌کننده خدمات مالیاتی به عنوان بازوی اجرایی قانون پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان معرفی شدند تا طبق قانون در زمینه مشاوره و ارائه آموزش‌های لازم به مودیان و نصب و پشتیبانی تجهیزات مورد نیاز برای ارائه خدمات مالیاتی با این شرکت ها همکاری‌های لازم انجام شود.

نسخه مناسب چاپ