خط ارتباطی مردم با اطلاعات
 

روز نیروی انتظامی مبارک باد!
این روزها ماموران پرتلاش فراجا، سرکلانتری‌ها و کلانتری‌ها برای حفظ آرامش شهرها و تامین امنیت شهروندان شبانه‌روز فعالند، تا بتوانند با اقتدار در خدمت مردم باشند. آنان ساعت‌ها وقت مفیدشان را در میادین و چهارراه‌ها صرف پیشگیری از وقایع تلخ و ناگوار می‌کنند و حتی اوقاتی را که باید نزد خانواده‌‌هایشان باشند، برای تامین امنیت عمومی می‌کوشند. به عنوان یک ایرانی سیزدهم مهرماه، روز نیروی انتظامی و به عبارت دیگر «فراجا» را به تمامی این عزیزان تبریک می‌گویم.
علی ـ شهروندی از خیابان پیروزی تهران
کسبه از قطع اینترنت خسارات فراوانی دیده‌‌اند
قطع اینترنت و عدم دسترسی به فضای مجازی خسارات فراوانی برای کسبه به وجود آورده است که به عنوان نمونه برای دریافت سفارش کار در زمینه پارچه‌نویسی و ارسال طرح‌های پارچه به دیگر شهرها و آماده کردن سفارش‌ها، بسیاری از کسبه پاساژ مهستان در روزهای اخیر با مشکلات زیادی روبرو شده‌اند. از وزارت ارتباطات انتظار می‌رود برای افزایش سرعت اینترنت و راه‌اندازی بازار کسب و کار، تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.
از کسبه پاساژ مهستان
از چاپ گزارش میزگرد تلویزیونی در اطلاعات سپاسگزارم
از چاپ گزارش میزگرد تلویزیونی برنامه «شیوه» در روزنامه اطلاعات ۱۱ مهرماه تشکر و قدردانی کنم. متاسفانه این‌گونه برنامه‌ها و میزگرد‌های کارشناسی و مفید صداوسیما از شبکه‌هایی که بینندگان اندکی دارد، بدون اطلاع‌رسانی‌های قبلی پخش می‌شود که بسیاری از مردم موفق به دیدن این برنامه‌ها نمی‌شوند. با خواندن گزارش میزدگرد یاد شده در روزنامه اطلاعات و آگاهی از نظرات کارشناسان، بسیار خرسند شدم و امیدوارم این مطالب مورد توجه مسئولان قرار گیرد تا از آن‌ها برای اصلاح امور در آینده استفاده شود.
نامجو ـ خواننده روزنامه اطلاعات
مسئولان نقدهای منصفانه کارشناسان را بپذیرند
در شرایط کنونی جامعه به وضوح می‌توان دریافت که عدم توجه کافی به خواست‌های معقول و منطقی مردم و مشکلات برجای مانده، زمینه‌ساز این نارضایتی‌ها در کشور شده است. ای کاش دیدگاه‌های نقادانه و منصفانه کارشناسان مسایل اجتماعی، سیاسی و اقتصادی از عملکرد برخی مسئولان، به سبب خط قرمزهایی که اغلب ضرورتی هم ندارد، در چند سال اخیر مورد توجه مسئولان قرار می‌گرفت. از یاد نبریم که انسان در عالی‌ترین موقعیت‌ها و شرایط هم با احتمال لغزش‌هایی روبه‌رو است و به نقدهای منصفانه نیاز دارد.
تلفن به خط ارتباطی
چرا مابه‌‌التفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را نمی‌پردازند؟
علیرغم گذشت ۷ ماه از سال، مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز پرداخت نشده است. از آنجا که برخی سایت‌ها خبرهایی در‌این‌باره منتشر می‌کنند که با واقعیت‌ها سنخیتی ندارد، از روابط عمومی سازمان تامین‌اجتماعی و وزارت کار تقاضا داریم زمان دقیق پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان را اعلام و در‌‌این‌باره اطلاع‌رسانی کنند.
فرخی
حرف‌های مردم در روزنامه اطلاعات بیشتر چاپ شود
در روزنامه اطلاعات سخنان مسئولان درباره وقایع اخیر به مراتب بیشتر از حرف‌‌های مردم چاپ می‌شود، که انتظار می‌رود اظهارنظرهای مردمی در این روزنامه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
خواننده روزنامه اطلاعات
زمان توقف خودروها پشت چراغ قرمز افزایش یابد
زمان ۱۵ ثانیه‌ای چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی تقاطع خیابان‌‌های سی‌متری نیروی هوایی و امامت با توجه به ترافیک سنگین عصر گاهی این محل، کافی نیست و باعث راهبندان خودروها تا خیابان دماوند می‌شود، که ضرورت دارد پلیس راهور نسبت به افزایش زمان توقف خودروها در پشت چراغ قرمز چهارراه یاد شده اقدام کند.
سید منصور خامسی
به عواقب قطع و یا کاهش سرعت اینترنت توجه کنند
قطع اینترنت و ارتباط با فضای مجازی در روزهای اخیر باعث اختلال‌هایی در کسب و کار کاربران و درآمدزایی مشاغل اینترنتی شده است. مسئولان محترم باید تمامی جوانب و ضرر و زیان‌های قطع و یا کاهش سرعت اینترنت را در نظر بگیرند. قطع اینرنت در روزهای پایانی ماه باعث اختلاف در پرداخت حق بیمه سازمان تامین اجتماعی و پرداخت مالیات و اقساط شهروندان شد که در مواردی جریمه مشترکان به دلیل دیر کرد در پرداخت آن‌ها را به همراه داشت.
تلفن به خط ارتباطی ـ قزوین
ضرورت تلاش مضاعف مسئولان برای حل مشکلات مردم
برخی از افراد ناآگاه و به اصطلاح آشوبگر مانع از بیان اصولی خواست‌های بر حق و اعتراض‌های مردم نسبت به مشکلات اقتصادی و اجتماعی در اعتراضات اخیر و گذشته شده بودند که امیدواریم بعد از این وقایع که متاسفانه خسارات زیادی به اموال عمومی و مردم وارد کرده است، مسئولان وعده‌های خود را فراموش نکنند و برای برقراری عدالت، کاهش مشکلات اقتصادی و اجرای درست قوانین تلاش مضاعف داشته باشند.
هموطن
چرا به تقاضایم پاسخ داده نمی‌شود؟
۲ فرزند ناشنوا دارم که با مشکلات عدیده معیشتی روزگار می‌گذرانیم. چند ماه است که یکی از فرزندان ناشنوایم که متاهل است و همسرش نیز ناشنوا است، بیکار شده است و علیرغم مراجعه به سازمان بهزیستی و فرمانداری برای اشتغال آنان، تاکنون در این زمینه اقدامی نشده و در ضمن نامه‌هایم به دفتر ریاست‌جمهوری نیز بی‌نتیجه بوده است، چرا هیچ نهاد و مسئولی به داد مردم نمی‌رسد و به درخواست ما پاسخی نمی‌دهد؟
حسن مهدی‌زاده
مسئولان احساسات و عواطف مردم را نادیده نگیرند
اظهارنظرهای برخی از مسئولان در نشریات از جمله درباره مرگ مهسا امینی و اعتراض‌ها و خواست‌‌های مردم ناراحت‌کننده است. چرا آنان عواطف و احساسات مردم را زودگذر بیان می‌کنند و مشکلاتشان را نادیده می‌گیرند؟ انتظار می‌رود مسئولان کشور در بیان نظرات خود به عواطف مردم توجه بیشتری داشته باشند.
بانوی خواننده روزنامه اطلاعات
بازگشت آرامش همراه با حل مشکلات معیشتی مردم باشد
تاکید سران قوا بر ضرورت برگرداندن آرامش به کشور در شرایط کنونی بسیار ضروری بوده است، اما در کنار آن بهتر بود بر ضرورت رفع مشکلات معیشتی و رسیدگی به خواست‌‌های معقول و به حق مردم هم تاکید می‌کردند. حفظ آرامش اگر همراه با برقراری عدالت اجتماعی و احقاق حقوق مردم باشد، مسلماً نتایج بهتری خواهد داشت.
شهروندی از تهران
قیمت گوشت مرغ منجمد افزایش یافته است
گرانی گوشت مرغ و تخم‌مرغ در روزهای اخیر نشان از عدم نظارت کافی بر بازار آن‌ها است. در شرایطی که قرار بود گوشت مرغ منجمد به قیمت کیلویی ۲۰ هزار تومان در اختیار اقشار کم‌‌درآمد قرار گیرد، در حال حاضر ۴۸ هزار تومان در میادین و به تعداد کم توزیع می‌شود. آیا دوباره باید شاهد صف‌های طولانی خرید گوشت مرغ و تخم‌مرغ به نرخ دولتی و سرگردانی مردم باشیم؟
تلفن به خط ارتباطی
اطلاعات کامل قبوض کاغذی حامل‌های انرژی پیامک شود
عدم ارسال اطلاعات مورد نیاز در مورد میزان مصرف، هزینه حامل‌های انرژی، تاریخ قرائت کنتورها و پرداخت هزینه‌های گاز، برق و آب در پیامک‌ها شرکت‌‌های یاد شده باعث سردرگمی و تحمیل هزینه‌های بیشتر به مشترکان شده است که انتظار می‌رود تمامی اطلاعات درج شده در قبوض کاغذی را برای مشترکان پیامک کنند. هزینه تلفن ثابت این ماه من نسبت به ماه قبل ۲ برابر افزایش یافته، در صورتی که تعداد تماس‌‌هایم تا حدی ثابت و اغلب آن‌ها شهری بوده است.
مشترک تلفن ثابت
آمار کودکان بازمانده از تحصیل تأسف‌انگیز است
قبل از شروع سال جدید تحصیلی اخبار گوناگونی درباره جمع‌آوری و توزیع نوشت‌افزار برای کودکان محروم و جامانده از تحصیل منتشر شد که انتظار می‌رفت دیگر هیچ کودکی به دلیل فقر از تحصیل باز نماند، اما آمار کودکان بازمانده از تحصیل به علت فقر مطلق در کشوری که ذخایر نفتی با ارزش و ثروت‌های فراوانی دارد، تاسف‌برانگیز است. چرا باید کشوری با این همه سرمایه و ثروت مانند کشورهای فقیر همسایه، کودکان بی‌سواد و محروم از تحصیل به دلیل فقر داشته باشد؟
فرهنگی بازنشسته

نسخه مناسب چاپ