نشست پارلمان عراق با دستور کار بررسی حضور عناصر تروریستی در اقلیم کردستان
سرویس خارجی: پارلمان عراق، نشستی را با هدف بررسی حضور گروه های تروریستی در مناطق شمالی عراق برگزار کرد.
منابع عراقی در این رابطه از برگزاری نشست پارلمان عراق با حضور ۱۹۸ نماینده پس از مدت‌ها تعطیلی خبر دادند. به گفته آنها، یکی از دستورکارهای مهم نشست پارلمان عراق، بررسی موضوع حضور گروه‌های تروریستی در اقلیم کردستان عراق و انجام تهدیدات و اقدامات آنها علیه کشورهای همسایه از جمله ایران بود. نمایندگان پارلمان عراق در این جلسه با استناد به ماده هفت و هشت قانون اساسی این کشور که در آن با تبدیل شدن عراق به محل حضور گروه‌های تروریستی و تهدید همسایگان از مبدا این کشور قاطعانه مخالفت شده است، از اربیل خواستند که در این زمینه اقدام جدی انجام دهد.
انتشار نامه صدر به سردار قاآنی
همزمان با نشست پارلمان عراق برای بررسی تهدیدات گروههای تروریستی مستقر در اقلیم کردستان علیه ایران، برخی رسانه‌ ها متن نامه رهبر جریان صدر در (نیمه شعبان) به سردار «اسماعیل قاآنی»، فرمانده سپاه قدس کشورمان را منتشر کردند.
«مقتدا صدر» در این نامه که خبرگزاری «السومریه‌ نیوز» آن را منتشر کرد، خطاب به سردار «اسماعیل قاآنی» نوشته است: یکی از الطاف خداوندی برای ما عراقی‌ها این است که خداوند به همسایه‌مان، جمهوری اسلامی ایران را عطا فرموده است تا عراق و ایران به عنوان دو همسایه در سختی‌ها و خوشی‌ها کنار هم باشند و به یکدیگر کمک کنند. صدر افزوده است: عراق متعهد خواهد ماند تا زمین و آسمانش نقطه شروعی برای حمله به کشور شما نباشد، امیدواریم که شما نیز به آن پایبند بمانید زیرا عدم پایبندی به آن، عاملی خواهد شد که دیگران نیز به بهانه‌هایی به ما تعدی کنند .

نسخه مناسب چاپ