سقف تراکنش بانکی کارگزاران بورس ۱۰ برابر شد
بانک مرکزی برای تسهیل معاملات در بورس، سقف تراکنش درگاه‌های پرداخت اینترنتی و کارتخوان کارگزاری‌های بورس را به ۱۰ برابر افزایش داد.
سخنگوی بانک مرکزی در فضای مجازی نوشت: ‏با مصوبه هیات‌عامل این بانک و به منظور تسهیل معاملات در بازار سهام سقف تراکنش درگاه‌های پرداخت اینترنتی و کارتخوان کارگزاری‌های بورس از ۵۰۰ میلیون ریال به ۵۰۰۰ میلیون ریال (۱۰ برابر) افزایش می‌یابد.
بنابراین گزارش، این افزایش سقف تراکنش درگاه‌های پرداخت اینترنتی و کارتخوان کارگزاری‌های بورس می‌تواند جریان ورود پول به بورس را تا حد زیادی تسهیل کند.به گفته وی، این مصوبه یکی از مطالبات سازمان بورس و اوراق بهادار بود که چندی پیش در کارگروه مشترک سازمان بورس و بانک مرکزی مطرح شده بود.
سخنگوی بانک مرکزی تأکید کرد: تصمیم جدید هیات عامل بانک مرکزی در جهت هم افزایی بازار پول و بازار سرمایه بود که با افزایش سقف تراکنش کارگزاری‌های بورسی، نقل و انتقال وجوه بین مشتریان کارگزاران و صندوق‌های سرمایه‌گذاری تسهیل خواهد شد، ضمن آنکه معاملات اوراق بهادار هم روان‌تر می‌شود.
همچنین روابط عمومی بانک مرکزی گزارش داد: مانده کل تسهیلات قرض الحسنه شبکه بانکی در پایان مرداد امسال بالغ بر ۶ر۳۸۶۹ هزار میلیارد ریال شد که نسبت به مقطع مشابه پارسال با رقم ۱ر۱۵۷۷ هزار میلیارد ریال معادل ۸ر۶۸ درصد افزایش داشته است.
بر این اساس بیشترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده ۱۰۵۷ هزار میلیارد ریال و کمترین مبلغ هم مربوط به استان سمنان معادل ۸ر۳۸ هزار میلیارد ریال بوده است.همچنین مانده کل سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک‌ها و مؤسسات اعتباری در پایان مرداد امسال بالغ بر ۹ر۳۷۸۳ هزار میلیارد ریال شده که نسبت به مقطع مشابه پارسال که ۸ر۱۳۶۴ هزار میلیارد ریال بود ۴ر۵۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

نسخه مناسب چاپ