واگذاری زمین به مردم برای ساخت خانه‌ ویلایی در طرح نهضت ملی مسکن
سرویس شهرستان ها: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به واگذاری زمین به مردم برای ساخت خانه‌های ویلایی در ‌طرح نهضت ملی مسکن گفت: این طرح را در متراژهای ۲۰۰ و ۲۵۰ متری اجرایی خواهیم کرد.
به گزارش تسنیم ، رستم قاسمی در سفر به استان مرکزی با اشاره به آغاز ساخت ۲۰ هزار خانه ویلایی بر اساس طرح یاد شده، شرایط مناسب ‌شهرجدید امیرکبیر برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن را مورد توجه قرار داد و افزود: شهر جدید امیرکبیر به نمونه بارز مجموعه واحدهای ساخته شده تک واحدی و ویلایی برای مردم بدل خواهد شد و می‌تواند برای همه مردم کشور جذاب باشد ،بر همین اساس امروز در این شهر ظرفیت ۲۰ هزار واحد جدید ایجاد شده است.
قاسمی با بیان این که مردم در استان مرکزی برای طرح مسکن ملی می‌توانند ثبت نام کنند، تاکید کرد: تلاش می کنیم مسیر ارتباطی بین شهر جدید امیرکبیر با شهر اراک را از طریق ریل برقرار کنیم.
وی با اشاره به این که در طرح نهضت ملی مسکن بنا داریم ‌واحدهای مسکونی را در شهرهایی که زمین در اختیار داریم به صورت ویلایی در اختیار مردم قرار دهیم، ادامه داد: اراضی را در این طرح در متراژهای ۲۰۰ و ۲۵۰ متری به مردم واگذار می کنیم تا خودشان با همان مزایای طرح نهضت ملی مسکن اقدام به ساخت کنند‌.
وزیر راه و شهرسازی همچنین در شهر جدید امیرکبیر و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سفرهای استانی معمولا در جهت سرکشی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن انجام می شود که در استان مرکزی چه در همین شهر امیرکبیر و چه شهر اراک این پروژه‌ها آغاز شده و در حال اجرا است.
قاسمی افزود: تاکید رئیس جمهوری و گروه شهرسازی و معماری هم این است که در کشور زمین کم نداریم، هرچند نتوانستیم از دستگاه های دولتی زمین بگیریم اما با الحاقات و تغییر کاربری زمین‌های متعلق به راه و شهرسازی، زمین مساله مهم و جدی پیش روی ما نیست.

نسخه مناسب چاپ