پیام تسلیت دانشگاهیان به مناسبت درگذشت رییس پیشین دانشگاه شریف
 

دکتر رضا روستا آزاد، رئیس اسبق دانشگاه شریف و استاد دانشکده مهندسی شیمی این دانشگاه ظهر سه‌شنبه ۱۹مهر دار فانی را وداع گفت.
به گزارش ایسنا، مرحوم دکتر روستا آزاد سال ۹۶نیز دچار سکته مغزی شده بود. دکتر رضا روستاآزاد در سال ۱۳۴۰متولد شد و در سال ۱۳۸۹به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی شریف مشغول به فعالیت شد و اواخر اسفند همان سال، حکم ریاست او تأیید شد.
وی فارغ‌التحصیل رتبه اول دبیرستان خوارزمی، حائز رتبه ۲۷آزمون سراسری ریاضی فیزیک در سال ۱۳۵۸و فارغ‌التحصیل رتبه اول در هر سه مقطع کارشناسی (صنعتی اصفهان)، کارشناسی ارشد (UETUترکیه) و دکتری (Waterlooکانادا) بوده‌است.از فعالیت‌های علمی وی می‌توان به انجام ۳۹پروژه پژوهشی، انتشار ۴۳مقاله در نشریات معتبر داخلی و خارجی، ۶۸مقاله در کنفرانس‌های معتبر داخلی و خارجی، و بیش از ۸۰راهنمایی و مشاوره پایان‌نامه‌های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی اشاره کرد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و شخصیت های دانشگاهی و فرهنگی کشور در پیام های جداگانه درگذشت رضا روستاآزاد رییس پیشین دانشگاه صنعتی شریف را تسلیت گفتند. به گزارش ایرنا محمدعلی زلفی‌گل در این پیام نوشت: استاد والامقام دکتر رضا روستا آزاد رییس سابق دانشگاه صنعتی شریف، مدیری جهادی و انقلابی و بزرگ‌مردی از تبار نیکان مسافر بهشت شد و اکنون خانواده‌ بزرگ آموزش عالی در ماتم اوست. آموزگار بی‌نظیری که به رنج او و هم‌رنج‌هایش، گنجی به میراث باقی مانده است. او را به مهر بدرقه می‌کنیم که به نیکی، سزاوار همسایگی با حضرت حق است.
حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نیز در پیامی به این مناسبت نوشت: با نهایت تأثر خبردار شدیم استاد عزیز، دانشمند گرانقدر، نماد تخصص علمی و تعهد انقلابی، جهاد گر عرصه‌ی دانش و حوزه سیاست؛ دکتر رضا روستاآزاد ریاست پیشین دانشگاه صنعتی شریف، جمع یاران و دوستان را برای همیشه ترک گفت و سر به تیره تراب نهاد. این هجر دائم غمی بزرگ برای جامعه علمی کشور و خصوصا خانواده‌ بزرگ شریف است.

نسخه مناسب چاپ