شورای حقوقی سازمان اموال تملیکی تشکیل خواهد شد
در راستای صیانت از حقوق مردم و دولت، شورای حقوقی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تشکیل می‌شود.
به گزارش ایرنا، سید عبدالمجید اجتهادی مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: در صدد هستیم برای حفاظت و صیانت از حقوق مردم، دولت و سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، شورای حقوقی سازمان را تشکیل داده و راه‌اندازی کنیم.
وی با بیان اینکه در این شورا از بهترین مسیرها برای احقاق حق بهره خواهیم برد، خاطرنشان کرد: افراد متنقذ و خبره از دستگاه‌های قضایی و نظارتی در این شورا حضور خواهند یافت تا با وحدت رویه بهترین دفاعیه‌ها را برای استیفای حقوق مردم و دولت انجام دهیم.
مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با این توضیح که سازمان در موارد حقوقی و قضایی در شرایطی مطلوب قرار دارد، تصریح کرد: راه‌اندازی شورای حقوقی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی کمکی بزرگ و شایسته در راه تحقق شعار محوری سازمان (امین اموال دولت و حافظ حقوق ملت) است که می‌تواند در بسیاری امور راهگشا باشد.
سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی همچنین اعلام کرد: مزایده فوق‌العاده باقی مانده خودروهای خارجی رسوبی از طریق سامانه مزایده الکترونیک دولت برگزار می‌شود.سعید غلامی باغی معاون بهره‌برداری و فروش اموال این سازمان دراین باره اظهار داشت: بر اساس دستورات قضایی و پس از برگزاری مزایده و فروش قریب به یک هزار دستگاه خودرو سواری خارجی رسوبی موجود در انبارهای کشور، این سازمان در نظر دارد باقی‌مانده خودروهای خارجی رسوبی را با بهره‌گیری از سامانه مزایده الکترونیک دولت (ستاد) به‌صورت اینترنتی به فروش برساند.وی با توضیح اینکه متقاضیان می‌توانند از ساعت ۸ روز سه‌شنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۱ لغایت ساعت ۲۴ روز یکشنبه مورخ اول آبان ۱۴۰۱ برای دریافت اطلاعات فهرست خودروها، شرایط مزایده و ارائه پیشنهاد به سامانه مزایده الکترونیک مراجعه کنند، گفت: شرکت‌کنندگان در مزایده باید برای ثبت‌نام و دریافت گواهی امضای الکترونیک (توکن) به دفاتر ثبت‌اسناد رسمی در سراسر کشور مراجعه کنند.
غلامی افزود: برگزاری مزایـده صرفاً از طریق سامانه مـزایده الکترونیک دولت بوده و ارائـه پیشنـهاد قیمت هم از ایـن طـریق انـجام می‌شود، لذا تمامی شرکت‌کنندگان در مزایده می‌توانند از ۲۶ مهر به این سامانه مراجعه و با استفاده از امضای الکترونیک، نسبت به ثبت پیشنهاد اقدام کنند.
معاون بهره‌برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی ادامه داد: ثبت پیشنهاد قیمت در سامانه مذکور حداکثر تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه اول آبان امکان‌پذیر است. داشتن کد ملی برای اشخاص حقیقی و کد اقتصادی برای اشخاص حقوقی به همراه شماره‌حساب قابل‌استفاده از طریق اینترنت جهت متقاضیان شرکت در مزایده الزامی است.
وی در خصوص بازدید از خودروها هم خاطرنشان کرد: بازدید از خودروها در تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل در بازه زمانی تعیین شده (۲۶ مهر تا اول آبان ۱۴۰۱) از ساعت ۸ تا ۱۹ امکان‌پذیر است که پیشنهاد می‌شود باتوجه‌به تنوع خودروها در مزایده، قبل از ارائه پیشنهاد از خودروها بازدید به عمل آید.
غلامی زمان رمزگشایی این مزایده را سوم آبان اعلام کرد و افزود: پیشنهادهای ثبت شده در سامانه مزایده الکترونیک رأس ساعت ۱۲ روز سه‌شنبه سوم آبان‌ در محل سازمان مرکزی رمزگشایی و در همان روز هم برندگان مزایده اعلام می‌شوند.

نسخه مناسب چاپ