اخبار خارجی
 

رفتن امباپه از پاری‌سن‌ژرمن تکذیب شد
سرمربی و مدیر ورزشی باشگاه پاری‌سن‌ژرمن موضوع ناراحتی و جدایی امباپه در زمستان را تکذیب کردند.
به گزارش ایرنا، نشریه مارکا اسپانیا روز گذشته در خبری اعلام کرد که رابطه ی بین کیلیان امباپه و پاری‌سن‌ژرمن در حال نابودی است و او می‌خواهد در زمستان این تیم را ترک کند. آن‌ها عنوان کردند که مسوولان باشگاه نیز این موضوع را قبول کرده‌اند. اما حالا هم کریستوف گالتیه سرمربی پاری‌سن‌ژرمن و هم لوئیس کامپوس مدیر ورزشی این باشگاه این موضوع را تکذیب کرده‌اند. کامپوس در اینباره تصریح کرد: من هر روز با کیلیان امباپه صحبت می‌کنم و او هرگز به من نگفته که می‌خواهد باشگاه را در ژانویه ترک کند.
گالتیه نیز پس از دیدار برابر بنفیکا در لیگ قهرمانان اروپا که با تساوی یک بر یک به پایان رسید عنوان کرده که خبر ناراحتی امباپه از شرایطش در پی‌اس‌جی صرفا شایعه است و هیچ پایه و اساسی ندارد.
حالا باید دید واکنش خود امباپه نسبت به این موضوع چیست. ستاره‌ای که رئال‌مادرید همه‌جانبه به دنبال خرید او در تابستان بود اما در نهایت او به این علاقه شدید کهکشانی‌ها پشت کرد و با یک مبلغ عجیب و شرط و شروط‌های بسیار زیادی که برای پاریسی ها گذاشت، در این تیم ماند.
گفته می‌شود که رئال هم دیگر خواهان امباپه نیست و رفتار او در تابستان را فراموش نکرده است.
قهرمان دو دوره آسیا به لیگ یک سقوط کرد
قهرمان رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ۱۹۹۶ و ۲۰۱۰ به لیگ دسته یک فوتبال سقوط کرد.
لیگ فوتبال کره جنوبی در حالی به پایان خود نزدیک شده که در فاصله سه هفته تا پایان، تیم سئونگنام پس از نتایج ناامیدکننده به لیگ یک فوتبال این کشور سقوط کرد.
این تیم که با نتیجه ۲-۰ بازی را به سوون اف سی واگذار کرد، ۱۱ امتیاز کمتر از سانگجو دارد و به این ترتیب هیچ شانسی برای بقا در جدول کی لیگ کره جنوبی نخواهد داشت.
نکته جالب در مورد سئونگنام اینکه آن‌ها یکی از پرافتخارترین تیم‌های فوتبال کره جنوبی هستند و ۷ بار قهرمانی لیگ این کشور را تجربه کردند، اما این فصل با هدایت چونگ کیونگ هو نتایج نامناسبی را کسب کرده و راهی لیگ یک شدند.
این در شرایطی است که سئونگنام سال ۲۰۱۰ توانسته بود با پیروزی مقابل ذوب آهن اصفهان در فینال لیگ قهرمانان آسیا فاتح مهمترین رقابت قاره شود و در سال ۱۹۹۶ نیز بر بام فوتبال آسیا ایستاده بود، اما حدود ۱۲ سال پس از این قهرمانی، سئونگنام به لیگ یک سقوط کرد.

نسخه مناسب چاپ