اعلام برنامه افتتاحیه دوازدهمین جشنواره امام‌رضا(ع) در قم ‏
‏ سرویس خبر: دوازدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) همزمان با آغاز دهه کرامت با سخنرانی یکی از مراجع عظام تقلید در جوار بارگاه کریمه اهل بیت (س) در قم برگزار می‌شود.

سیدجواد جعفری، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، در سفر به قم و با حضور در دفتر مشاور وزیر و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در خصوص چگونگی برگزاری آیین افتتاحیه جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) بحث و گفتگو کرد.

در این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین ایزدپناه، مجموعه برنامه‌های جشنواره امام رضا(ع) را بسیار ارزشمند و در سطحی عالی دانست و گفت: لازم است هر چه که جلوتر می‌رویم برنامه‌های این جشنواره هم بیشتر توسعه پیدا کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بر ضرورت استفاده از آثار رسیده به بخش‌های مختلف این جشنواره تاکید و اظهار داشت: دقت شود تا آثار منتخب همایش‌ها و جشنواره‌های متنوع جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در نقاط مختلف، صرفا جمع آوری نشود، بلکه با طرق مختلف مانند چاپ آثار مکتوب و… از آثار به بهترین شکل ممکن بهره برداری شود.

جعفری مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) هم در این دیدار برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در ایام دهه کرامت به واسطه سه اتفاق بزرگ یعنی میلاد پر برکت امام رضا(ع)، ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و بزرگداشت حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ و امامزادگان را حرکتی معنوی و ارزشمند دانست و ادامه داد: آیین افتتاحیه این جشنواره که همه ساله به همت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به بهترین شکل ممکن برگزار می‌شود یکی از بهترین برنامه‌های این جشنواره است که جای قدردانی دارد.

وی اضافه کرد: پیش از افتتاح جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با حرکت کاروانی نمادین از شلمچه به استقبال دهه کرامت خواهیم رفت که در این برنامه، ورزشکاران مسیر حدود ۲۰۰۰ کیلومتری شلمچه تا مشهد مقدس را پیاده طی کرده و تا میلاد آن امام همام به مشهد مقدس خواهند رسید.

سخنرانی یکی از مراجع عظام تقلید، حضور جمعی از خادمان حرم امام رضا(ع)، مدیحه سرایی و گلباران حرم مطهر حضرت معصومه(س) از جمله برنامه‌های آیین افتتاحیه جشن‌های دهه کرامت و جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) اعلام شد.

نسخه مناسب چاپ