خط ارتباطی مردم با اطلاعات
کنایه به چگونه با ۵ر۱۲ میلیون تومان وام می‌توان خانه ساخت؟

وام‌های بهسازی روستاها به اندازه‌ای کم است که حتی هزینه خرید میلگرد ساختمان‌های مورد نیاز روستائیان را تأمین نمی‌کند، چه رسد به این‌که با این وام بخواهند برای خودشان خانه هم بسازند! در شرایطی که ساخت یکخانه روستایی لااقل ۳۰ میلیون تومان هزینه دارد، چگونه با وام ۵ر۱۲ میلیون تومانی بنیاد مسکن، می‌توان خانه‌ای ساخت و درآن سکونت کرد؟ آنهم وامی که با هزار مشقت باید گرفت و با آن خانه‌ای محکم و ضد زلزله ساخت!

از اهالی یکی از روستاهای آذربایجان‌غربی

بیمه تکمیلی درمان جانبازان شیمیایی

ضرورت دارد بیمه تکمیلی درمان جانبازان شیمیایی امکانات درمانی بهتر و بیشتری برای آنان تأمین کند و برای تحقق آن، بنیاد شهید و امور ایثارگران، اقدامات لازم را انجام دهد.

جانباز شیمیایی دوران دفاع مقدس

از شهردار تهران سپاسگزاریم

حال که پس از یک‌سال اقامت در فرانسه به دلیل مداوا به تهران بازگشته‌ام، ارادتم به شهردار تهران به‌علت اقدام‌های عمرانی که انجام داده است و از جمله ساخت تونل بسیار زیبا و طولانی نیایش، دو چندان شده است. به‌عنوان یک حقوقدان و روزنامه نگار قدیمی که عمری با حق و حقیقت سروکار داشته است، از خدمات آقای قالیباف و همکارانشان سپاسگزارم و یقین دارم که میلیون‌ها نفر از شهروندان هم با من هم عقیده هستند.

قدرت اله اورنگ ـ بازنشسته قوه قضائیه

تسریع در ارسال تصاویر تخلف‌های رانندگی

سال‌ها قبل راهنمایی و رانندگی تصاویر تخلف‌های رانندگی را بری رانندگان خودروها می‌فرستاد و در نتیجه آنان به موقع از تخلف‌هایشان مطلع می‌شدند و جریمه‌هایشان را می‌پرداختند. اما متأسفانه یا تصاویر تخلف‌ها ارسال نمی‌شود و یا با تأخیر زیاد صورت می‌گیرد که این موضوع سبب شد صرفاً هنگامی که برای دریافت برگه عدم خلاف مراجعه کردم، متوجه شوم که چون با دوربین از تخلفاتم عکس گرفته‌اند و خودم خبر نداشته‌‌ام، باید ۲۰۰ هزار تومان جریمه این تخلفات را بپردازم! ضرورت دارد راهنمایی و رانندگی بلافاصله تصاویر تخلفات رانندگی را برای رانندگان بفرستد تا ضمن آگاهی دادن به رانندگان متخلف، روز به روز از تعداد این تخلفات هم کاسته شود.

محمد شهرجردی ـ معلم بازنشسته ۸۳ ساله

تقاضای اهالی پونک از نیروی انتظامی

با ورود اعضای شبکه‌های سرقت از حاشیه‌های تهران به پونک، متاسفانه تعداد سرقت‌ها در این منطقه افزایش یافته است، تا آنجا که به‌عنوان مثال در بلوار کمالی، براثر کوچک‌ترین غفلت، خودرویی به سرقت می‌رود و در یکی از خانه‌ها هم حدود ۷۰ میلیون تومان ارز و طلا به سرقت رفته است. از نیروی انتظامی تقاضا می‌شود در مورد ارتقای امنیت پونک، اقدام‌های لازم را انجام دهند.

از اهالی پونک

تشکر از چاپ یک مقاله

از آقای احمد راسخی لنگرودی نویسنده مقاله خواندنی «نباید سخن گفت ناساخته» و روزنامه اطلاعات به‌دلیل چاپ این مقاله تشکر می‌کنم.

کاظم امینیان ـ وکیل دادگستری

تاریکی شبانه‌ جاده حادثه‌ساز است

جاده اصلی محمودآباد ـ‌ آمل از ۱۰ سال قبل تبدیل به بلوار شده است و حدود نیمی از جاده یعنی از دهستان «کلوده» دارای چراغ روشنایی است و بقیه مسیر تا آمل شب‌ها در تاریکی مطلق بسر می‌برد که برای پیشگیری از حوادث تلخ رانندگی، تأمین روشنایی شبانه این میسر هم ضرورت دارد.

محمودآباد ـ سید مهرداد محمدیان

تسریع در ساخت بیمارستان مانه و سملقان

عملیات ساخت بیمارستان ۴۲ تختخوابی شهرستان «مانه و سملقان» خراسان شمالی در سال ۸۵ در زمینی، به مساحت ۳۸ هزار مترمربع و ۴ هزار و ۶۸۰ مترمربع زیربنا آغاز و قرار شد در مدت ۲ سال احداث شود. اما علیرغم نیاز جمعیت ۱۱۰ هزار نفری «مانه و سملقان» به امکانات درمانی و نیز گردشگری بودن منطقه و وجود جاده حادثه خیز آسیایی، بیمارستان مزبور هنوز افتتاح نشده است که ضرورت دارد در این مورد اقدام عاجل به عمل آید.

مانه و سملقان ـ نوروزی

پیشگیری از ویرانی کاخ عشرت‌آباد

کاخ تاریخی و ۱۵۰ ساله عشرت‌آباد متعلق به دوران قاجار، متاسفانه در حال تخریب و ریزش است و ضرورت دارد سازمان میراث فرهنگی و شهرداری تهران در مورد پیشگیری از ویرانی این کاخ و مرمت آن، اقدام کنند.

خانم شهروند تهرانی

طولانی بودن زمان صدور کارت المثنی

کارت معافیت خدمت سربازی‌ام یک سال قبل گم شده است و در این مدت بارها در تهران و سمنان برای دریافت المثنی آن، اقدام کرده‌ام، اما نتیجه‌ای نگرفته‌ام. دلیل طولانی مدت بودن صدور کارت المثنی معافیت سربازی چیست؟

تلفن به خط ارتباطی

محروم‌ترین اقشار جامعه

بازنشستگان کشوری جزو محروم‌ترین اقشار جامعه هستند و ضرورت دارد با اعمال هماهنگ سازی، حقوق‌‌هایشان افزایش یابد.

بازنشسته کشوری

افتخار شاگردی دکتر حسن احمدی گیوی

به‌عنوان یکی از شاگردان مرحوم دکتر حسن احمدی گیوی و افتخار به آن، دانش و فروتنی ایشان این ضرب‌المثل را به یاد انسان می‌آورد که «درخت هرچه پر بارتر، افتاده‌تر». روحش شادباد!

جعفر آهنگران

تفکیک جنسیتی کنسرت‌های موسیقی

تفکیک جنسیتی شرکت‌کنندگان در کنسرت‌های موسیقی به‌نظر من توهین به خانواده‌های مسلمان و شریف ایرانی است. چگونه می‌توان پذیرفت یک مرد نتواند در کنار همسر، خواهر، مادر و یا دخترش بنشیند و موسیقی گوش کند و یا در استادیوم‌های ورزشی، تماشاگر مسابقات والیبال باشد؟

پدر خانواده

آفرین بر نیروهای مدافع ایران!

آفرین برهمت و دلاوری‌های نیروهای ارتش و سپاه و بسیج که تا هستند، به امنیت مرزهای کشورمان می‌توان مطمئن بود و از گروهک‌های جنایتکاری مانند داعش، نباید بیم داشت. به‌عنوان یک بسیجی و رزمنده دوران دفاع مقدس تأکید می‌کنم که ما همچنان گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب هستیم و در راه حراست از کیان جمهوری اسلامی، تا پای جان ایستاده‌ایم.

مراغه (آذربایجان شرقی) ـ حسن فتحی

تبریک موفقیت روزنامه اطلاعات

کسب رتبه اول روزنامه اطلاعات در میان روزنامه‌های کشور را به تمامی دست اندرکاران آن تبریک می‌گوییم و موفقیت روز افزون این روزنامه وزین و مردمی در عرصه اطلاع‌رسانی را مسئلت داریم.

تلفن‌های متعدد به خط ارتباطی

ضرورت همسان سازی مستمری بازنشستگان

از مسئولان سازمان تأمین اجتماعی تقاضا می‌شود در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان تسریع کنند.

بازنشسته تأمین اجتماعی

کنایه به کتابفروشان خیابان انقلاب!

فرهنگ‌سازی را باید از کتابفروشی‌های خیابان انقلاب یادگرفت که زباله‌هایشان را در جوی‌های آب خالی و در و دیوارهای مغازه‌ها را از آگهی‌‌های تبلیغاتی پر می‌کنند!

یک کتاب شناس

خودرو سازان قیمت‌ها را تعدیل نمی‌کنند!

قیمت خودرو پراید از ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در دو سال پیش به ۲۲ میلیون تومان افزایش یافته است و گویا خودرو سازان قرار نیست دستور دولت و مجلس شورای اسلامی را در زمینه تعدیل قیمت‌ها رعایت کنند!

کرج ـ علی محمدی

چشم و همچشمی برای سنگ‌های مزار!

به نظر می‌رسد در سال‌های اخیر سفارش سنگ‌های مزار لوکس و گران قیمت بین مردم به یک چشم و همچشمی تبدیل شده است. آیا عادلانه و منطقی است که مقدار زیادی سوخت فسیلی و برق برای ساخت‌ سنگ‌های گران قیمت قبور مصرف شود یا مجبور به واردات سنگ از برزیل و چین شویم؟ بهتر نیست برای آسایش روح عزیزمان به همان سنگ‌های قدیمی قانع باشیم؟

کرج ـ یک شهروند

اقشار کم درآمد به وسایل نقلیه عمومی بسنده کنند

در ستون خط ارتباطی فردی پیشنهاد واردات خودرو از هند با قیمت ارزان را داده بود تا اقشار کم درآمد هم بتوانند از خودرو بهره‌مند شوند. در پاسخ باید بگویم که به یمن تولید بی‌رویه داخلی نه هوای سالمی برای نفس کشیدن باقی‌مانده و نه خیابان و جاده‌ای برای مسافرت اقشار کم درآمد! از اینرو بهتر است اقشار کم در‌آمد به همان وسایل نقلیه عمومی بسنده کنند!

محبی

شهرداری منطقه ۱۳ رسیدگی کند

از شهرداری منطقه ۱۳ ناحیه ۴ درخواست می‌شود جداول و آسفالت خیابان‌های المهدی و شهید سعیدی را مرمت کند همچنین بوستان بهاران به محلی برای خرید و فروش مواد مخدر و حضور اراذل و اوباش تبدیل شده که ضروری است نگهبان سابق پارک بار دیگر برای نظارت در این بوستان مستقر شود.

از اهالی منطقه ۱۳

اطلاع‌رسانی کنند

لطفاً اطلاع‌رسانی کنند محصولات کدام شرکت لبنی سالم و فاقد روغن پالم است؟

یک مصرف‌کننده لبنیات

افزایش قیمت عسل

قیمت محصول عسل کندوی خوانسار در یک سال ۹۰۰۰ تومان افزایش یافته است، علت چیست؟

از علاقه‌مندان به مصرف عسل

مردم گلوگاه در تعطیلات با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند

متأسفانه به‌دلیل نبود نظارت، مردم شهرستان گلوگاه بهشهر (مازندران) در ایام تعطیلات که شهر میزبان مسافران بسیاری هم هست، دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شوند. زیرا بیشتر نانوایی‌ها بسته است، تاکسی تلفنی‌ها قیمت‌ها را دو چندان افزایش می‌دهند و تجمع زباله به خصوص در ساحل دریا، موج می‌زند. بیکاری و توزیع مواد مخدر هم که در شهر وجود دارد. چرا به مشکلات مردم رسیدگی نمی‌شود؟

شهرستان گلوگاه (بهشهر) ـ تلفن به خط ارتباطی

انتقال آب خلیج فارس به کرمان

دولت تدبیر و امید در ابتدای شروع کار اعتقاد داشت انتقال آب خلیج فارس به کرمان باعث برهم خوردن اکوسیستم منطقه می‌شود و از اینرو به دولت قبلی در این زمنیه انتقاد می‌کرد. اما حال چرا این طرح اجرایی شده است؟

جعفری

درخواست از دانشگاه آزاد

خواهشمند است مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی حق تدریس استادان مدعو را به موقع بپردازند.

مادر یک استاد مدعو دانشگاه

پاسخ مسئولان

پاسخ سازمان زیباسازی شهر تهران درباره نهضت پاکسازی معابر

با سلام و احترام، در پاسخ به پیام شهروند تهرانی در ستون پیام‌های مردمی روزنامه اطلاعات مورخ ۱۱ر۵ر۹۳ با عنوان «اجرای نهضت پاکسازی معابر عمومی شهرها» به استحضار می‌رساند این موضوع ارتباطی با سازمان زیباسازی شهر تهران ندارد و تأمین بهداشت معابر عمومی بر عهده این سازمان نیست.

حامد رضایی ـ مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل

نسخه مناسب چاپ