رئیس قوه‌قضائیه :در مورد عناصر اصلی اغتشاشات دلسوزی بیجا نشود
رئیس قوه قضائیه گفت: دلسوزی بیجا و احکام ضعیف در مورد عناصر اصلی اغتشاشات اخیر ظلم به مردم و آینده است.
به گزارش میزان ،حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در دیدار با جمعی از قضات روحانی دادگستری استان تهران با اشاره به توقعات و انتظارات بحقی که مردم از قضات به ویژه قضات روحانی دارند، گفت: ما قضات روحانی‌ باید از جهات مختلف از جمله در کلام، رفتار، اخلاق و رویکرد عادلانه، برخوردار و محظوظ از بالاترین معیارها و ترازها باشیم.
رئیس دستگاه قضابه موضوع اغتشاشات اخیر گریزی زد و با ارائه تحلیلی مستند از اهداف و مقاصد عناصر اصلی و پشت‌پرده این قضایا، اظهار داشت: بدون تردید این قبیل حوادث که دست‌های پشت‌پرده دشمنان در آنها نمایان است، نباید ما را از حرکت روبه جلو و مترقی خود در بخش‌های مختلف بازدارد و ما مسئولان در قوای مختلف و از جمله دستگاه قضا باید با کار شبانه‌روزی و مجاهدانه و مخلصانه ، مسیر خدمت به مردم و نظام اسلامی را طی کنیم و حتی یک لحظه حرکت جهادی خود را متوقف وغفلت نکنیم .
محسنی اژه‌ای با اشاره به موضوع دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر، ضمن دستور به قضات برای پرهیز از ساده‌انگاری و دلسوزی بیجا و صدور احکام ضعیف در قبال عناصر اصلی این آشوب‌ها، بر تفکیک و تمیز قائل شدن میان آن عناصر اصلی با افراد کم گناه و غفلت‌زده تاکید کرد و گفت: دلسوزی بیجا و احکام ضعیف در مورد عناصر اصلی ظلم به مردم و آینده است ولی باید برای افرادی که در جریان اغتشاشات اخیر، در زمره عناصر کم‌گناه گنجانده می‌شوند چند مرحله ارفاق لحاظ شده است ؛ در مرحله نخست با تمهیدات اندیشیده شده و تبدیل قرارها، این افراد تا زمان برگزاری دادگاه آزاد می شوند؛ در مرحله دوم، چنانچه در مدت آزادی و انتظار برای برگزاری دادگاه، از عمل ارتکابی خود پشیمان و متنبه شده باشند و در اعمال خود این پشیمانی و تنبه را ثابت کنند، صدور رأی آنها مشمول ارفاق می‌شود؛ در مرحله بعدی نیز پس از صدور رأی و محکومیت، چنانچه رفتار پسندیده از خود بروز دهند و از عدم ارتکاب مجدد جرم از ناحیه آنها اطمینان حاصل شود، با تأسیسات ارفاقی قانونی مواجه می‌شوند.
واریزمیلیون دلاری به حساب برخی اغتشاشگران
وزیر کشور با بیان این که برخی اغتشاشگران در خارج از کشور آموزش دیده بودند و برای آنها پول هم می فرستادند، گفت: برای یکی از اینها هر ۱۰-۱۵دقیقه ۲۵تا ۳۰میلیون تومان پول واریز شده بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ، احمد وحیدی با اشاره به نقش رسانه های معاند در آشوب های اخیر تاکید کرد: جالب است کسانی که به ایران ایراد می گرفتند که چرا از غزه و لبنان حمایت می کند، امروز کارهای خود را با شبکه فارسی زبان وابسته به عربستان سعودی تطبیق می‌دهند؛ عربستانی که در یک روز ۸۲نفر را گردن زد یا اینکه به خاطر قطعه قطعه کردن یک خبرنگار آنقدر افتضاحات بالا گرفت که حتی آمریکایی ها هم نتوانستند آن را لاپوشانی کنند.
باید دید چه می شود که عده ای به دستور یک شبکه وابسته به عربستان سعودی عمل می کنند؟ این همان مساله مهم است و ما باید ببینیم دشمن چه می کند و ما باید چه کاری را انجام دهیم.
وزیر کشور با اشاره به تلاش رسانه‌ای غرب و آمریکا برای آسیب زدن به انقلاب و مردم ادامه داد: در ایالات متحده ظرف یک هفته ۱۵۰۴مقاله، در انگلستان در عرض ۹روز ۷۲۰مقاله، در اتحادیه اروپا از ۱۶تا ۲۴سپتامبر ۱۳۴مقاله، آلمان ۸۳۰مقاله، فرانسه ۶۵۵مقاله، اسپانیا ۲۰۷مقاله، ایتالیا ۴۹۷در رابطه با خانم مهسا امینی نوشته شد. همچنین اعلام شد که ۲۴۰میلیون توییت در این باره زده شده که برای چند هزار کاربر با استفاده از ربات ها ست.وی افزود: هسته های مختلفی در ناآرامی های اخیر فعال بودند. مثلاً هسته‌های سازمان یافته رژیم صهیونیستی فعالیت داشتند و به برخی برای هر کوکتل مولوتوف ۵۰۰هزار تومان داده می‌شد.
وزیر کشور با اشاره به تجمعات برخی دانشگاه ها تاکید کرد: در دانشگاه ها در اوج شلوغی، ۱۸هزار نفر از جریانات مختلف در تجمعات حضور داشتند، این در حالی است که کل دانشجویان ما ۳میلیون و ۲۰۰هزار نفر است اما به گونه ای جلوه می دادند که انگار همه دانشجویان ما در تجمعات حضور داشتند. این مسائل نیاز دارد که به درستی تبیین شود. وی افزود: آمریکایی که فقط سالی یک میلیون سقط جنین دارد، چگونه می تواند به جوانان ما راه نشان دهد و به دختر ما بگوید چه کار کند؟ دختران عفیف ما و حتی آنهایی که به قول رهبر انقلاب حجابشان هم کامل نیست هوادار جدی انقلاب اسلامی هستند، ولی آمریکا می‌خواهد برای اینها تعیین تکلیف کند!
رئیس شورای امنیت کشور افزود: دشمن با همه ظرفیت هایش به میدان آمده و ما هم باید با همه ظرفیت
خود به میدان برویم و نگذاریم آنها عزیزان ما، جوانان ما و دانشجویان ما ولو اندک را جدا کنند .

نسخه مناسب چاپ