کشف محموله سنگین مواد مخدر در سیستان و بلوچستان
سرویس خبر: فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف از ۱۴۱۲ کیلوگرم مواد مخدر در درگیری مسلحانه تکاوران انتظامی با عناصر قاچاق مواد افیونی، در این استان خبر داد‏‎.
به گزارش خبرنگار ما در زاهدان، ‎سردار احمد طاهری در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با اشراف اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سرنخ‌هایی از فعالیت‌های عناصر مسلح و قاچاق مواد افیونی در مناطقی از شمال و جنوب استان که قصد انتقال محموله‌های سنگین مواد مخدر از مناطق مذکور به عمق کشور را داشتند، به دست آمد که با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی، تشدید اقدامات کنترلی در دستور کار قرار گرفت که اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای تردد قاچاقچیان در شهرستان نیکشهر در جنوب و شهرستان‌های زاهدان، زابل، هیرمندو نیمروز در شمال استان شناسایی شد و تکاوران انتظامی به طور هماهنگ و همزمان در قالب چند تیم پوششی و عملیاتی با اجرای هدفمند کمین و طرح مهار، مناطق مورد نظر را در تحت کنترل و رصد خود قرار دادند و موفق شدند محموله‌های مورد نظر را شناسایی کنند‎.
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تأکید کرد: قاچاقچیان مسلح مواد مخدر که با ۳ دستگاه وانت نیسان و ۸ دستگاه خودروی سواری ۴۰۵ و یک دستگاه موتور سیکلت در حال انتقال مواد افیونی بودند، به محض مشاهده تکاوران انتظامی، اقدام به تیراندازی به سمت آنان کردند و مأموران نیز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتیک مناسب عملیاتی، مقابله به مثل کرده و با آتش پر حجم خود خودرو‌های حامل مواد را زمینگیر کردند‎.
‎طاهری ادامه داد: سوداگران مرگ که تاب مقابله با تکاوران پلیس را نداشتند، با رها کردن خودروهای حامل مواد به اطراف گریختند که در ادامه و طی تعقیب و گریز قاچاقچیان در ارتفاعات مناطق مذکور ۲۲ سوداگر مرگ دستگیر شدند و ۶ قبضه سلاح کلاش، ۲ قبضه کلت کمری و یک قبضه سلاح شکاری به همراه ۴۲ فشنگ جنگی از آنها به دست آمد‏‎.
‎وی تأکید کرد: در پاکسازی محل‌های درگیری و در بازرسی از خودروهای توقیف شده از قاچاقچیان در مجموع ۱۴۱۲ کیلوگرم مواد افیونی تریاک کشف شد‏‎.
‎طاهری با بیان اینکه تلاش برای دستگیری دیگر اعضای این شبکه قاچاق ادامه دارد، با اشاره به عزم جدی پلیس استان در مقابله با پدیده خانمان سوز قاچاق مواد افیونی، از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود در این خصوص را به وسیله با تماس ۱۱۰ در اختیار پلیس قرار دهند‏‎.

نسخه مناسب چاپ