سرانه ویژه مدارس شبانه‌روزی، پاسخگوی نیاز این مدارس نیست
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش اعلام کرد: مرحله اول سرانه ویژه مدارس شبانه‌روزی در شهریور واریز شد اما منابع اختصاص یافته، پاسخگوی نیاز این مدارس نیستند.
محمدمهدی کاظمی در گفتگو با ایسنا، درباره «عدم واریز سرانه مدارس شبانه‌روزی و بروز مشکلات برای برخی از این مدارس که به دلیل ناتوانی در تأمین هزینه‌های لازم برای بیتوته دانش‌آموزان، هنوز به صورت کامل بازگشایی نشده‌اند» اظهار کرد: تاکنون گزارشی دال بر عدم بازگشایی کامل مدارس شبانه‌روزی به دلیل واریز نشدن اعتبارات بیتوته شبانه‌روزی به دست بنده نرسیده است.
وی افزود: ضمن آنکه در شهریورماه و طی دو مرحله، سرانه‌ای ویژه مدارس شبانه‌روزی بابت تغذیه دانش‌آموزان واریز شد. البته منابع جوابگو نیستند و باید از ظرفیت‌های دیگر نیز استفاده کنیم. لازم است مشارکت خیرین را برای جذب منابع داشته باشیم. همچنین از دولت پیگیر هستیم که منابع مازادی دریافت کنیم تا در پایان سال تحصیلی با مشکل مواجه نشویم.
کاظمی گفت: فعلا اعتبار پیش‌بینی شده، برای شروع سال تحصیلی مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما چون توسعه مدارس شبانه‌روزی را هم داشتیم، برای ادامه سال به منابع جدید نیاز داریم.
وی درباره تخصیص سرانه هنرستان‌ها تصریح کرد: سال‌ها بود سرانه ویژه هنرستانی واریز نشده بود؛ برای نخستین بار پس از ۱۵سال مبلغ ۱۵میلیارد تومان به عنوان سرانه هنرستانی پیش‌بینی شده که در گام اول برای حرکت به این سمت خوب است و امیدواریم در آینده بتوانیم منبعی را به عنوان سرانه ویژه هنرستان‌ها تخصیص دهیم.
به گفته معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش، در حال حاضر ۱۰۳۵مدرسه شبانه‌روزی در سطح کشور داریم که در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، ۱۳۴هزار و ۶۹۳دانش‌آموز و در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰، ۱۲۱هزار و ۵۴۳دانش‌آموز در آنها مشغول به تحصیل بودند.

نسخه مناسب چاپ