اعتراف میلادحاتمی به جذب فالوور برای سایت های قمار وشرط بندی
سومین جلسه دادگاه متهم میلاد حاتم آبادی فراهانی معروف به «میلاد حاتمی» از گردانندگان سایت‌های قمار و شرط‌بندی در خارج از کشور به ریاست قاضی صلواتی در شعبه ۱۵دادگاه انقلاب اسلامی با حضور مستشار دادگاه، وکیل مدافع و نماینده دادستان برگزار شد.
قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: اتهامهای شما براساس کیفرخواست صادره افساد فی‌الارض از طریق اشاعه فساد به صورت گسترده، اخلال در نظام پولی و ارزی از طریق خروج مبالغی از سیستم پولی کشور به مراکز قمار و تبدیل آن به ارز به خارج از کشور، دایر کردن مرکز قمار، تشویق به فساد با توجه به اقدامات مخرب در فضای مجازی و گسترش بی‌بند و باری است.قاضی سپس از متهم خواست با حضور در جایگاه از اتهامات وارده نسبت به خود دفاع کند.
میلاد گفت: در وهله اول قبول دارم اشتباهات و خلاف‌هایی مرتکب شدم و به همین دلیل هم از آغاز بازداشت، در صدد جبران خطاهایم برآمدم.وی گفت: به پیشنهاد یکی از دوستانم که در ترکیه کار می‌کرد سر از آن کشور درآوردم و به همراه دوستم کار گردشگری انجام می‌دادم. پس از گذشت مدتی به عنوان یک مهره مورد توجه گردانندگان سایت‌های قمار و شرط‌بندی قرار گرفتم و در زمینه جذب فالوور برای آنها اقدام کردم که البته خود قربانی سوءاستفاده اشخاصی هستم که از من به عنوان ویترین نمایشگاه ناصواب خود بهره بردند.
متهم اضافه کرد: تمامی این نمایش‌ها، لایوها و چالش‌ها، دیکته شده از سوی بازیگران اصلی و پشت پرده بوده که از بلندپروازی و نادانی من سوءاستفاده کردند.
وی ادامه داد: در دایرکت اینستاگرام با سعدالله امیرشقاقی سرشاخه شبکه قمار آشنا شدم که وی پیشنهاد داد برای ما تبلیغات کن به تو درصد می‌دهیم و خانه و ماشین در اختیارت می‌گذاریم. بعد از آشنایی قرار شد هر تبلیغاتی که می‌کنم، به من ۵۰درصد بدهند.
از آنجا شروع به درست کردن ویدیو و تبلیغات کردم.
قاضی: پول را ماهانه یا هفتگی پرداخت می‌کردند؟
متهم: هفتگی در ترکیه به حساب صراف پول واریز می‌کردند او هم به من لیر می‌داد.
میلاد حاتمی درباره هزینه پولهایی که به دست می‌آورد، گفت: پول‌ها را خودرو تهیه کردم چهار تا خودرو داشتم. یعنی تا پول دستم می‌آمد چون علاقه به خودرو داشتم ، آن را می خریدم. البته خانه و تفریحات هم بود.
متهم درباره نحوه قمار، گفت: از طریق یک پنل فقط می‌توانستم ببینم چند نفر از طریق من به سایت وارد شده‌اند تا از درآمد حاصل از تبلیغات اطلاع پیدا کنم .
حاتمی گفت: من تبلیغ قمار برای جذب اعضا می‌کردم. اشخاصی به نام رضا و اشکان تمام کارهای فنی از کارت به کارت درگاه تا دیگر مسائل به عهده آنها بود.در ادامه نماینده دادستان گفت: میلاد حاتمی در بازجویی ۲۵اسفند ۱۳۹۹اقرار کرد که با هدف همکاری شبکه سعدالله شقاقی برای افزایش فالوور برای تبلیغ در شبکه قمار از چالش‌هایی غیراخلاقی استفاده می‌کرد.وی افزود: میلاد حاتمی با حدود ۲میلیون فالوور، چالش‌هایی غیر اخلاقی را استوری می‌کرد که همه می‌توانستند ببینند که به معنی اشاعه و گسترش فحشاست

نسخه مناسب چاپ