اعتراضات گسترده در تونس به دنبال کشته شدن یک کودک به دست نیروهای امنیتی
سرویس خارجی: مردم تونس در اعتراض به کشته شدن یک کودک به دست نیروهای امنیتی این کشور دست به تظاهرات ضد دولتی زدند.
به گزارش سایت «عربی۲۱»، در محله التحریر در پایتخت تونس معترضان طی تشییع جنازه یک کودک که در پی عملیات امنیتی نیروهای تونسی کشته شده بود، تظاهرات کردند با نیروهای امنیتی درگیر شدند.
در این گزارش همچنین آمده است: در برخی دیگر از مناطق تونس، تظاهرات گسترده ضد دولتی در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و اقتصادی برگزار شد و میان معترضان و نیروهای امنیتی درگیری روی داد. تونسی‌ها همچنین علیه کمبود و گرانی سوخت تظاهرات کردند و مقامات را مسئول این وضعیت دانستند. بر اساس گزارش ها، در شهرهای «سوسه» و «جرجیس» تونس نیز ساکنان علیه وضعیت اقتصادی تظاهرات کردند. همزمان، «جبهه ملی رهایی» تونس، از گروه‌های مخالف دولت، از مردم خواست تا در اعتراضات میلیونی علیه وضعیت سیاسی و اوضاع نامناسب اقتصادی شرکت کنند.
* لیبی
فرستاده جدید سازمان ملل به لیبی در اولین سفر خود به این کشور وارد طرابلس شد. همچنین منابع آگاه از سفر رئیس سازمان اطلاعات مصر به شرق لیبی خبر دادند که این سفر همزمان با تحولات اخیر در بحران لیبی صورت گرفته است. «عبدالله پاتیلی»، فرستاده دبیرکل سازمان ملل به لیبی در جریان سفر به طرابلس گفت: اولویت من مشخص کردن یک روند توافقی است که به برگزاری انتخابات ملی فراگیر در سریع‌ترین زمان ممکن در چارچوب قانون اساسی منجر شود.

نسخه مناسب چاپ