مدیرکل آموزش و پرورش کرمان :
آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان موجب پیشگیری از آسیب های اجنماعی می شود
کرمان – خبرنگار اطلاعات:مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ضمن محکومیت ایجاد زمینه‎‌های ناامنی و القای رفتارهای دین‌ستیزانه توسط ایادی استکبار که بستر اختلال در روند تعلیم و تربیت را فراهم می‌کنند، افزود: فرهنگیان و دانش‌آموزان همواره متعهد و پایبند به آرمان‌های امام راحل (ره) و شهدای انقلاب اسلامی خواهند بود .

رضا رضایی در حاشیه همایش سراسری جهاد تبیین و آگاه‌سازی مدیران مدارس سراسر این استان که با ارتباط تصویری فرمانده کل سپاه و وزیر آموزش و پرورش همراه بود، افزود: معلمان و والدین نقش موثری در آگاهی بخشی به دانش آموزان را دارند.

وی در ارتباط تصویری با مدیران مدارس متوسطه شهرستان ها و مناطق سراسر استان کرمان با بیان این که معلمان و والدین نقش موثری در آگاهی بخشی به دانش آموزان دارند، اظهار داشت: آموزش مهارت های زندگی و اجتماعی به دانش آموزان ضرورتی انکارناپذیر در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

رضایی همچنین با اشاره به ناآرامی های اخیر در کشور، تاکید کرد: متاسفانه در روزهای اخیر برخی دانش‌آموزان فریب فضاسازی رسانه‌ای دشمن را خوردند ، باید توجه داشته باشیم که در این شرایط معلمان نباید ارتباط خود را با دانش‌آموزان قطع کنند و باید به گفتگو با آن ها برای رفع شبهات بپردازند.

وی با تاکید بر این که رسانه نباید تنها مرجع تربیتی برای دانش‌آموزان باشد، گفت: باید نقش خانواده و مدرسه در این حوزه احیا شود که مدیران مدارس نقش موثری در تحقق این مهم دارند.

رضایی ایجاد ارتباط و تعامل سازنده بین دانش آموزان، اولیا و معلمان را مهمترین وظیفه مدیران مدارس دانست و بر توانمندسازی دانش آموزان، معلمان و اولیا در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

وی ادامه داد: رتبه بندی معلمان از افتخارات دولت سیزدهم است که با پیگیری وزارت آموزش و پرورش به سرانجام رسید و این کاری است که در ۱۰سال گذشته روی زمین مانده بود و بزودی با اتمام کار بررسی ها، احکام صادر خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ